Ισπανία Μαύρη αγορά στη Μαδρίτη-Γυναίκες μόνες ψάχνουν

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ωωω..τέλεια, τέλεια, τέλεια!!

Αναμένω με αγωνία τη νυχτερινή σας έξοδο! :D
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Οτι εγω, Γαυρος και Πειραιωτης (οτι μισουν περισσοτερο τα "Μπαοκια" δηλαδη...) θα καθομουνα να περιμενω σαν διψασμενος τεξιδιωτης που περιμενει την επομενη σταγονα κατω απο βρυση στη Σαχαρα, να ακουσω ιστοριες απο "βαζελες" και δη "γυναικες" δεν το περιμενα ποτε. Μισο... μισο.., να αναψω ενα πουρο και να βαλω λιγο ουισκυ...

ΟΚ, παμε λοιπον και σιγα σιγα. Σαδιστικα. Να μας κρατατε σε αγωνια....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
να ακουσω ιστοριες απο "βαζελες" και δη "γυναικες" δεν το περιμενα ποτε. Μισο... μισο.., να αναψω ενα πουρο και να βαλω λιγο ουισκυ...

ειδες εμεις οι φλωροι παναθηναικοι τι κρυφα ποταμακια
είμαστε ;:bleh:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω δεν μπορω να γραψω απο τα γελια :haha::haha::haha:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εμένα αυτά τα αγορ εεεεεε αυτή η ιστορία ήθελα να πω, πως μου είχε ξεφύγει ως τώρα ε?

Twinkie go on!!!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Καλέ, μήπως να αλλάξω avatar?? :roll::roll:


:haha::haha::haha:
Πίστευα ότι ίσως υπάρχει θεραπεία αλλά μετά απο αυτό...... έχασα τις ελπίδες μου για ίαση. Ρε παιδιά! Κάποιος να την μαζέψει!!!:haha:

Twinkie , θέλουμε και φωτογραφίες, όχι απο πλατείες και μουσεία... ξέρεις εσυ. Αθλητικού περιεχομένου.... και ιδιαίτερα απο τα αποδυτήρια (ακόμα καλύτερα).
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Πίστευα ότι ίσως υπάρχει θεραπεία αλλά μετά απο αυτό...... έχασα τις ελπίδες μου για ίαση. Ρε παιδιά! Κάποιος να την μαζέψει!!!:haha:

Twinkie , θέλουμε και φωτογραφίες, όχι απο πλατείες και μουσεία... ξέρεις εσυ. Αθλητικού περιεχομένου.... και ιδιαίτερα απο τα αποδυτήρια (ακόμα καλύτερα).
:haha::haha::haha:

Για τις φωτό συμφωνώ κι εγώ! όλα κι όλα... :D
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
joss: Είδες φίλε μου πως τα φέρνει ο καιρός;;:bleh:
Kiki: Ποιοί είναι οι φλώροι;; Όοοοχι πες:rolleyes:
Dorotjia: χαχαχαχαχα
LULLU::D
Δίδυμο καταστροφής: Η πρώτη ας μαζευτεί λίγο, η δεύτερη ας κάνει απόπειρα να τη μαζέψει γιατί βλέπω το avatar να ζωντανεύει και θα τρέχουμε να κρυφτούμε κυριολεκτικά..
Οι φωτό που αποζητάτε θα μπουν εν καιρώ αλλά πολύ φοβάμαι πως θα απογοητευτεί το φιλοθεάμων κοινό...Πού να μπω μανίτσα μου στα αποδυτήρια. Και πες πως έμπαινα. Εδώ θα ήμουν τώρα;:cool:
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για 10 + 1 τρόπους να μπείς στα αποδυτήρια θα σου στείλω πμ! :haha::haha::haha: Αλλά για συνέχισε, για συνέχισε!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Η πρώτη γεύση

Η βραδινή μας βόλτα στην πόλη, ξεκίνησε από ένα συμπαθητικό μπαράκι το οποίο, εντελώς κατά τύχη, ήταν κάτω από το ξενοδοχείο μας κι αν και για τα δεδομένα μας ήταν νωρίς, αποδείχτηκε πως 11 το βράδυ ήταν αργά για τους υπόλοιπους θαμώνες. Πήραμε τις σαγκρίες μας, το κάπνισμα ευτυχώς επιτρεπόταν και πιάσαμε ελάχιστο κουβεντολόι με τον σερβιτόρο ρωτώντας τι παίζει βράδυ στη Μαδρίτη.
Οι δυνάμεις μετά από το ολοήμερο σχεδόν ταξίδι δεν ήταν και πολλές αλλά έναν περίπατο στο κέντρο τον κάναμε. Ξεκινήσαμε από την Calle Arenal και φτάσαμε ως την Plaza Mayor, όπου εκείνη την ώρα ο τεράστιος χώρος της φιλοξενούσε τους τελευταίους επισκέπτες που είτε έβγαζαν φωτογραφίες είτε απολάμβαναν το ποτό τους.

Η Μαδρίτη το βράδυ είναι όμορφη, είναι ζωντανή- στο κέντρο τουλάχιστον- Ισπανοί κάνουν την βόλτα τους στην Sol όπου ο πεζόδρομός της εκτός από εμπορικά καταστήματα κι αρκετά φαγάδικα, φιλοξενεί και πανέμορφα κτίρια. Γενικά όλη η πόλη έχει μια αρχιτεκτονική που στις περισσότερες γειτονιές της, την έχουν διατηρήσει από τα παλιά τα χρόνια, κάτι που μας γοήτευσε αφάνταστα.
Αποπνέει μια μεγαλοπρέπεια, μου άρεσε που στους τοίχους των όμορφων κτισμάτων, η επιγραφή του ονόματος της οδού ήταν μαρμάρινη και τα γράμματα σκαλιστά, μου άρεσε που εκείνη την ώρα περνούσε ο δήμος και μάζευε τα πάντα στο πέρασμά του ώστε να διατηρηθεί καθαρός ένας πεζόδρομος που μαζεύει πάρα μα πάρα πολύ κόσμο. Μου άρεσε επίσης που στα γύρω στενά ήταν χωμένα μικρά μαγαζάκια, σαν στέκια και ακουγόταν ευχάριστη μουσική.

Η τελευταία στάση πριν το κρεβάτι μας, ήταν στο 24ωρο φαγάδικο της Μαδρίτης πάνω στη Sol, για ανεφοδιασμό μιας και το στομάχι είχε φτάσει στην πλάτη τόσες ώρες. Πάω χαρωπή να ανοίξω την πόρτα, καθώς έβλεπα τα εδέσματα να με γλυκοκοιτούν κι ενώ είχε κόσμο μέσα, ήταν κλειδωμένα. Απέφυγα εντυπωσιακά τη σύγκρουση με το τζάμι και πριν γίνουμε εντελώς ρεζίλι, η υπάλληλος μας άνοιξε, αφήνοντας έξω 5-6 Ισπανούς που στη θέα του σεκιουριτά που υπήρχε διακριτικά στο μαγαζί, την έκαναν με ελαφρά. Μπορώ να πω, πως μας έκανε μια μικρή εντύπωση τόση ασφάλεια μιας και υπήρχε αρκετός κόσμος και ήμασταν σε κεντρικότατο σημείο αλλά είπαμε να ανακαλύψουμε το γιατί τις επόμενες μέρες.

Πριν κλείσω τα βλέφαρά μου εκείνο το βράδυ, σκεφτόμουν την επόμενη μέρα, της Πρωτομαγιάς, που εκτός των άλλων, έπρεπε να κάνουμε την «αναγκαστική» βόλτα στο Palacio de los Deportes όπου στις 2 του μήνα, θα άρχιζαν οι ημιτελικοί του final four, μήπως στεκόμασταν τυχερές και βρίσκαμε τα πρώτα θύματα για να αποτινάξουμε τον «ζυγό» των εισιτηρίων… Το πλάνο ήταν, πάμε, αφουγκραζόμαστε σφυγμούς- παλμούς, τι κόσμο έχει, ποιος έχει στα μάτια τον πανικό της μη κατοχής εισιτηρίων και αν καταστεί δυνατόν, πιάνουμε φιλίες έχοντας βλέμμα puppy που έχασε το κόκκαλό του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.098
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom