Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από/προς το αεροδρόμιο Gatwick

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
ΜΕ προβλημάτισε το γεγονός ότι δεν έχει γενικά καλές κριτικές η εταιρεία στο TripAdvisor.....υπάρχει καμία άλλη που να έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κ ήταν περισσότερο αξιόπιστη ?
Δες εδώ: https://www.tripadvisor.com.gr/Show...768256-Great_Britain_Cars-London_England.html
Σε συνεχεια του μνμ σου μιλησα online με την εταιρεια(στις 2:00μμ!!!) και εν συνεχεια με καλεσανε εκεινοι 3:00 τα ξημερωματα και μιλαγαμε κανα μισαωρο προσπαθοντας ο εκπροσωπος να με βοηθησει γιατι μεσω αυτης της επικοινωνιας εμαθα οτι σχεδον ολες οι χθεσινες πτησεις για Gatwick ακυρωθηκαν η επαναδρομολογηθηκε η προσγειωση τους σε αλλο αεροδρομιο οποτε καταληξαμε να ακυρωσω εγκαιρα την κρατηση και κανω αλλη μολις επιβεβαιωσω εκ νεου την πτηση μας. Εστειλα και σχετικο μειλ και μου απαντησε οτι θα κανει refund ASAP.... Επισης μου εδωσε what's up νουμερο επικοινωνιας προκειμενου να ειδοποιησω και αμεσα να κανονισει το transfer μου... απλα καταγραφω την εμπειρια μου μεχρι στιγμης, η οποια καθε αλλο παρα απογοητευτικη ειναι...το αντιθετο θα ελεγα. Αν και να πω την αληθεια μολις διαβασα τις κριτικες......αγχωθηκα. Ομως προς το παρον ολα καλα....
 

giwtapapa22

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
καλησπερα!!θα μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει για το gatwick express?ταξιδευω τον μαιο με easy jet και επιστρεφω με ryan απο στανστεντ αλλα ειπα λγ να το ψαξω το θεμα απο τωρα γιατι πρωτη φορα πηγαινω..πρεπει να το κλεισω ονλινε η μπορω και απο εκει?τι τιμη εχει περιπου? η σταση που περιπου βρισκεται μολισ αποβιβαστω?υπαρχουν κατατοπιστικεσ πινακιδεσ γενικα η θα μπερδευτω?επισησ δεν εχω καταλαβει αν σχετιζεται η oyster card.Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη ευχαριστω
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπερα!!θα μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει για το gatwick express?ταξιδευω τον μαιο με easy jet και επιστρεφω με ryan απο στανστεντ αλλα ειπα λγ να το ψαξω το θεμα απο τωρα γιατι πρωτη φορα πηγαινω..πρεπει να το κλεισω ονλινε η μπορω και απο εκει?τι τιμη εχει περιπου? η σταση που περιπου βρισκεται μολισ αποβιβαστω?υπαρχουν κατατοπιστικεσ πινακιδεσ γενικα η θα μπερδευτω?επισησ δεν εχω καταλαβει αν σχετιζεται η oyster card.Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη ευχαριστω
Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα σου λυθούν οι απορίες. Δηλαδή δεν γίνεται να ξεκινάς και η πρώτη σου ερώτηση είναι αν μπορείς να το κλείσεις Online.
Διάβασε και ότι δεν καταλάβεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.
 

giwtapapa22

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα σου λυθούν οι απορίες. Δηλαδή δεν γίνεται να ξεκινάς και η πρώτη σου ερώτηση είναι αν μπορείς να το κλείσεις Online.
Διάβασε και ότι δεν καταλάβεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.
Τα διαβασα η αληθεια ειναι και μπερδευτηκα γενικωσ γιαυτο εφτασα στο σημειο να ρωτησω.Ξερω οτι τα κλεινεισ και ονλινε απλα ηθελα να εχω μια μαζεμενη ολοκληρωμενη απαντηση για ολα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τα διαβασα η αληθεια ειναι και μπερδευτηκα γενικωσ γιαυτο εφτασα στο σημειο να ρωτησω.Ξερω οτι τα κλεινεισ και ονλινε απλα ηθελα να εχω μια μαζεμενη ολοκληρωμενη απαντηση για ολα.
Οπότε θα διάβασες πως δεν αξίζει να πληρώσεις για το Gatwick express. Πας λοιπόν στο site national rail και βλέπεις τα δρομολόγια που σε ενδιαφέρουν για να έχεις μία ιδέα πιο θα πάρεις. Εκεί θα δεις μία τιμή, που ισχύει αν κλείσεις το εισιτήριο Online. Αν έχει ανέπαφη τραπεζική κάρτα ή αν βγάλεις Oyster τότε το δρομολόγιο κοστίζει 08.50 λίρες και δεν χρειάζεται να το αγοράσεις Online.

Εσύ που πετάς με Easyjet φτάνεις στο North Terminal του Gatwick. Aπό εκεί θα πάρεις ένα εσωτερικό τρενάκι(αυτόματο και δωρεάν) και σε 3 λεπτά θα είσαι στο South Terminal. Με το που κατέβεις απ'το τρενάκι στο αριστερό σου χέρι θα δεις κόσμο μαζεμένο να βγάζει εισιτήρια (αν δεν έχουν ανέπαφη πιστωτική) ή να τα κάνουν collect εφόσον τα έχουν αγοράσει Online. Eκεί είναι και ο σταθμός του τρένου, έχει κάτι μπάρες, τις περνάς βάζοντας το εισιτήριο ή την κάρτα σου, κατεβαίνεις κάτι σκάλες και βρέθηκες στις πλατφόρμες αναχώρησης για το Λονδίνο.
 

giwtapapa22

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Οπότε θα διάβασες πως δεν αξίζει να πληρώσεις για το Gatwick express. Πας λοιπόν στο site national rail και βλέπεις τα δρομολόγια που σε ενδιαφέρουν για να έχεις μία ιδέα πιο θα πάρεις. Εκεί θα δεις μία τιμή, που ισχύει αν κλείσεις το εισιτήριο Online. Αν έχει ανέπαφη τραπεζική κάρτα ή αν βγάλεις Oyster τότε το δρομολόγιο κοστίζει 08.50 λίρες και δεν χρειάζεται να το αγοράσεις Online.

Εσύ που πετάς με Easyjet φτάνεις στο North Terminal του Gatwick. Aπό εκεί θα πάρεις ένα εσωτερικό τρενάκι(αυτόματο και δωρεάν) και σε 3 λεπτά θα είσαι στο South Terminal. Με το που κατέβεις απ'το τρενάκι στο αριστερό σου χέρι θα δεις κόσμο μαζεμένο να βγάζει εισιτήρια (αν δεν έχουν ανέπαφη πιστωτική) ή να τα κάνουν collect εφόσον τα έχουν αγοράσει Online. Eκεί είναι και ο σταθμός του τρένου, έχει κάτι μπάρες, τις περνάς βάζοντας το εισιτήριο ή την κάρτα σου, κατεβαίνεις κάτι σκάλες και βρέθηκες στις πλατφόρμες αναχώρησης για το Λονδίνο.
ευχαριστω πολυ!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.977
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
δεν ήταν σε αυτό το νήμα, ήταν στο νήμα των ξενοδοχείων στο Λονδίνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.034
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom