Μεξικό: Αποκεφάλισαν δημοσιογράφο που κατήγγειλε τα καρτέλ ναρκωτικών

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Την άτυχη Μαρία Μασίας εντόπισαν στην πόλη Νουέβο Λαρέδο

Πόλη του Μεξικού

Την αποκεφαλισμένη σορό της μεξικανής δημοσιογράφου Μαρία Μασίας, εντόπισαν αστυνομικοί στη μεθοριακή πόλη Νουέβο Λαρέδο.

Η άτυχη δημοσιογράφος δεν σταματούσε να καταγγέλλει τους βαρώνους των ναρκωτικών μέσω της εφημερίδας στην οποία δούλευε, αλλά και στις ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης.

Η σορός της εντοπίστηκε σε κεντρικό σημείο της πόλης. Χαρακτηριστικό της αγριότητας των εκτελεστών της είναι το γεγονός ότι το κεφάλι της εντοπίστηκε αρκετά μέτρα μακριά τυλιγμένο με καλώδια υπολογιστή, ένα πληκτρολόγιο και το «ποντίκι»: το μήνυμα ήταν σαφές.

Πριν από αρκετές εβδομάδες είχαν δολοφονηθεί άλλοι δύο νεαροί, ακριβώς για τον ίδιο λόγο: είχαν καταγγείλει τα κυκλώματα διακίνησης ναρκωτικών μέσω σελίδων κοινωνικής δικτύωσης.

ΤΟ ΒΗΜΑ - Μεξικό: Αποκεφάλισαν δημοσιογράφο που κατήγγειλε τα καρτέλ ναρκωτικών - κόσμος
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
όποιος παίζει με την φωτιά τσουρουφλίζεται...αυτό πάει γάντι σε άτομα που δεν διστάζουν να πάνε κόντρα στα καρτέλ σε χώρες της Λατινικής Αμερικής
 

Jkh

Member
Μηνύματα
47
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μιανμάρ-Καμπότζη
Δημοσιογραφικό πυροτέχνημα... Στο Μεξικό κ στη Βραζιλία οι τύποι των καρτέλ το κάνουν αυτο καθε μερα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
όποιος παίζει με την φωτιά τσουρουφλίζεται...αυτό πάει γάντι σε άτομα που δεν διστάζουν να πάνε κόντρα στα καρτέλ σε χώρες της Λατινικής Αμερικής
Αν δεν υπηρχαν και αυτοι που τολμουν να παιζουν με τη φωτια , ο κοσμος μας θα ηταν φτωχοτερος.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι,κι αν δεν σπάσεις αυγά δεν γίνεται ομελέτα και διάφορα τέτοια.

Εγώ λέω τι σκοτωμός είναι αυτός.
Πάντως μ'αυτά και με τ'άλλα ενώ θέλω να πάω πολύ Μεξικό (αν και με την εδώ κατάσταση όλα έχουν πάει πλέον πολύ πίσω) έχει πλέον πέσει στις προτεραιότητές μου.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ναι,κι αν δεν σπάσεις αυγά δεν γίνεται ομελέτα και διάφορα τέτοια.

Εγώ λέω τι σκοτωμός είναι αυτός.
Πάντως μ'αυτά και με τ'άλλα ενώ θέλω να πάω πολύ Μεξικό (αν και με την εδώ κατάσταση όλα έχουν πάει πλέον πολύ πίσω) έχει πλέον πέσει στις προτεραιότητές μου.

Γιατί επείδή καθάρισαν τον Θηλυκό Τριανταφυλλόπουλο του Μεξικό ????
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom