Ιταλία Μιλανο - Μαγευτική λιμνη κομο

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
Τι μου θύμησες τωρα. Ήθελα να μπορούσα να δω και το Μπέργκαμο μιας και μέσω υου αεροδρόμιου του φτάσαμε αλλά ήταν ανέφικτο λογω χρόνου. Πάντως για Μπέργκαμο εχω διαβάσει τα καλύτερα. Και εκεί να μείνεις στο κενό που έχεις θα το ευχαριστηθεις. Μπορείς να ανέβεις με το τελεφερικ στην παλιά πολη.
Θα μπορούσες να πας κομο ως εξης. Πηγαίνεις bergamo με το λωφορειο που το συνδέει με το αεροδρόμιο και απο κει παίρνεις το τρενο για varenna esino, διάρκεια 1 ώρα και 30 λεπτά, με μια αλλαγη συρμού στο lecco. Γυρίζεις την πανεμορφη varenna και αν εχεις χρονο μπορείς με το ferry να περάσεις και στο bellagio. 10 λεπτά ειναι απλά να είσαι καλα ενημερωμενη για τα δρομολόγια. Να κοιτάξεις στην σελιδα navigazionelaghi.it
Επίσης μεσα πρέπει να ενημερωθεις και για τα δρομολόγια του τρένου. Στις 9 ώρες κενο ειναι μεσα και τουλάχιστον μιαμιση ωρα νωρίτερα που πρέπει να σαι στο αεροδρόμιο? Ισως να ειναι λιγο αγχωτικο αλλά οχι ανέφικτο. Και Μπέργκαμο να μείνεις αξίζει.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Το αρχικο πλανο ειναι να δουμε Bergamo αυτες τις ωρες, αλλα διαβαζοντας τις εντυπωσεις σου για το Como, σκεφτηκα αν θα μπορουσαμε να επενδυσουμε εκει αυτες τις ωρες. Οι 9 ωρες δεν ειναι καθαρες δυστυχως, περιλαμβανουν και τη 1 1/2 ωρα νωριτερα στο αεροδρομιο. Σευχαριστω πολυ για την απαντηση
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Οι ωρες που εχεις ελευθερες πολυ σωστα σκεφτεσαι να τις διαθεσεις στο υπεροχο Μπεργκαμο,μην αλλαξεις προγραμμα.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
τελικα αυτο θα κανω... με πεισατε
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
πότε πας.....??
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
12 Ιουλιου. Το Bergamo θα ειναι ενδιαμεσος σταθμος για Μαδριτη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ωραία, με το καλό. εγώ θα είμαι εκεί στις 23 Ιουνίου για μια μέρα.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
καλα να περασεις και συ και καλο καλοκαιρι να εχουμε ολοι.
 

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
Kipi θα το χαρεις τι bergamo και χωρις αγχος και κουραση με τις μετακινησεις. Να περασεις τέλεια Μαδρίτη και συ και ολοι οι υπόλοιποι στα δικά τους ταξίδια. Εμεις το καλοκαίρι θα το προσαρμοσουμε περισοτερο στις ανάγκες των μκρων παιδιων μας και εξωτερικό απο φθινόπωρο.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Μια ερωτηση παρακαλω.... εχω μια αναμονη 9 ωρων στο Bergamo και μετα απο τα πολυ ομορφα που διαβασα εδω για τη λιμνη Como ,αναρωτιεμαι αν ειναι εφικτο να παω εκει εστω για καποιες ωρες και αν ναι με ποιο τροπο προτεινετε? εχει λεωφορειο, τρενο με καλες ωρες αναχωρησης και επιστροφης ή θα ταλαιπωρηθουμε τζαμπα και δεν θα προλαβουμε να δουμε και τιποτε?
φιλε καλυτερα στο Bergamo, οι 9 ωρες θα φυγουν ανετα.
Για Κομο βγαινει να πας, και με τις χειροτερες δυνατον ανταποκρισεις σε θα χρειαστεις κοντα στις 5 με 6 ωρες να πας και να γυρισεις, οποτε εχεις ενα 2ωρο για ενα καφε, αλλα πραγματικα δεν αξιζει τον κοπο ολο αυτο.

Το bergamo ειναι μια υπεροχη πολη, θα την απολαυσεις
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Πήγα και γω πέρυσι και έκανα το γύρω της λίμνης. Η διαδρομή πανέμορφη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom