Ιταλία Μιλάνο - πληροφορίες

Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα σας!
Φτάνουμε Μαλπένσα 13:25 και αναχωρούμε την επόμενη μέρα στις 11:00. Προτείνετε κάποια περιοχή που να είναι όμορφα για την απογευματινή μας βόλτα αλλά και κοντά στο αεροδρόμιο με εύκολη μετακίνηση?

Καλησπέρα,
κόντα στο αεροδρόμιο δεν έχει κάτι να κάνεις προάστια είναι αρκετά πιο έξω από το κέντρο.

Το να μείνεις σε περιοχή κοντά στο Duomo είναι μονόδρομος.Θα κάνεις μία βολτα στην πλατεία Duomo ,θα κάνεις μία βόλτα στην galleria και στα πέριξ και το βραδάκι αν προλάβεις πήγαινε και μια βόλτα στο Navigli.
 

Nikolas26

Member
Μηνύματα
5
Likes
13
Καλησπέρα,
κόντα στο αεροδρόμιο δεν έχει κάτι να κάνεις προάστια είναι αρκετά πιο έξω από το κέντρο.

Το να μείνεις σε περιοχή κοντά στο Duomo είναι μονόδρομος.Θα κάνεις μία βολτα στην πλατεία Duomo ,θα κάνεις μία βόλτα στην galleria και στα πέριξ και το βραδάκι αν προλάβεις πήγαινε και μια βόλτα στο Navigli.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Έχουμε ήδη πάει στο Μιλάνο δύο φορές οπότε δεν μας ενδιαφέρει να επισκεφθούμε την πόλη. Φτάνουμε μεσημέρι έπειτα από μεγάλη πτήση και την επόμενη φεύγουμε νωρίς σκεφτόμασταν μήπως υπάρχει κάποια περιοχή κοντά στο αεροδρόμιο για την διαμονή μας και να μπορούμε να κάνουμε βόλτα εκεί γύρω. Να γλιτώσουμε τις μετακινήσεις, την ταλαιπωρία και το πολύ περπάτημα. Αλλά από όσο το ψάχνουμε και εμείς δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω για την πρωτομαγιά. Θα βρισκόμαστε στο Μιλάνο. Υπάρχει κατι ανοιχτό στην πόλη? Δεν θα ήθελα να κανονίσω ημερήσια εκδρομή μηπως υπάρχουν αλλαγες στα δρομολόγια των τρένων η λεωφορείων. Καποια πρόταση ισως?
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλημέρα, θα βρισκόμαστε στο Μιλάνο 30/4-4/5, εδώ και ενάμιση μήνα ψαχνω εισιτηρια για το Μυστικο Δείπνο μέσω του επίσημου site που αναφέρεται και εδώ. Δεν υπάρχει τίποτα. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει όντως τίποτα και του Μάιου δεν έχουν βγει ακόμη. Αυτο που μου φαίνεται ενδιαφέρον είναι ότι σε διάφορα αλλα sites βρίσκεις εισιτήρια, βέβαια 79€, 59€ κλπ κλπ. Έχετε να μου προτείνεται κατι? η απλά να μην πάω? Ευχαριστω πολυ
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλημέρα, θα βρισκόμαστε στο Μιλάνο 30/4-4/5, εδώ και ενάμιση μήνα ψαχνω εισιτηρια για το Μυστικο Δείπνο μέσω του επίσημου site που αναφέρεται και εδώ. Δεν υπάρχει τίποτα. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει όντως τίποτα και του Μάιου δεν έχουν βγει ακόμη. Αυτο που μου φαίνεται ενδιαφέρον είναι ότι σε διάφορα αλλα sites βρίσκεις εισιτήρια, βέβαια 79€, 59€ κλπ κλπ. Έχετε να μου προτείνεται κατι? η απλά να μην πάω? Ευχαριστω πολυ
Τα εισιτήρια ανοίγουν ανά περίοδο, κάποιο διάστημα πριν. Στις 19/12 άνοιξε για την περίοδο 02/24-04/24, οπότε μέσα στον μήνα θα φαντάζομαι θα ανοίξουν κ του Μαϊου, τσέκαρε το site ώστε να κλείσεις έγκαιρα. Το επίσημο κόστος είναι 15Ε.
Τα άλλα sites που βρίσκεις είναι σαν μεσάζοντες, αγοράζουν πολλά εισιτήρια και τα μεταπωλούν. Την είχα πατήσει στην Βουδαπέστη που πλήρωσα διπλή τιμή για το Κοινοβούλιο...αφού στο επίσημο site δεν υπήρχε τίποτα επί ένα μηνα.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Τα εισιτήρια ανοίγουν ανά περίοδο, κάποιο διάστημα πριν. Στις 19/12 άνοιξε για την περίοδο 02/24-04/24, οπότε μέσα στον μήνα θα φαντάζομαι θα ανοίξουν κ του Μαϊου, τσέκαρε το site ώστε να κλείσεις έγκαιρα. Το επίσημο κόστος είναι 15Ε.
Τα άλλα sites που βρίσκεις είναι σαν μεσάζοντες, αγοράζουν πολλά εισιτήρια και τα μεταπωλούν. Την είχα πατήσει στην Βουδαπέστη που πλήρωσα διπλή τιμή για το Κοινοβούλιο...αφού στο επίσημο site δεν υπήρχε τίποτα επί ένα μηνα.
Ευχαριστω πολυ. Ναι ειδα πως στοιχιζουν 15 ευρω, αλλα πως τα βρισκεις ειναι το θεμα.....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ευχαριστω πολυ. Ναι ειδα πως στοιχιζουν 15 ευρω, αλλα πως τα βρισκεις ειναι το θεμα.....
Για το μυστικό δείπνο έκλεισα εισιτήριο 27 μέρες πριν την επίσκεψη μέσω του επίσημου site. Μαζί με την ξενάγηση στα αγγλικά ήταν 23€/άτομο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom