Aegean Airlines Μεταφορα με φορείο

geranion

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά

Εχω Δυσαυτονομια του Κεντρικου Νευρικου Συστηματος η οποια δεν με αφηνει να είμαι όρθιος ή καθιστός για πολυ ώρα (Δημιουργεί πολυ σοβαρή ορθοστατική υπόταση και ταχυκαρδία) και όπως καταλαβένετε μπορω να ταξιδέψω μόνο ξαπλωμένος

Τηλεφώνησα στην Aegean και επεσα σε εναν ασχετο ο οποιος αφου με εβαλε 5 λεπτα στην αναμονή μου λεει : "Για μεταφορα με φορείο απαιτείται η συνοδεια ιατρου και να βγαλουμε και το εισητηριο επιστροφής του ιατρου"

Του απαντάω οτι στη σελίδα της aegean το λέει ΚΑΘΑΡΑ οτι μπορω να ταξιδέψω ΧΩΡΙΣ συνοδεία ... με βαζει λοιπόν ξανά στην αναμονη για άλλα 5 λεπτα και γυρνάει λέγοντας "Απο οτι βλέπω μπορει να ειναι και πιστοποιημένη νοσηλεύτρια αντι του ιατρού"

Του ξαναλέω οτι στη σελίδα τα λέει ΑΛΛΙΩΣ αλλα αυτός επέμενε οτι έχει μπροστα του τον κανονισμό και έτσι είναι !!

Εν τω μεταξυ ακομα και στη MEDIF φόρμα της Aegean ο θεράπων ιατρός δηλώνει καθαρα αν ο ασυενής χρειάζεται ή όχι συνοδεία .. Δείτε τις φωτος :

Δώστε τα φώτα σας ...Πως να κινηθω τωρα ;
Ευχαριστώ πολύ πολύ
20230211_164948.jpg
20230211_165057.jpg
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.778
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Καλησπέρα παιδιά

Εχω Δυσαυτονομια του Κεντρικου Νευρικου Συστηματος η οποια δεν με αφηνει να είμαι όρθιος ή καθιστός για πολυ ώρα (Δημιουργεί πολυ σοβαρή ορθοστατική υπόταση και ταχυκαρδία) και όπως καταλαβένετε μπορω να ταξιδέψω μόνο ξαπλωμένος

Τηλεφώνησα στην Aegean και επεσα σε εναν ασχετο ο οποιος αφου με εβαλε 5 λεπτα στην αναμονή μου λεει : "Για μεταφορα με φορείο απαιτείται η συνοδεια ιατρου και να βγαλουμε και το εισητηριο επιστροφής του ιατρου"

Του απαντάω οτι στη σελίδα της aegean το λέει ΚΑΘΑΡΑ οτι μπορω να ταξιδέψω ΧΩΡΙΣ συνοδεία ... με βαζει λοιπόν ξανά στην αναμονη για άλλα 5 λεπτα και γυρνάει λέγοντας "Απο οτι βλέπω μπορει να ειναι και πιστοποιημένη νοσηλεύτρια αντι του ιατρού"

Του ξαναλέω οτι στη σελίδα τα λέει ΑΛΛΙΩΣ αλλα αυτός επέμενε οτι έχει μπροστα του τον κανονισμό και έτσι είναι !!

Εν τω μεταξυ ακομα και στη MEDIF φόρμα της Aegean ο θεράπων ιατρός δηλώνει καθαρα αν ο ασυενής χρειάζεται ή όχι συνοδεία .. Δείτε τις φωτος :

Δώστε τα φώτα σας ...Πως να κινηθω τωρα ;
Ευχαριστώ πολύ πολύ View attachment 421625 View attachment 421624
kαλημερα .
Εχω αρκετες φορες συνοδευσει ασθενη που βεβαιως ειχε αναγκη ιατρικης συνοδειας.. με φορειο που καταλαμβανει τα τρια συνεχομενα καθισματα συν ελευθερα τα διπλανα οποτε 6 θεσεις χρεωνονται στο φορειο.....Τωρα στη δικη σας περιπτωση ενα fit to fly που εκδιδεται απο ιατρο και που να λεει οτι δεν εχετε αναγκη νοσηλευτη η γιατρου ισως ελυνε το προβλημα...ευχομαι να βρεθει λυση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.923
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom