Τουρκία Μην ανησυχείς , πάρε Πόλη για 3 μέρες και θα γίνεις περδίκι.

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πολύ όμορφη περιγραφή...Ημουν τον Μάιο εκεί και διαβάζοντας την ιστορία σου θυμήθηκα πόσο όμορφα είχα περάσει και εγώ στην Πόλη...Ήθελα να σε ρωτήσω, τα αποσπάσματα που έχεις πριν τη δική σου περιγραφή είναι από κάποιο βιβλίο;; Θα με ενδιέφερε να το διαβάσω...Αν μπορείς θα μου στείλεις τον τίτλο σε προσωπικό μήνυμα (γιατί φοβάμαι μήπως θεωρηθεί διαφήμιση);;
Ευχαριστώ πολύ...για όλα...:)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
(emoticon που αλλάζει πολλά χρώματα από ντροπή και έκπληξη). Δεν είναι από βιβλίο, δικές μου σκέψεις είναι. Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
Πάντως, δεν χάνεις τίποτε να διαβάσεις τον "Δον Ζουάν" του Μολιέρου και την αριστουργηματική ανάλυσή του στο "Μύθο του Σίσυφου" από τον Καμύ. Θα καταλάβεις τι εννοώ.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
οκ τότε πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά την "έκδοση" των σκέψεων σου!! ρε συ είναι φοβερά αυτά που γράφεις!! και στο πρώτο αντίτυπο κάνε σε παρακαλώ αν μπορείς μια αφιέρωση ...στην Italitsa :)D) και στείλτο μου!!! (και e-book να είναι δε με πειράζει...) Είσαι φοβερή, δεν έχω λόγια!!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
οκ τότε πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά την "έκδοση" των σκέψεων σου!! ρε συ είναι φοβερά αυτά που γράφεις!! και στο πρώτο αντίτυπο κάνε σε παρακαλώ αν μπορείς μια αφιέρωση ...στην Italitsa :)D) και στείλτο μου!!! (και e-book να είναι δε με πειράζει...) Είσαι φοβερή, δεν έχω λόγια!!
+1 και απο μενα!;):D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πολύ ωραία η περιγραφή σου. Σχεδόν συναντηθήκαμε στην Πόλη.

Εσύ θα έφευγες με το καθυστερημένο αεροπλάνο της Aegean κι εμείς προσπαθούσαμε να φτάσουμε. Λόγω της σφοδρής καταιγίδας, προσπαθήσαμε δύο φορές να προσγειωθούμε ανεπιτυχώς. Το τί τραβήξαμε μέχρι την πρώτη προσπάθεια δε λέγεται. Ήταν η πρώτη φορά που φοβήθηκα σε αεροπλάνο. Όλες αυτές τις εικόνες με τις έντονες αναταράξεις και τα αεροπλάνα που κλυδωνίζονται σαν καρυδότσουφλα που βλέπουμε στις ταινίες, εμείς τις ζούσαμε για αρκετή ώρα.

Μετά τη δεύτερη ανεπιτυχή προσπάθεια προσέγγισης του αεροδρομίου, μας είπαν ότι θα πηγαίναμε Θεσσαλονίκη και αν ο καιρός καλυτέρευε θα συνεχίζαμε. Αν όχι, θα γυρίζαμε στην Αθήνα.

Τελικά προσγειωθήκαμε στην Αλεξανδρούπολη, ανεφοδιαστήκαμε, περιμέναμε κάμποση ώρα και επιτέλους πήραμε το οκ για Κωνσταντινούπολη.
Τέλος καλό και όλα καλά.

Εγώ θα ξαναμπώ σε αεροπλάνο. Δεν είμαι όμως καθόλου σίγουρη αν θα καταφέρω να πείσω τον άντρα μου να πράξει το ίδιο. :roll:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πολύ ωραία η περιγραφή σου. Σχεδόν συναντηθήκαμε στην Πόλη.

Λόγω της σφοδρής καταιγίδας, προσπαθήσαμε δύο φορές να προσγειωθούμε ανεπιτυχώς. Το τί τραβήξαμε μέχρι την πρώτη προσπάθεια δε λέγεται. Ήταν η πρώτη φορά που φοβήθηκα σε αεροπλάνο. Όλες αυτές τις εικόνες με τις έντονες αναταράξεις και τα αεροπλάνα που κλυδωνίζονται σαν καρυδότσουφλα που βλέπουμε στις ταινίες, εμείς τις ζούσαμε για αρκετή ώρα.
Σας καθησύχαζαν τουλάχιστον καθόλου όσο συνέβαιναν αυτά;; Με aegean ήσασταν; Δε καταλαβαίνω γιατί έδωσαν οκ και ξεκινήσατε αφού είχε τέτοια κακοκαιρία..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πολύ ωραία η περιγραφή σου. Σχεδόν συναντηθήκαμε στην Πόλη.

Εσύ θα έφευγες με το καθυστερημένο αεροπλάνο της Aegean κι εμείς προσπαθούσαμε να φτάσουμε. Λόγω της σφοδρής καταιγίδας, προσπαθήσαμε δύο φορές να προσγειωθούμε ανεπιτυχώς. Το τί τραβήξαμε μέχρι την πρώτη προσπάθεια δε λέγεται. Ήταν η πρώτη φορά που φοβήθηκα σε αεροπλάνο. Όλες αυτές τις εικόνες με τις έντονες αναταράξεις και τα αεροπλάνα που κλυδωνίζονται σαν καρυδότσουφλα που βλέπουμε στις ταινίες, εμείς τις ζούσαμε για αρκετή ώρα.

Μετά τη δεύτερη ανεπιτυχή προσπάθεια προσέγγισης του αεροδρομίου, μας είπαν ότι θα πηγαίναμε Θεσσαλονίκη και αν ο καιρός καλυτέρευε θα συνεχίζαμε. Αν όχι, θα γυρίζαμε στην Αθήνα.

Τελικά προσγειωθήκαμε στην Αλεξανδρούπολη, ανεφοδιαστήκαμε, περιμέναμε κάμποση ώρα και επιτέλους πήραμε το οκ για Κωνσταντινούπολη.
Τέλος καλό και όλα καλά.

Εγώ θα ξαναμπώ σε αεροπλάνο. Δεν είμαι όμως καθόλου σίγουρη αν θα καταφέρω να πείσω τον άντρα μου να πράξει το ίδιο. :roll:
Oftopic αλλα το εζησα στη Φλωρεντια... στο αεροδρομιο της Ρωμης ολες οι πτησεις προς τα εκει ειχαν ακυρωθει λογω καιρου εκτος απο τη δικη μας... μετα απο 2 αποτυχημενες προσπαθειες προσγειωσης με το αεροπλανο να πηγαινει σαν καρυδοτσουφλο η 3η πετυχε... ειδα το Χριστο φαντάρο εκείνη τη μερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Πολύ ωραία η περιγραφή σου. Σχεδόν συναντηθήκαμε στην Πόλη.

Εσύ θα έφευγες με το καθυστερημένο αεροπλάνο της Aegean κι εμείς προσπαθούσαμε να φτάσουμε. Λόγω της σφοδρής καταιγίδας, προσπαθήσαμε δύο φορές να προσγειωθούμε ανεπιτυχώς. Το τί τραβήξαμε μέχρι την πρώτη προσπάθεια δε λέγεται. Ήταν η πρώτη φορά που φοβήθηκα σε αεροπλάνο. Όλες αυτές τις εικόνες με τις έντονες αναταράξεις και τα αεροπλάνα που κλυδωνίζονται σαν καρυδότσουφλα που βλέπουμε στις ταινίες, εμείς τις ζούσαμε για αρκετή ώρα.

Μετά τη δεύτερη ανεπιτυχή προσπάθεια προσέγγισης του αεροδρομίου, μας είπαν ότι θα πηγαίναμε Θεσσαλονίκη και αν ο καιρός καλυτέρευε θα συνεχίζαμε. Αν όχι, θα γυρίζαμε στην Αθήνα.

Τελικά προσγειωθήκαμε στην Αλεξανδρούπολη, ανεφοδιαστήκαμε, περιμέναμε κάμποση ώρα και επιτέλους πήραμε το οκ για Κωνσταντινούπολη.
Τέλος καλό και όλα καλά.

Εγώ θα ξαναμπώ σε αεροπλάνο. Δεν είμαι όμως καθόλου σίγουρη αν θα καταφέρω να πείσω τον άντρα μου να πράξει το ίδιο. :roll:
Το φαντάστηκα ότι ήμασταν σχεδόν ταυτόχρονα, αλλά δεν περίμενα ότι το αεροπλάνο που έφερε εσένα πήρε πίσω εμένα! Κρίμα που περάσατε τέτοια ταλαιπωρία την ώρα που εγώ έπινα ωραία ωραία το καφεδάκι μου χαζεύοντας τη βροχή, ευχόμενη για μια μέρα ακόμη...Ελπίζω ο άντρας σου να το ξεπεράσει!
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
πόσοι συμφορουμίτες ήταν στην πόλη τον αύγουστο? :haha:

εγώ βρέθηκα λίγες μέρες μετά από σένα και ευτυχώς που έγραψες την ιστορία -η οποία είναι άψογη- γιατί έπαθα στερητικό σύνδρομο :bleh:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
πόσοι συμφορουμίτες ήταν στην πόλη τον αύγουστο? :haha:

εγώ βρέθηκα λίγες μέρες μετά από σένα και ευτυχώς που έγραψες την ιστορία -η οποία είναι άψογη- γιατί έπαθα στερητικό σύνδρομο :bleh:
Άντε, του χρόνου ας οργανωθούμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom