Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα Ντουμπάι Μετακίνηση μεταξύ Abu Dhabi και Dubai

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
.Ειχα βρει την πληροφορία ότι η wizzair που προσγειώνεται στο Άμπου Ντάμπι σου παρέχει δωρεάν transfer έως το dubai,Εντωμεταξυ όσο κ να ψαξα δε βρήκα πληροφορίες,και στο δικό της site με το wizztransfer κοστίζει η μετάβαση στα 10 ευρώ με λεοφωρειο,τίμια τιμή για 2 ώρες απόσταση.
 
Last edited by a moderator:

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ένα μήνα πριν ανοίγει,εγώ έκλεισα ως τώρα,γενικά δε τα λες και φθηνά,αλλά 6 να κάνεις από ένα 40€ και είσαι κομπλέ.Ειχα βρει την πληροφορία ότι η wizzair που προσγειώνεται στο Άμπου Ντάμπι σου παρέχει δωρεάν transfer έως το dubai,Εντωμεταξυ όσο κ να ψαξα δε βρήκα πληροφορίες,και στο δικό της site με το wizztransfer κοστίζει η μετάβαση στα 10 ευρώ με λεοφωρειο,τίμια τιμή για 2 ώρες απόσταση.
Ναι με 9 ευρώ και κάτι είναι το κόστος, πολύ καλή τιμή! Με ταξί που το κοίταζα στα 5 ατομα έβγαινε 130 ευρώ.. για δωρεάν δεν έχω δει κάτι , δεν νομίζω να υπάρχει..
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ναι με 9 ευρώ και κάτι είναι το κόστος, πολύ καλή τιμή! Με ταξί που το κοίταζα στα 5 ατομα έβγαινε 130 ευρώ.. για δωρεάν δεν έχω δει κάτι , δεν νομίζω να υπάρχει..
Υπάρχει το παρέχει η emirates και έχει συμφωνήσει και η wizzair,απλά δε μπορώ να βρω για να το κλείσω!!
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Θα κανουμε ακριβως το ιδιο ταξιδι με wizz.Στην επιστροφη για να μαστε σιγουροι εχουμε κλεισει ταξι με 60€περιπου,αλλα ειμαστε 4 οποτε συμφερει.Στο πηγαινε απο Abu Dhabi για Dubai ,θα δουμε ή θα ξανακλεισουμε ταξι ΄η αν μαθετε κατι για αυτο 9 € της wizz ,please στειλτε μου .Επισης αν ισχυει και για οποιαδηποτε μερα πχ εμεις θα κατσουμε και αλλο ενα βραδυ Abu Dhabi και θα φυγουμε τη μεθεπομενη μερα για Dubai.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Θα κανουμε ακριβως το ιδιο ταξιδι με wizz.Στην επιστροφη για να μαστε σιγουροι εχουμε κλεισει ταξι με 60€περιπου,αλλα ειμαστε 4 οποτε συμφερει.Στο πηγαινε απο Abu Dhabi για Dubai ,θα δουμε ή θα ξανακλεισουμε ταξι ΄η αν μαθετε κατι για αυτο 9 € της wizz ,please στειλτε μου .Επισης αν ισχυει και για οποιαδηποτε μερα πχ εμεις θα κατσουμε και αλλο ενα βραδυ Abu Dhabi και θα φυγουμε τη μεθεπομενη μερα για Dubai.
Εγώ έκλεισα μεταφορά από abu dhabi για Ντουμπάι με το τρανσφερ της wizzair με 9 ευρώ,μόλις φτάσω δηλδ,και Δευτέρα μεσημέρι θα πάω Αμπού Ντάμπι π έχω κλείσει και κει 2 βράδυα και Τετάρτη επιστρέφω μεσημέρι.Θεωρω τα 60 ευρώ είναι καλή τιμή και για βράδυ κιολας αν και τόσο κοστίζει,είστε και 4 άτομα οπότε συμφέρει!Απλά για το πάνε νομίζω συμφέρει να κλείσετε και σεις λεοφωρειο με 36 ευρώ και από κει πάτε με ένα εισιτήριο στο χοτελ ανάλογα π κλείσατε.Σαφαρι κλείσατε για 4χ4 και camp μετά?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Εγώ έκλεισα μεταφορά από abu dhabi για Ντουμπάι με το τρανσφερ της wizzair με 9 ευρώ,μόλις φτάσω δηλδ,και Δευτέρα μεσημέρι θα πάω Αμπού Ντάμπι π έχω κλείσει και κει 2 βράδυα και Τετάρτη επιστρέφω μεσημέρι.Θεωρω τα 60 ευρώ είναι καλή τιμή και για βράδυ κιολας αν και τόσο κοστίζει,είστε και 4 άτομα οπότε συμφέρει!Απλά για το πάνε νομίζω συμφέρει να κλείσετε και σεις λεοφωρειο με 36 ευρώ και από κει πάτε με ένα εισιτήριο στο χοτελ ανάλογα π κλείσατε.Σαφαρι κλείσατε για 4χ4 και camp μετά?
Το μόνο κακό του λεωφορείου είναι ότι αφήνει στην στάση ibn battuta mall. Οπότε εκεί τα ζυγίζεις λίγο... Θα έχει μετρο όταν φτάσει κάποιος στο ibn? Είναι το ξενοδοχείο κοντά στο μετρό? Αν όχι, λογικά συμφέρει το ταξί με 15/άτομο..
@nickostraveller το 9 με λεωφορείο ισχύει κανονικότατα, μπαίνεις στην κράτηση που έχεις κάνει, έχει επιλογή add services και επιλέγεις το bus. Δεν σου έχει επιλογή ώρας λεωφορείου..
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Το μόνο κακό του λεωφορείου είναι ότι αφήνει στην στάση ibn battuta mall. Οπότε εκεί τα ζυγίζεις λίγο... Θα έχει μετρο όταν φτάσει κάποιος στο ibn? Είναι το ξενοδοχείο κοντά στο μετρό? Αν όχι, λογικά συμφέρει το ταξί με 15/άτομο..
@nickostraveller το 9 με λεωφορείο ισχύει κανονικότατα, μπαίνεις στην κράτηση που έχεις κάνει, έχει επιλογή add services και επιλέγεις το bus. Δεν σου έχει επιλογή ώρας λεωφορείου..
Ναι εσείς που είστε 4 άτομα εννοείται ότι συμφέρει,θα φτάσετε και στο χοτελ χωρίς κόπο.Αν ήσασταν 3 άτομα θα σε πρότεινα να ερχομουνα και γω στο ταξί😎λογικά το λεοφωρειο θα φύγει 1 ώρα μετά τη πτήση,συνδέονται με τις πτήσεις,και κει στο σταθμό έχει λεοφωρεια και μέτρο,τουλάχιστον έτσι βγάζει στο maps του google.Εγω θα μενω απέναντι από το burtz halifa,οπότε η ταξι η με το λεοφωρειο θα πάω από το σταθμο
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Εγώ έκλεισα μεταφορά από abu dhabi για Ντουμπάι με το τρανσφερ της wizzair με 9 ευρώ,μόλις φτάσω δηλδ,και Δευτέρα μεσημέρι θα πάω Αμπού Ντάμπι π έχω κλείσει και κει 2 βράδυα και Τετάρτη επιστρέφω μεσημέρι.Θεωρω τα 60 ευρώ είναι καλή τιμή και για βράδυ κιολας αν και τόσο κοστίζει,είστε και 4 άτομα οπότε συμφέρει!Απλά για το πάνε νομίζω συμφέρει να κλείσετε και σεις λεοφωρειο με 36 ευρώ και από κει πάτε με ένα εισιτήριο στο χοτελ ανάλογα π κλείσατε.Σαφαρι κλείσατε για 4χ4 και camp μετά?

Εμεις δεν θα φυγουμε απευθειας ουτε βραδυ,θα κατσουμε μια ακομη μερα Abu Dhabi να το δουμε και την επομενη πρωι την τριτη μερα θα παμε Dubai.Οποτε και εκεις ισως ταξι αν το παμε δια 4.
Σαφαρι επειδη δεν πολυεχουμε ακουσει τα καλυτερα για το ζαλιστικο dune bashing με τα τζιπ ,κλεισαμε με 85 ευρω με την ocean air με βολτα με buggy,καμηλες ,sandboarding και μπαρμπεκιου με show.Ειναι λιγο πιο τσιμπημενο σε σχεση με αυτα με ρα τζιπ,αλλα το φαγητο εχω δει ειναι εξαιρετικο σε σχεση και με αλλα τουρ.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Εμεις δεν θα φυγουμε απευθειας ουτε βραδυ,θα κατσουμε μια ακομη μερα Abu Dhabi να το δουμε και την επομενη πρωι την τριτη μερα θα παμε Dubai.Οποτε και εκεις ισως ταξι αν το παμε δια 4.
Σαφαρι επειδη δεν πολυεχουμε ακουσει τα καλυτερα για το ζαλιστικο dune bashing με τα τζιπ ,κλεισαμε με 85 ευρω με την ocean air με βολτα με buggy,καμηλες ,sandboarding και μπαρμπεκιου με show.Ειναι λιγο πιο τσιμπημενο σε σχεση με αυτα με ρα τζιπ,αλλα το φαγητο εχω δει ειναι εξαιρετικο σε σχεση και με αλλα τουρ.
Μάλιστα.Η ocean air και μέσω getyourguide είναι εγγύηση,καλά αμάξια,και καλό camp με καλό φαι,και δεν είναι όλη την ώρα να ζητάει έξτρα χρήματα για τα πάντα,θέλω να πιστεύω.
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Εμενα επειδη καποια μελοι της παρεας δεν γουσταραν το dunebashing,αποφασισαμε να διασχισουμε την ερημο με quad bikes.Παρολα αυτα γουρουνα δεν εχω οδηγησει ποτε ,ουτε καν σε νησι,οποτε δεν ξερω κατα ποσο σταθερα και ασφαλη θα ειναι στους αμμολοφους,πιστευω μια χ,ψ ασφαλεια θα υπαρχει αν ακολουθουμε τον guide μας
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
230
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το μόνο κακό του λεωφορείου είναι ότι αφήνει στην στάση ibn battuta mall. Οπότε εκεί τα ζυγίζεις λίγο... Θα έχει μετρο όταν φτάσει κάποιος στο ibn? Είναι το ξενοδοχείο κοντά στο μετρό? Αν όχι, λογικά συμφέρει το ταξί με 15/άτομο..
@nickostraveller το 9 με λεωφορείο ισχύει κανονικότατα, μπαίνεις στην κράτηση που έχεις κάνει, έχει επιλογή add services και επιλέγεις το bus. Δεν σου έχει επιλογή ώρας λεωφορείου..
Γνωρίζω ότι το ibn battuta mall εχει δίπλα στάση του μετρό όμως δεν βρίσκεται και πολύ κεντρικά
 

mrvaggos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα. Σε ένα εικοσαημερο πάμε Ντουμπάι. Θέλουμε να πάμε μια μέρα Αμπού Ντάμπι στην πίστα της F1. Έχω βρει δύο δραστηριότητες στο getyourguide που θα είναι 2.30 ώρες περίπου. Και από εκεί λέω με ουμπερ ή ταξί να παμε στον μεγάλο ναό τους. Το θέμα μου είναι η μετακίνηση από Ντουμπάι Άμπου Ντάμπι και πίσω, πως θα γίνει και τι συμφέρει. Και ειδικά αφού παμε Άμπου Ντάμπι, να βρούμε τρόπο να πάμε στο yas Marina εκτός του ταξί. Είμαστε δυο άτομα. Κάθε συμβουλή είναι χρήσιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.508
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom