Μια μέρα στα Ιωάννινα

nana

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τι προλαβαίνω να δώ σε μια μέρα στα όμορφα Ιωάννινα;
 

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
Οπωσδήποτε στο Μουσείο Κέρινων Ομοιωμάτων Παύλου Βρέλλη http://www.vrellis.eu/
Στο νησάκι με καραβάκι για περπάτημα περιμετρικά του νησιού, στο σπίτι του Αλή πασά, και τέλος χέλια και τηγανητά βατραχοπόδαρα (για όποιον αντέχει την ιδέα, είναι πολύ νόστιμα).
Βόλτα στο κάστρο των Ιωαννίνων.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Τα Ιωάννινα είναι από τις αγαπημένες μου πόλεις και ως πόλη και ολόκληρος ο νομός στον οποίο ανήκει. Για μια μέρα θα πρότεινα και γω αυτά που προτείνει ο tdm. Με τη σειρά μου να πω ότι αξίζει πολύ να κάνεις το γύρω του μικρού νησιού με τα πόδια, εκεί που το τοπίο ξεχνάει τη σκληρή δόμηση και είσαι στη φύση. Αξίζει να αφιερώσεις αρκετή ώρα στη περιοχή μέσα στο Κάστρο και να κάνει βόλτες στις κεντρικές οδούς της πόλης, στα στενάκια της, στην περιοχή που βρίσκονται τα ναυτάκια και στην παραλία της. Νομίζω κάπου εκεί θα σου τελείωσει κ ο χρόνος που διαθέτεις.
υγ: Υπάρχει και δεύτερο μουσείο κέρινων εντός των Ιωαννίνων με τους αδερφούς Βρέλλη.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Νανα, καιρο εχουμε να σε δουμε!!!! ολα τα παραπάνω θα σου ελεγα κι εγω, αλλα θα βγω λιγο πιο εξω..με τις πληροφοριες μου. Στον Ναυτικο Ομιλο, λειτουργει καφε-εστιατοριο με πολλα δεντρα, πρασινο και πανω στην λίμνη! Αν μεινεις βράδυ ή σουρουπο ανεβα στην Μάζια, με φανταστικη θεα στην πολη-λιμνη-νησακι. Ειναι βεβαια εκτος, στον δρόμο προς Μετσοβο. αν παλι θες μπορει να δεις το σπηλαιο του Περάματος. Μπορει να ειναι εκτος ολα αυτα, οπως και το μουσειο Βρέλλη -το αυθεντικο- αλλα ειναι αξιοθέατα πολυ κοντα στην πολη.
tips: αν πας με αμαξι, προσεξε τα βενζιναδικα! Σε δυο αντικρυστα (η διπλα διπλα, δεν θυμαμαι καλα) πρατηρια στην εισοδο της πολης υπαρχει διαφορα τιμης μεχρι και 10λεπτα/λιτρο.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
παιδιά δώστε μερικές πληροφορίες για το σπήλαιο τον ιωαννίνων!
τι είσοδο έχει ?
είδα έναν τουριστικό χαρτί που έχει είσοδο από αλλου και έξοδο από αλλου... που σε βγάζει?
την ανεβάζω σε συνημμένο
 

Attachments

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
παιδιά δώστε μερικές πληροφορίες για το σπήλαιο τον ιωαννίνων!
τι είσοδο έχει ?
είδα έναν τουριστικό χαρτί που έχει είσοδο από αλλου και έξοδο από αλλου... που σε βγάζει?
την ανεβάζω σε συνημμένο

Αλλού σε βγάζει jose αλλά δεν είναι μακρυά από την είσοδο.
Όσο και να κάνει το εισιτήριο είναι φοβερό, βάλτο στο πρόγραμμα, το σπήλαιο του Περάματος.
Ξεκίνησα απο Κρήτη μόνο γι΄αυτό!!!!....
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
τo ότι θα παω θα παω, δεν υπάρχει περίπτωση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom