Γενικά Βέλγιο Ολλανδία Μετακίνηση απο Άμστερνταμ σε Βρυξέλλες

Μηνύματα
33
Likes
25
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γεια σας παιδιά!!μέσα Ιουλίου θα επισκεφτώ το Άμστερνταμ και μετά τις Βρυξέλλες για λίγες μέρες. Έχω ψάξει πολύ για τη μεταφορά απο Άμστερνταμ Βρυξέλλες κι οι επιλογές είναι το τρένο με ακριβή ωράρια, χωρις καθυστερήσεις και τιμή γύρω στα 100 ευρώ για 4 ατομα και τα διάφορα λεωφορεία με τιμές που κυμαίνονται απο 31 μεχρι 50 ευρω, δηλαδή πολύ πιο οικονομικά!!! Οι εταιρείες που έχω βρει ειναι η flixbusOuibus και η Eurolines. Διάβασα πολλές κριτικές απο καλές μέχρι κακές (όπως συμβαίνει πάντα). Θα μπορούσε να μου πει κάποιος τη γνώμη του και την εμπειρία του αν έχει κάνει αυτή τη διαδρομή??ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη λύση !!!θα με βοηθούσε πολύ!!σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εχω χρησιμοποιησει eurolines σε αυτη τη διαδρομη. Ειναι αξιοπρεπεστατη, αλλα εφοσον μιλαμε για δρομο παντα παιζουν και απροβλεπτα. Στο ενα απο τα δυο ταξιδια μου ετυχε ατυχημα , καραμπολα και μποτιλιαρισμα 1,5 ωρας. Δωσε λιγο χρονο και για απροβλεπτα. Το αλλο ταξιδι ηταν ακριβεστατο.
Εχω παρει flixbus σε αλλη διαδρομη. Ειναι πολυ φιλικη στη χρηση λογω της εφαρμογης και πολυ ακριβης επισης.
Αν επιλεξεις λεωφορειο, κλεισε νωρις τα εισιτηρια γιατι ανεβαινουν και προφανως πρεπει να υπολογισεις καμια στραβη με καθυστερησεις.
 
Μηνύματα
33
Likes
25
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Εχω χρησιμοποιησει eurolines σε αυτη τη διαδρομη. Ειναι αξιοπρεπεστατη, αλλα εφοσον μιλαμε για δρομο παντα παιζουν και απροβλεπτα. Στο ενα απο τα δυο ταξιδια μου ετυχε ατυχημα , καραμπολα και μποτιλιαρισμα 1,5 ωρας. Δωσε λιγο χρονο και για απροβλεπτα. Το αλλο ταξιδι ηταν ακριβεστατο.
Εχω παρει flixbus σε αλλη διαδρομη. Ειναι πολυ φιλικη στη χρηση λογω της εφαρμογης και πολυ ακριβης επισης.
Αν επιλεξεις λεωφορειο, κλεισε νωρις τα εισιτηρια γιατι ανεβαινουν και προφανως πρεπει να υπολογισεις καμια στραβη με καθυστερησεις.
σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Μηνύματα
33
Likes
25
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Εχω χρησιμοποιησει eurolines σε αυτη τη διαδρομη. Ειναι αξιοπρεπεστατη, αλλα εφοσον μιλαμε για δρομο παντα παιζουν και απροβλεπτα. Στο ενα απο τα δυο ταξιδια μου ετυχε ατυχημα , καραμπολα και μποτιλιαρισμα 1,5 ωρας. Δωσε λιγο χρονο και για απροβλεπτα. Το αλλο ταξιδι ηταν ακριβεστατο.
Εχω παρει flixbus σε αλλη διαδρομη. Ειναι πολυ φιλικη στη χρηση λογω της εφαρμογης και πολυ ακριβης επισης.
Αν επιλεξεις λεωφορειο, κλεισε νωρις τα εισιτηρια γιατι ανεβαινουν και προφανως πρεπει να υπολογισεις καμια στραβη με καθυστερησεις.
αα και κάτι ακόμα.. επαρκεί η ταυτότητα για το ταξίδι έτσι??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.734
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom