Μεξικό_ακύρωση πτήσεων λόγω ηφαιστείου Ποποκατέπετλ

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.012
Στήλη πυκνής τέφρας που έφτασε σε ύψος 2.000 μέτρων εκλύθηκε χθες, Τρίτη 27/02 από το ηφαίστειο Ποποκατέπετλ, ή αλλιώς Πόπο όπως το λένε χαϊδευτικά οι μεξικανοί, προκαλώντας την ακύρωση 22 πτήσεων στο αεροδρόμιο της πρωτεύουσας του Μεξικού, η οποία βρίσκεται 72 χιλιόμετρα από τον κρατήρα του.

1709137065028.png


«Βρυχάται» το ηφαίστειο Ποποκατέπετλ του Μεξικού - Ακυρώθηκαν 22 πτήσεις λόγω τέφρας | in.gr
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στήλη πυκνής τέφρας που έφτασε σε ύψος 2.000 μέτρων εκλύθηκε χθες, Τρίτη 27/02 από το ηφαίστειο Ποποκατέπετλ, ή αλλιώς Πόπο όπως το λένε χαϊδευτικά οι μεξικανοί, προκαλώντας την ακύρωση 22 πτήσεων στο αεροδρόμιο της πρωτεύουσας του Μεξικού, η οποία βρίσκεται 72 χιλιόμετρα από τον κρατήρα του.

View attachment 455355

«Βρυχάται» το ηφαίστειο Ποποκατέπετλ του Μεξικού - Ακυρώθηκαν 22 πτήσεις λόγω τέφρας | in.gr
Είχα πτήση χθες βράδυ (εδώ) προς Μέξικο και το πρωί άλλη από Μέξικο. Στη βραδινή είχαμε καθυστέρηση 3 ωρών περίπου και το πρωί έφευγαν όλες οι πτήσεις κανονικά από το αεροδρόμιο
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.012
Είχα πτήση χθες βράδυ (εδώ) προς Μέξικο και το πρωί άλλη από Μέξικο. Στη βραδινή είχαμε καθυστέρηση 3 ωρών περίπου και το πρωί έφευγαν όλες οι πτήσεις κανονικά από το αεροδρόμιο
Γδαρμενος μεν, τυχερος δε.... Ευχαριστουμε για το update
Πώς εισαι?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γδαρμενος μεν, τυχερος δε.... Ευχαριστουμε για το update
Πώς εισαι?
Με ενάμιση χέρι αλλά την παλεύω. Δυστυχώς όμως άλλαξα τα αρχικά μου πλάνα. Ακύρωσα Μπελίζ και Φλόρες-Τικαλ και βρέθηκα Αντίγκουα που δεν ήταν στα αρχικό σχέδιο. Αύριο επίσης θα πάω στο Pacaya ενώ θα ήθελα πολύ να ανέβω το Αcatenango αλλά φοβάμαι μην επιβαρύνω την κατάσταση. Εδώ και καμιά 10αρια μέρες έχω παρατήσει το backback στο Μέξικο , έπρεπε να φύγει και η γυναίκα μου για δουλειά πίσω Παρίσι και τριγυρναω με μια μικρή τροχήλατη από δω κι από κει. Το απολαμβάνω όμως. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.735
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom