Μεσσηνια

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
βρισκομαι στην περιοχη της Κυπαρισσιας αυτο το καιρο και εψαχνα εχθες πληροφοριες τοσο για το Πολυλιμνιο οσο και για αλλα ενδια φεροντα μερη στην περιοχη.παρατηρησα καποιες αναρτησεις που ρωτουσαν για καμπινγκ. υπαρχει ενα στο Γιαννιτσοχωρι ορια Μεσσηνιας-Ηλειας με υπεροχη θαλασσα εμπρος του,καθως και αλλο ενα μικροτερο στην μαραθουπολη αλλα η παραλια ειναι βραχωδεις μπροστατου. πρεπει ναμετακινηθεις οδικως για να συναντησεις αμμουδια(Βρωμονερι,Χρυση ακτη μετα το ΜΑραθο& Λαγκουβαρδο στα μισα Φιλιτρων-μαραθου)Οποιος κατεβαινει την εθνικη προς Κθπαρισσια μετα το Καλονερο θα συναντησει ταμπελες που τον παρακινουν να στριψει αριστερα προς τον αρχαιολογικο χωρο της Περιστεριας .Ν ατο κανει αξιζει τον κοπο.διπλα ακριβως απο τα αρχαια αρχαια υπαρχει μονοπατι με ενδειξη <φαραγγι-σταλακτιτες>.Ακολουθηστε το ,φταστε στην πηγη και μην διστασετε να βρεξετε τα παπουτσια σας.φτανωντας στο τερμα του εκει οπου σχηματιζονται οι σταλακτιτες δεν θα πιστευεται αυτο που θωρητε.Δεν το ανακαλυψα μονη μου οπως και το πολυλυμνιο στο οποιο ελπιζω τις επομενες ημερες επιτελους να καταφερω να παω και να αποκομισω την ιδια ευχαριστηση.
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
χαιρομαι για τα καλα λογια που λες για την πατριδα μου....
αν εχεις χρονο να πας κ Πυλο ειναι πανεμορφα
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
χαιρομαι για τα καλα λογια που λες για την πατριδα μου....
αν εχεις χρονο να πας κ Πυλο ειναι πανεμορφα

και Πυλο και διβαρι και Παλαιοκαστρο και καταρρακτη Καλαμαρη και Βοϊδοκοιλοια και Ρωμανο και στο παλατι του Νεστορος εχω βρεθει διαφορες εποχες του χρονου.συμφωνω ειναι πολυ ομορφα παρολο που σε καποια απο αυτα χρειαζεται καποιο κοπο για να φτασεις.σημερα επισκεφτηκα και το κοσμθκο Πολυλιμνιο. αξιζει να πας και να ξαναπας.τωρα η ερωτηση ειναι υπαρχει κατι αλλο εδω στην ευρυτερη περιοχη της Κυπαρρισιας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.887
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom