Μελλοντικός παγκόσμιος ταξιδευτής

Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη, Βέρνη, Λουκέρνη
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
Γεια σας!Είμαι 22 χρονών,ζω στην Αθήνα και λατρεύω τα ταξίδια.Δυστυχώς η γκάμα των ταξιδιών μου περιορίζεται μόνο στην Ευρώπη και φυσικά στη πανέμορφη Ελλάδα μας με λίγη περισσότερη εμπειρία στον ισπανικό χώρο καθώς εκεί έζησα έξι μήνες με το πρόγραμμα Erasmus από το Πανεπιστήμιο μου.Στην εμπειρία μου άλλαξα πάρα πολύ την θεωρία μου για το πως είναι και το πως θέλω πλέον να βλέπω τα πράγματα.Αποφάσισα να διαθέτω τα χρήματα μου σε ταξίδια γιατί η ζωή είναι μικρή και ο πλανήτης μας τεράστιος και δεν μπορείς να τον γυρίσεις όλο!Οπότε ήδη στα 22 στεναχωριέμαι που αναλωνόμουν τόσα χρόνια σε κατανάλωση χρημάτων σε πράγματα ανούσια που απλώς επιβεβαίωναν τη ματαιοδοξία μου.Το όνειρό μου είναι να γυρίσω όλες τις ηπείρους κυρίως με δική μου παρέα γιατί συνειδητοποίησα ότι τα τουριστικά σίγουρα είναι ενδιαφέροντα αλλά αυτό που μετράει και σου μένει είναι να ζήσεις αυτό που σου προσφέρει κάθε χώρα μέσω του λαού,των άγνωστων ντόπιων στεκιών,των σοκακίων(δεν υπαρχει γενική!?)Εν πασει περιπτώσει,ελπίζω να μπορέσω να προσφέρω βοήθεια στο φόρουμ και σίγουρα ήδη βοηθήθηκα πολύ καθώς σε 2 μέρες φεύγω για Πράγα και πήρα πολύτιμες πληροφορίες...
Καλά ταξίδια λοιπόν!
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
454
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
μην ανυσηχείς , ποτέ δεν είναι αργά, εξαλου δεν σε πήραν και τα χρόνια.
Εκμεταλεύσου τις ευκαιρίες και καλά ταξίδια!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Στα 22 μας εμείς είχαμε κα΄νει λιγότερα. ΄Εχεις μια ζωή μπροστά σου. Την υγειά σου νά'χεις, χρήματα και χρόνο και μπορείς να γυρίσεις όλο το κόσμο μέχρι τα βαθειά γεράματα. Ξεκίνα από δύσκολους προορισμούς όσο αντέχουν τα πόδια σου στο περπάτημα. Στο Πουκέτ και στο Μπαλί πάς και αργότερα...
 
Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη, Βέρνη, Λουκέρνη
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
Ευχαριστώ πολύ!

Τα ίδια εύχομαι και για εσάς!Το Πουκέτ και το Μπαλί μου πέφτουν λίγο εκτός budget και προτεραιοτήτων ούτως ή άλλως!!!! :):)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Στα 22 εχεις ηδη δει Ελλαδα και Ευρωπη. Μια χαρα πας , συνεχισε ετσι. Καλα ταξιδια.;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οντως στα 22 ειχαμε κανει πολυ λιγοτερα.
Μην σταματας !Keep travelling.
Welcome!
 
Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη, Βέρνη, Λουκέρνη
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
Kleopatra!!!

ασχολείσαι με το surf??Ελπίζω να εννοείς το original surf και οχι windsurf!Αν ισχύει αυτό ενδιαφέρομαι πολύ να ανταλλάξουμε (δηλαδή να με κατατοπίσεις εσύ πιο πολύ) πάνω σ'αυτό!Είχα πάρει μια σανίδα 6.8'' και προσπαθούσα να τα καταφέρω στα κύματα στο Κόκκινο Λιμανάκι στη Ραφήνα και στη Βουλιαγμένη φυσικά εάν και τα παράτησα λόγω απογοήτευσής μου στα κύματα.Παρ'όλα αυτά κατάφερα να σηκωθώ σε ενα ελαχίστου ύψους κύμα της Βουλιαγμένης αλλά κι αυ΄το για λίγα δευτερόλεπτα.Η τελευταία μου εμπειρία ήταν Φεβρουάριο στα παγωμένα νερά της Βόρειας Ισπανίας στη πανέμορφη Gijon που όπως καταλαβαίνεις σαν άπειρη αλλά με μεγάλη θέληση και πείσμα δεν τα κατάφερα ακόμη και με τη στολή!δεν ένιωθα τίποτα με τόσο κρύο!ασχολήθηκα 30λεπτά αλλά τα παράτησα γιατί πραγματικά είχα παγώσει.Ίσως έφταιγε ότι δεν είχα κουμπώσει καλά το χρατς της στολής στο σβέρκο και έμπαινε νερό αλλά δεν είχα συνηθίσει να τη χρησιμοποιώ αφού στην Ελλάδα κάναμε με μαγιό!εχω ακούσει για Λαγκούβαρδο στη Πελοπόννησο και για Πάργα όπου πήγα το καλοκαίρι για να χαζέψω τι παίζει αλλά το κυμα μας είχε αφήσει χρόνους!!!Συγνώμη που το στέλνω εδώ αλλά δεν ξέρω πως στέλνεισ πμ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι δυστυχως δεν ασχολουμαι με το σερφ παρα μονο με το ιντερνετικο:haha:
Το εγραψα ως διακαη μου ποθο και εννοειται οτι δεν μιλαμε για το windsurf ,το οποιο μου φαινεται πολυ βαρετο συγκριτικα με το surfing.
Μου βαζεις ιδεες ομως τωρα να ερθω να σε παρακολουθησω καποια στιγμη.:lol:
Δυσκολο βεβαια να βρεθουν καλα κυματα στην Ελλαδα.
Η ρενατα και ο xenos εχουν γραψει οτι στο Μπαλι εχει πολλους surfers και προσφερονται οι παραλιες.Οποτε σκεψου το σε μια επομενη εξορμηση στο εξωτερικο.
ΠΜ (προσωπικο μηνυμα ) μπορεις να στειλεις απο τα 20 ποστ και πανω.
 
Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη, Βέρνη, Λουκέρνη
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
:)

Συμφωνούμε απολύτως απλώς επειδή δεν διευκρίνησες τι είδος σερφ σκεφτηκα να μην σε προσβάλλω μιλώντας για τη φλωριά windsurf χαχαχα αλλά συμφωνούμε τελικά!!Στο Μπαλί λοιπόν...Ε λίγο μακριά πέφτει!!!!Υπάρχει εξάλλου πάντα και η Πορτογαλία!Καλή σου μέρα!! :):)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom