Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
'Όπως είπα παραπάνω μου λείπουν 300 μίλια αναβάθμισης(για silver) μέχρι τον Νοέμβριο.Αν το κυνηγήσω νομίζω ότι καλύπτονται και με πτήση εσωτερικού.
Αλλά γενικά ρωτάω κατά την διάρκεια της κράτησης φαίνεται η κατηγορία ναύλου που κλείνεις για να υπολογίσεις τα μίλια;
Στην επιβεβαίωση φαίνεται αλλά στην κράτηση;
Ναι καλυπτονται με 2 πτησεις εσωτερικου και η κατηγορια του ναυλου φαινεται στο site της Aegean την ωρα που κλεινεις.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
διαβασα το mail που ηρθε απο την aegean για τον υπολογισμο μιλιων .<<<Με τον ακόμα δικαιότερο τρόπο συγκέντρωσης μιλίων, ο αριθμός μιλίων που θα κερδίζετε πλέον στις πτήσεις εξωτερικού με την Aegean, διαμορφώνεται όχι μόνο βάση του ναύλου αλλά και από τη διανυόμενη απόσταση.¨>>>>δηλαδη στο προηγουμενο ταξιδι skg-ist-bkk μου εδωσαν 2572 μιλια και με τον νεο υπολογισμο ( ναυλος κατηγορια W και μιλια skg- ist 315 και ist- bkk 4670 συνολον 4985. σχεδον τα διπλασια ..
ετσι το καταλαβα . ποια ειναι η γνωμη σας ??????
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Επειδη η πτηση σου δεν αφορα πτηση της ιδιας της Aegean, αλλα απ οτι καταλαβα της ΤΚ, ισως να μην τα παιρνεις στο 100%. Λεπτομερειες στο site της Aegean :)
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Και ξεκινάμε με παρατράγουδα.....
Προσπαθώ να μπώ στον Together λογαριασμό της Olympic Air και μου λέει ειναι απενεργοποιημένος......
Είχα μπεί πριν κανα μήνα και έχω 14.500 μίλια...
Τηλέφωνο - κατευθείαν στο Travelair club και μου λένε πάρτε απο Δευτέρα δεν ξέρουμε....

Ψάχνωντας βρήκα αυτό
<
Ο λογαριασμός μου στο Travelair Club έχει απενεργοποιηθεί. Μπορώ να πραγματοποιήσω τη διαδικασία ενοποίησης του λογαριασμού μου με το Miles+Bonus;
Τη διαδικασία ενοποίησης Travelair Club λογαριασμού στο Miles+Bonus μπορούν να πραγματοποιήσουν μόνο ενεργά μέλη του Travelair Club.>

Δεν παίζει καθώς η τελευταία πίστωση μιλίων έγινε 9/2013, ενώ λενε οτι ληγουν μετα απο δυο χρονια...

Ε ρεε γλέντια....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και ο δικός μου της ΟΑ εμφανίζεται σαν απενεργοποιημένος. Ακόμη περιμένω απάντηση στο email που τους έστειλα πριν καμιά βδομάδα...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Όλοι είχατε λογαριασμό together; Εγώ είχα κάνει το 2012 απλό λογαριασμό και δεν είχα μπει ποτέ.. Μπήκα προχτές και λειτουργεί κανονικά.. Είχε μέσα μόνο 1000 μίλια δώρο που έδινε με την εγγραφή. Αν κάνω claim για πτήσεις του εξαμήνου που έκανα με olympic και aegean θα μου τα περάσει; Τα έχω πάρει όμως στη κάρτα miles&bonus, γίνεται να μπουν και στην travelair; Πολλά θέλω ε; :p
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Και εμένα αρχές του μήνα που είχα κάνει check μια χαρά δούλευε και έβλεπα και τα μίλια μου....Ελπίζω να είναι στο πλαίσιο της μετάβασης η απενεργοποίηση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τα έχω πάρει όμως στη κάρτα miles&bonus, γίνεται να μπουν και στην travelair; Πολλά θέλω ε; :p
Ευσεβείς πόθοι :haha:

Πάντως ο δικός μας together λειτουργεί κανονικά, τον τσέκαρα προχθές.
Έλαβα και το παρακάτω mail από το travelair club

....
If you are a member of both programs, Travelair Club and Miles&Bonus, you will be able to maintain the sum of your award miles collected in each program separately, while at the same time you will be able to keep the strongest card tier.
If you are only a Travelair Club member, the total award miles collected in Travelair Club, as well as your card tier, will be transferred to the new Miles+Bonus.
Detailed guidelines about the transition procedure will be sent to you at a later date in a separate communication.

For the smooth introduction of the new Miles+Bonus, and the safe transition to the common program, the accrual and redemption processes of Travelair Club will stop as of the 7th of November 2014. In the meantime - between the 7th of November 2014 and the new Miles+Bonus launch on the 24th of November - you may use your current Miles&Bonus account, if you have one. If you don’t have a Miles&Bonus account, click here to enroll.

Moreover, kindly be informed that the Together program will be ended on the 7th of November 2014. Following the termination, you - as the Head of the Together account - will be granted with the total award miles collected by all Together account members. The award miles will be transferred to your personal Travelair Club account.
 
Last edited:

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Τελικά έπεσε σκούπα όπως σας είπα. ...
Η απάντηση είναι ότι η απενεργοποίηση έγινε γιατί δεν είχα πτήση. ..
Βέβαια παραβλεπουν το γεγονός πίστωσης μιλίων από άλλη αιτία καθώς και πτήσεις με Aegean. ....Κατά τα άλλα είναι μια εταιρεία....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom