Μάλτα Μια εβδομάδα Μάλτα

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Ανέβασμα ιστορίας - αστραπή! Νομίζω ότι συμπεριέλαβες στο πρόγραμμα όσα μπορεί να κάνει κάποιος στη Μάλτα, ίσως αδίκησες λίγο το Γκόζο. Μπράβο που πήγες και στο Υπόγειο, εμένα με απέτρεψε το εισιτήριο, νομίζω από τις πιο ακριβές τιμές εισόδου σε αρχαιολογικό χώρο, για το μέγεθός του.
 

kpafos

Member
Μηνύματα
47
Likes
267
Ανέβασμα ιστορίας - αστραπή! Νομίζω ότι συμπεριέλαβες στο πρόγραμμα όσα μπορεί να κάνει κάποιος στη Μάλτα, ίσως αδίκησες λίγο το Γκόζο. Μπράβο που πήγες και στο Υπόγειο, εμένα με απέτρεψε το εισιτήριο, νομίζω από τις πιο ακριβές τιμές εισόδου σε αρχαιολογικό χώρο, για το μέγεθός του.
αναμφίβολα αδίκησα το Gozo! δυστυχώς κάτι θα αδικούσα, το ιδανικό θα ήταν να έχω 10 μέρες άδεια ώστε να προσθέσω άλλη 1 μέρα Βαλέτα και 2 μέρες αποκλειστικά Γκόζο με διαμονή εκεί.
Το 35αρι στο υπόγειο δικαιολογείται από τους περιορισμούς χωρητικότητας. έχει 6 γκρουπ των 10 ατόμων ( όχι 8 που έγραψα στην ιστορία εκ παραδρομής) τη μερα, αρα 60 επισκεπτες/μερα. ουσιαστικά πληρώνεις την ''σπανιοτητα'' του να βρεθείς εκεί. να σημειώσω εδώ οτι στο υπόγειο υπήρχαν πολλά σημεία μη προσβάσιμα στο κοινό. θα συμφωνήσω οτι το 35αρι είναι τσιμπημένο για οποιονδήποτε αρχαιολογικό χώρο, άσχετα του ότι αξίζει τα λεφτά του
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ευχαριστώ πολύ για την ιστορία σου, με βοήθησε αρκετά ώστε να έχω μια ταξιδιωτική εικόνα της Μάλτας και να βγάλω το πρόγραμμα μου, μίας και θα πάω τον Οκτώβριο για 4 μέρες
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.126
Likes
20.355
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω επισκεφτεί κάποιους από τους ιστορικούς - αρχαιολογικους χώρους που πήγες και αν εξαιρέσω την ενοικίαση του αυτοκινήτου (κινηθήκαμε με λεωφορεία) διαβάζοντας την ιστορία σου ήταν σχεδόν σαν να διαβάζω για το δικό μου ταξίδι. Η δε επίσκεψη στο Gozo που κάναμε ήταν ακριβώς ίδια με τη δική σας...αδικη! Μόνο τη Victoria είδαμε :rolleyes-80: Ούτε εμένα μου έφτασε η μία βδομάδα στη χώρα!
Η Μαλτα είναι ένας αγαπημένος προορισμός και η δική σου ματιά ιδανική για τα ενδιαφέροντα μου! Απολαυστική ταξιδιωτική ιστορία :)
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους, απορώ με αυτούς που μου την υποβάθμιζαν τη Μάλτα ως "ένα νησάκι λίγο μικρότερο από τη Ρόδο, τίποτα ιδιαίτερο". Πήγα πέντε ημέρες, η μία στο Gozo, άνετα έμενα τρεις μέρες παραπάνω. Κινήθηκα κι εγώ με λεωφορεία, πολύ ακριβή στα δρομολόγιά τους και καθαρά. Και το φαγητό πολύ καλό, πήγα μάλιστα σε ένα food tour και δε μετάνιωσα, εξαιρετικά όλα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Κινήθηκα κι εγώ με λεωφορεία, πολύ ακριβή στα δρομολόγιά τους και καθαρά
Και το σημαντικότερο: με εξαιρετικό κλιματισμό!!! Καμία σχέση με τα αστικά της Ελλάδος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom