Ουγγαρία Μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο της Βουδαπέστης.

chrischor

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα ηθέλα να μου απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει. Για το αστικό Ε100 στο αεροδρόμιο, μπορώ να πληρώσω με κάρτα στον οδηγό για το εισιτήριο ή πρέπει να έχω βγάλει από πριν;
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μελβούρνη
Κοίταξε ταξί καλύτερα να μην πάρεις γιατί είναι πανάκριβα, αλλά υπάρχουν διάφορα shuttle cars που σε πάνε κατευθείαν στον προορισμό σου κατευθείαν με ένα 20ευρο! ( https://shuttlebudapest.hu/ )
 

Max the 10th

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
γειά σας θέλω να ρωτήσω ποιος έχει εμπειρία με ταξί από και προς αεροδρόμιο Βουδαπέστη-κεντρο. βρίσκω πτήση που φτάνει μεσάνυχτα στην Βουδαπέστη από Αθήνα. ευχαριστώ
Καλησπέρα, να σου πω οτι δεν σε συμφέρει το taxi. Είχαμε μείνει στην πλευρά της Βούδας και είχε κοστίσει κοντα στα 10 χιλιάδες φιορίνια και ήταν απόγευμα. Βέβαια επειδή είχαμε μπλέξει στην κίνηση σε ώρα αιχμής, ο οδηγός έστω και με σπαστά αγγλικά μας έκανε ολόκληρη ξενάγηση
Επίσης η πιο δυσάρεστη μας εμπειρία στο ταξίδι μας, ήταν στο taxi της επιστροφης. 7 το πρωι, κάναμε 35 λεπτά για το αεροδρόμιο (όταν πηγαίναμε στο ξενοδοχείο είχαμε κανει 1 ωρα και 30 λεπτά λόγω κίνησης), και το ταξίμετρο έτρεχε σαν τρελό. Ξεπέρασε κατα πολυ τα 10 χιλιάδες φιορίνια και όταν η κοπέλα μου τον ρώτησε πως ειναι δυνατόν να έχει γίνει κάτι τέτοιο,ο οδηγός είπε να μη δώσουμε σημασία και θα υπάρχει συμφωνία για το αεροδρόμιο- ξενοδοχείο για 10 χιλιάδες φιορίνια (που ξέραμε πως δεν ισχύει αλλα τέτοια ώρα - τέτοια λόγια).
 
Last edited:

LiTheodoraki

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Κοίταξε ταξί καλύτερα να μην πάρεις γιατί είναι πανάκριβα, αλλά υπάρχουν διάφορα shuttle cars που σε πάνε κατευθείαν στον προορισμό σου κατευθείαν με ένα 20ευρο! ( https://shuttlebudapest.hu/ )
Ευχαριστώ!!!!θα το τσεκαρω!

Καλησπέρα, να σου πω οτι δεν σε συμφέρει το taxi. Είχαμε μείνει στην πλευρά της Βούδας και είχε κοστίσει κοντα στα 10 χιλιάδες φιορίνια και ήταν απόγευμα. Βέβαια επειδή είχαμε μπλέξει στην κίνηση σε ώρα αιχμής, ο οδηγός έστω και με σπαστά αγγλικά μας έκανε ολόκληρη ξενάγηση
Επίσης η πιο δυσάρεστη μας εμπειρία στο ταξίδι μας, ήταν στο taxi της επιστροφης. 7 το πρωι, κάναμε 35 λεπτά για το αεροδρόμιο (όταν πηγαίναμε στο ξενοδοχείο είχαμε κανει 1 ωρα και 30 λεπτά λόγω κίνησης), και το ταξίμετρο έτρεχε σαν τρελό. Ξεπέρασε κατα πολυ τα 10 χιλιάδες φιορίνια και όταν η κοπέλα μου τον ρώτησε πως ειναι δυνατόν να έχει γίνει κάτι τέτοιο,ο οδηγός είπε να μη δώσουμε σημασία και θα υπάρχει συμφωνία για το αεροδρόμιο- ξενοδοχείο για 10 χιλιάδες φιορίνια (που ξέραμε πως δεν ισχύει αλλα τέτοια ώρα - τέτοια λόγια).
Ουπς σοβαρά? Κατάλαβα. Δεν έχει νόημα να έχεις έκπτωση στην πτήση και να τα δώσεις σε ταξί ευχαριστώ πολύ!!!!
 
Last edited by a moderator:

xanpet

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημέρα σας.
Επειδή και εμείς φτάνουμε 23.40 με ryanair η λύση με τη μεταφορά της ryan δεν είναι ενδεδειγμένη; Γιατί βγαίνει με επιστροφή 11 ευρώ το άτομο και μας πάει γράφει Deák Ferenc tér. Τι θα μου προτείνατε καλύτερα;
*edit βλέπω τώρα ότι και το 100Ε είναι διαθέσιμο εκείνη την ώρα
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα σας.
Επειδή και εμείς φτάνουμε 23.40 με ryanair η λύση με τη μεταφορά της ryan δεν είναι ενδεδειγμένη; Γιατί βγαίνει με επιστροφή 11 ευρώ το άτομο και μας πάει γράφει Deák Ferenc tér. Τι θα μου προτείνατε καλύτερα;
*edit βλέπω τώρα ότι και το 100Ε είναι διαθέσιμο εκείνη την ώρα
Το λεωφορειο ειναι διαθεσιμο αλλα θα το παρεις 00.00 και θα εισαι 00.30 κέντρο...Αν η ραιαν εχει με επιστροφη 11 ευρω το ατομο δεν εχει κ πολυ μεγαλη διαφορα απο την τιμη του λεωφορειου γιατι ουσιαστικα θα πρεπει να διαιρεσεις την τιμη δια 2 που σημαινει οτι σου βγαινει 5.5 ευρω το ατομο...Αυτο που δεν ξερω ειναι αν φτανει νωριτερα γιατι πιθανολογω ιδια ωρα θα φτασετε με το Ε100 κ θα εχετε δωσει λιγο παραπανω λεφτα ..
 

xanpet

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ωραία οπότε πάμε και απλά παίρνουμε το λεωφορείο. Είχα τα δρομολόγια από την αρχική σας ανάρτηση, αλλά μόλις είδα από το αεροδρόμιο ότι η γραμμή 100Ε έχει δρομολόγια μέχρι και 1.20 οπότε μας καλύπτει.
Σας ευχαριστώ πολύ, καλημέρα σας!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ωραία οπότε πάμε και απλά παίρνουμε το λεωφορείο. Είχα τα δρομολόγια από την αρχική σας ανάρτηση, αλλά μόλις είδα από το αεροδρόμιο ότι η γραμμή 100Ε έχει δρομολόγια μέχρι και 1.20 οπότε μας καλύπτει.
Σας ευχαριστώ πολύ, καλημέρα σας!
Δεν έχουν αλλάξει οι ώρες ισχύει το 01.20 που έχω βάλει στον οδηγό. Για να πληρώσετε το εισιτήριο έχετε τις επιλογές να πληρώσετε με κάρτα από το μηχάνημα ή να έχετε κάνει από Ελλάδα 7-8 ευρώ φιορίνια και να το πάρετε απευθείας από τον οδηγό.Να είσαι καλά καλημέρα :)
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Καλησπέρα! Είμαστε 5 άτομα και θα προτιμούσαμε να πάρουμε βαν για τη μετακίνηση από το αεροδρόμιο. Μήπως έχει κάποιος συμφορουμιτης εμπειρία από κάποια εταιρεία; Έχει χρησιμοποιήσει κανείς fo taxi;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom