Γεωργία Με διαβατήριο ή ταυτότητα στην Γεωργία;

crazytraveler

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σχεδιάζοντας ένα ταξίδι για Γεωργία(όσο προλαβαίνουμε :bleh:) θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται διαβατήριο ή μπορείς να εισέλθεις στη χώρα μόνο με την ταυτότητά σου. Ένας που βρισκόταν εδώ και μέρες Τιφλίδα, έλεγε ότι αρκεί η ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες. Από κει και πέρα δεν μπόρεσα να βρω κάτι παραπάνω. Υπάρχει πιο έγκυρη πληροφορία?
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Σχεδιάζοντας ένα ταξίδι για Γεωργία(όσο προλαβαίνουμε :bleh:) θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται διαβατήριο ή μπορείς να εισέλθεις στη χώρα μόνο με την ταυτότητά σου. Ένας που βρισκόταν εδώ και μέρες Τιφλίδα, έλεγε ότι αρκεί η ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες. Από κει και πέρα δεν μπόρεσα να βρω κάτι παραπάνω. Υπάρχει πιο έγκυρη πληροφορία?
Αρκει η ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες, δε χρειαζεται διαβατηριο.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
- Για ταξίδια ενηλίκων (νομίζω ότι πλέον έχει καταργηθεί αυτός ο περιορισμός) στις ακόλουθες χώρες αρκεί η Ταυτότητα αλλά μόνο νέου τύπου (με λατινικούς χαρακτήρες) με εξαίρεση αυτές που αρχίζουν με το γράμμα Φ:
Αλβανία
Βοσνία & Ερζεγοβίνη
Γεωργια
Μαυροβούνιο
ΠΓΔΜ
Σερβία (εκτός Κοσσυφοπεδίου)
Τουρκία και Κατεχόμενη Κύπρο
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ισχύει και για την Αρμενία αυτό;
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
μπορώ να απευθυνθώ στην πρεσβεία για να ξεκαθαρίσω αν ισχύει και για ανήλικους?
Προφανώς, αν και για θέματα Βίζας, Διαβατηρίων κ.λ.π. απευθυνόμαστε στο προξενείο όχι στην πρεσβεία.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
μάθαμε κάποιο νέο ? Μπαίνεις μόνο με ταυτότητα ? Δεν είναι λίγο περίεργο να μπαίνει απλά με ταυτότητα στη Γεωργία ??
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Έχει απαντηθεί πρόσφατα εδώ.
Και όχι, δεν είναι περίεργο.
από ποια άποψη δεν είναι περίεργο στο ότι είναι ευρωπαικη ένωση η Γεωργία η μήπως είναι και στην Ευρώπη ?
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
- Για ταξίδια ενηλίκων (νομίζω ότι πλέον έχει καταργηθεί αυτός ο περιορισμός) στις ακόλουθες χώρες αρκεί η Ταυτότητα αλλά μόνο νέου τύπου (με λατινικούς χαρακτήρες) με εξαίρεση αυτές που αρχίζουν με το γράμμα Φ:
Αλβανία
Βοσνία & Ερζεγοβίνη
Γεωργια
Μαυροβούνιο
ΠΓΔΜ
Σερβία (εκτός Κοσσυφοπεδίου)
Τουρκία και Κατεχόμενη Κύπρο
Καλησπέρα,ξέρει κάποιος αν ισχύει ακόμα ή όχι,ο παραπάνω διαχωρισμός;Η κόρη μου,ανήλικη στα 17 μπορεί να ταξιδέψει κανονικά μόνο με την ταυτότητά της για Γεωργία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom