Γαλλία Γερμανία Μεταφορα απο μπαντεν-μπαντεν στο Στρασβουργο

joorfa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπερα σας,σκοπευω να κλεισω για Baden Baden 14-18/3 η πτηση φτανει 21:55(ωρα Γερμανιασ) και σκοπος μου ειναι να φυγω το ιδιο κιολας βραδυ για Στρασβουργο αλλα δε μπορω να βρω τραινο ή λεωφορειο εκεινες τις ωρες ..θα μπορουσε καποιος να μου πει αν υπαρχει αλλος τροπος(οικονομικος κατα προτιμηση) να παω ως εκει ή καποιο site που να γνωριζει να μπω να δω δρομολογια;
Σκεφτηκα ως χειροτερο σεναριο να διανυκτερεύσω εκει αλλα δε θα το ηθελα γιατι οι μερες ειναι λιγες κ σκόπευα να δω παρασκ. Στρασβουργο και Σαββατο να παω ημερισια εκδρομη Κολμαρ.
Ευχαριστω πολυ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλησπερα σας,σκοπευω να κλεισω για Baden Baden 14-18/3 η πτηση φτανει 21:55(ωρα Γερμανιασ) και σκοπος μου ειναι να φυγω το ιδιο κιολας βραδυ για Στρασβουργο αλλα δε μπορω να βρω τραινο ή λεωφορειο εκεινες τις ωρες ..θα μπορουσε καποιος να μου πει αν υπαρχει αλλος τροπος(οικονομικος κατα προτιμηση) να παω ως εκει ή καποιο site που να γνωριζει να μπω να δω δρομολογια;
Σκεφτηκα ως χειροτερο σεναριο να διανυκτερεύσω εκει αλλα δε θα το ηθελα γιατι οι μερες ειναι λιγες κ σκόπευα να δω παρασκ. Στρασβουργο και Σαββατο να παω ημερισια εκδρομη Κολμαρ.
Ευχαριστω πολυ!
Τακτικά δρομολόγια δεν είναι αλλά κοίταξε αν σε καλύπτει το blablacar.co.Μοιράζεσαι αυτοκίνητο με άλλους.Αλλά ίσως λόγω ώρας να μην σε καλύπτει.
 

joorfa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Τακτικά δρομολόγια δεν είναι αλλά κοίταξε αν σε καλύπτει το blablacar.co.Μοιράζεσαι αυτοκίνητο με άλλους.Αλλά ίσως λόγω ώρας να μην σε καλύπτει.
Ευχαριστω πολυ δε τον ηξερα αυτον τον τροπο .Στη σελιδα τους μου αναφερουν πως ειναι πολυ νωρις να γνωρίζουν απο τωρα για εκεινες τις ημερες κ θα με ενημερωσουν μεσω μειλ 3-4 μερες πριν .Οπως και να χει ευχαριστω για το χρονο σου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Ευχαριστω πολυ δε τον ηξερα αυτον τον τροπο .Στη σελιδα τους μου αναφερουν πως ειναι πολυ νωρις να γνωρίζουν απο τωρα για εκεινες τις ημερες κ θα με ενημερωσουν μεσω μειλ 3-4 μερες πριν .Οπως και να χει ευχαριστω για το χρονο σου
Ναι είναι πολύ νωρίς.Τσέκαρε ξανά και μόνη σου 7-10 μέρες πρίν.Τελευταία λύση είναι να νοικιάσεις αυτοκίνητο αλλά μάλλον δεν σε ενδιαφέρει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ευχαριστω πολυ δε τον ηξερα αυτον τον τροπο .Στη σελιδα τους μου αναφερουν πως ειναι πολυ νωρις να γνωρίζουν απο τωρα για εκεινες τις ημερες κ θα με ενημερωσουν μεσω μειλ 3-4 μερες πριν .Οπως και να χει ευχαριστω για το χρονο σου
Τι διαφορα εχει να κοιμηθεις στο Μπαντεν Μπαντεν σε σχεση με το Στρασβουργο δεν καταλαβαινω. Πρωι πρωι απο το Μπαντεν Μπαντεν φευγεις για Στρασβουργο και δεν χανεις μερα. Αν αργησει λιγο η πτηση θα βρεθεις χωρις στεγη εκεινο το βραδυ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Ειδικά αν βολεύουν οι ώρες των πρωινών τρένων/λεωφορείων δεν αξίζει να περιμένεις τελευταία στιγμή να βρεις μέσο μεταφοράς.Κοιμήσου στην Γερμανία.Η απόσταση μεταξύ τους είναι μικρή Δεν χάνεις ώρες.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
επειδη το εχω κανει το ταξίδι ειναι λιγο μπερδεμα..
πρεπει να παρεις το λεωφορειο απο το αεροδρομιο να πας στο σταθμο του baden baden η στο ranstatt και μετα μεχρι appenviewr ή offenburg

εδω θα βρεις τα δρομολογιοα των λεωφορειων.
https://www.baden-airpark.de/en/directions-and-parking/arrival-by-rail-and-bus/

μετα με το τρενο μπες στο db να δεισ τα δρομολογια...

παλια ηταν ενας φοιτητης εδω και εκανε αυτη την "εξυπηρετηση" αλλα εχει φυγει...
εχει και ενα λεωφορειο που ειναι λιγο ακριβο

AAlsace Navette
https://www.baden-airpark.de/en/directions-and-parking/taxi-shuttle-services/shuttle-services/
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom