Ιταλία Μιλάνο - Φαγητό και ποτό

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Κοντά στη πλατεία του Καθεδρικού θα βρεις ένα μαγαζί με τεράστιες ουρές το Panzerotti Luini. Αγόρασε ένα Παντσερότο στο χέρι και συνέχισε τη βόλτα σου...
Luini, Μιλάνο - Κριτικές εστιατορίων - Tripadvisor
Λοιπόν εγώ το πήρα το panzerotti αλλά ειλικρινά μου φάνηκε σαν πιροσκί φούρνου γιατί δεν ήθελα το τηγανητό.Ευτυχως λόγο βροχής δεν είχε ουρά και πιστεύω πολύ κακό για το τίποτα.
Σε αντίθεση με τις υπαίθριες αγορές (είναι Χριστουγεννιάτικη περίοδος) που είχε υπέροχη ποικιλία εδεσμάτων.
Πήραμε ένα cannoli εκπληκτικό και σε αλμυρά ψωμάκια γεμιστά σαν κουλούρια θεσπέσια!
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Φιλοι μου καλησπερα!!!Κανα καλο μαγαζι για ριζοτο στο Μιλανο εχουμε?
Osteria Conchetta
Via Conchetta, 8, 20136 Milano MI, Ιταλία
πολυ καλο κοντα στην περιοχη του navigli.δοκιμασε και την κοτολετα του
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
καλησπερα

θα βρεθουμε με την οικογενεια για 2 βραδυα στο μιλανο εχετε να πρωτεινετε καποιο ωραιο μαγαζι για φαγητο ή καποιο hot spot :)
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Homepage
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί γιατί είναι εκεί αρκετό καιρό τώρα.
Αναφέρετε σαν το πιο όμορφο κατάστημα καφεκοπτείο της αλυσίδας στον κόσμο δυο βήματα από τον Ντουόμο στην πλατεία Cordusio.
Στεγάζετε στο κτήριο Broggi που παλιότερα ήταν το χρηματιστήριο και μετά έγινε η έδρα των ταχυδρομείων.
Προσφέρει γλυκά και αρτοσκευάσματα που ψήνονται εκεί, πίτσα απεριτίφ και αλκοολούχα.
Οι τιμές είναι αρκετά τσιμπημένες αλλά ακόμα και αν δεν πάρει κάτι κάποιος πιστεύω αξίζει μια επίσκεψη.
Είναι το μεγαλύτερο στην Ευρώπη και ένα από τα 6 στον κόσμο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Homepage
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί γιατί είναι εκεί αρκετό καιρό τώρα.
Αναφέρετε σαν το πιο όμορφο κατάστημα καφεκοπτείο της αλυσίδας στον κόσμο δυο βήματα από τον Ντουόμο στην πλατεία Cordusio.
Στεγάζετε στο κτήριο Broggi που παλιότερα ήταν το χρηματιστήριο και μετά έγινε η έδρα των ταχυδρομείων.
Προσφέρει γλυκά και αρτοσκευάσματα που ψήνονται εκεί, πίτσα απεριτίφ και αλκοολούχα.
Οι τιμές είναι αρκετά τσιμπημένες αλλά ακόμα και αν δεν πάρει κάτι κάποιος πιστεύω αξίζει μια επίσκεψη.
Είναι το μεγαλύτερο στην Ευρώπη και ένα από τα 6 στον κόσμο.
πρέπει να παει για ενα καφε ειναι ωραια εμπειρία
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.954
Homepage
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί γιατί είναι εκεί αρκετό καιρό τώρα.
Αναφέρετε σαν το πιο όμορφο κατάστημα καφεκοπτείο της αλυσίδας στον κόσμο δυο βήματα από τον Ντουόμο στην πλατεία Cordusio.
Στεγάζετε στο κτήριο Broggi που παλιότερα ήταν το χρηματιστήριο και μετά έγινε η έδρα των ταχυδρομείων.
Προσφέρει γλυκά και αρτοσκευάσματα που ψήνονται εκεί, πίτσα απεριτίφ και αλκοολούχα.
Οι τιμές είναι αρκετά τσιμπημένες αλλά ακόμα και αν δεν πάρει κάτι κάποιος πιστεύω αξίζει μια επίσκεψη.
Είναι το μεγαλύτερο στην Ευρώπη και ένα από τα 6 στον κόσμο.
Κλασσικες τιμες αλυσιδας εχει,η συγκεκριμενη στο καφε παντα πανακριβη ειναι..παντως περσυ τετοια εποχη που πηγαμε γινοταν χαμουλης,πουλαει κ ρουχα με το λογοτυπο της αλυσιδας και γενικα αξιζει σιγουρα μια σταση..ωστοσο ειχαμε παει με την ελπιδα οτι θα βρουμε κρυο καφε και παρολο που παραγγειλαμε κατι που ελεγε οτι ηταν κρυο,μας ηρθε ζεστο :rolleyes-80: :haha:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Κλασσικες τιμες αλυσιδας εχει,η συγκεκριμενη στο καφε παντα πανακριβη ειναι..παντως περσυ τετοια εποχη που πηγαμε γινοταν χαμουλης,πουλαει κ ρουχα με το λογοτυπο της αλυσιδας και γενικα αξιζει σιγουρα μια σταση..ωστοσο ειχαμε παει με την ελπιδα οτι θα βρουμε κρυο καφε και παρολο που παραγγειλαμε κατι που ελεγε οτι ηταν κρυο,μας ηρθε ζεστο :rolleyes-80: :haha:
στην Ν. Υορκη έχει coldbrew πολυ ωραιο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.037
Likes
41.040
Κλασσικες τιμες αλυσιδας εχει,η συγκεκριμενη στο καφε παντα πανακριβη ειναι..παντως περσυ τετοια εποχη που πηγαμε γινοταν χαμουλης,πουλαει κ ρουχα με το λογοτυπο της αλυσιδας και γενικα αξιζει σιγουρα μια σταση..ωστοσο ειχαμε παει με την ελπιδα οτι θα βρουμε κρυο καφε και παρολο που παραγγειλαμε κατι που ελεγε οτι ηταν κρυο,μας ηρθε ζεστο :rolleyes-80: :haha:
Τετοια εποχη θα επρεπε να με πληρωνουν για να πιω κρυο καφε.
Θα παω για ζεστο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.954
Τετοια εποχη θα επρεπε να με πληρωνουν για να πιω κρυο καφε.
Θα παω για ζεστο.
K ομως ειχε μια ζεστη εκεινη την ημερα,ενα βημα πριν μεινω με το κοντομανικο που φορουσα μεσα απο το πουλοβερ ημουν :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.695
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom