Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Άσε που για Κατάνια κοιτούσα από τότε που έβγαλε την προσφορά η volotea αλλά στο σύστημα δεν εμφάνιζε πτήσεις... κανένα 2ωρο άνοιξε η διαθεσιμότητα και ευτυχώς κοίταξα και πρόλαβα και έκλεισα!
Για Κατανια μιλησα κ το γεναρη ειχε φουλ διαθεσιμοτητα..
Τεσπα γενικα μιλαμε. Ο καθενας εχει τις ανάγκες του αλλα ο χρυσός κανονας ειναι αυτός που ειπα συν βεβαια το αυτονοητο να "αγοραζουμε" με τα μιλια μας οτι καλύτερο μπορουμε..Κατανια αυγουστο, τεχερανη, παπεετε, ΝΥ μπιζνες κλπ κλπ ναι, αλλα ε ρωμη εκονομι που πανε 4 εταιρειες δεν ειναι καθολου καλο ντιλ..
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ανοίγω ξανά το θέμα, που αφορά όπως κατάλαβα όλα εκτός της Aegean. Η καρτούλα Lufthansa που έχω, έχει πλέον κάπου 50+ χιλιάδες μίλια. Επειδή τη συγκεκριμένη πιστωτική, χάρη στη χρήση της οποίας τα μίλια δε λήγουν, θα την ακυρώσω τέλος του χρόνου, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για προορισμό που να αξίζει να τα ξοδέψω; Όσες φορές προσπάθησα να δω τιμές στο milesandmore, μέσω των προσφορών που έχουν, μου φαίνονται τρελά τα λεφτά για τους φόρους κτλ. Ας πούμε το Αθήνα - Τορόντο έβγαινε 400 ευρώ για τους φόρους. Αν είναι για τόσα απλά πληρώνω άλλα 100 και δε χαλάω τα μίλια, έτσι κι αλλιώς σχεδόν πάντα υπάρχει ευελιξία στις ημερομηνίες και καλές προσφορές.
Επειδή βλέπω ότι αρκετοί είστε εξπέρ στο ζήτημα, θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια που να αφορά οτιδήποτε προορισμό δεν πετάει η Ryan, η Easy, η Vueling και λοιπές τσαμπατζοδυνάμεις :)
Ευχαριστώ.
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Είμαι μέλος του Executive club της British Airways και βλέπω ότι η κάρτα μέλους λήγει στις 31/3/2017.
Αυτό σημαίνει ότι χάνονται και τα μίλια (Avios) που έχω μαζέψει?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Kι άλλη απορία εγώ!
Σε μια πτήση μετ' επιστροφής, μπορώ να πάρω στη μετάβαση μίλια με κάρτα μιας αεροπορικής και στην επιστροφή με κάρτα άλλης της ιδίας συμμαχίας;
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Δεν έκανα αναβάθμιση. Έδωσα 45.000 μίλια απευθείας για την επιστροφή μόνο από Σαν Φρανσίσκο μέσω Κωνσταντινούπολης (πήγα με Emirates από Μιλάνο απευθείας Νέα Υόρκη γιατί ήταν φτηνά-αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)
Αυτό που πάω εγώ σε λίγες μέρες Αμερική με την Turkish και ο ναύλος μου δεν παίρνει μίλια στη κάρτα της Aegean δεν το λες και γκαντεμιά.?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Αυτό που πάω εγώ σε λίγες μέρες Αμερική με την Turkish και ο ναύλος μου δεν παίρνει μίλια στη κάρτα της Aegean δεν το λες και γκαντεμιά.?
Αν σε ενδιέφεραν τόσο πολύ τα μίλια σε σχέση με την τιμή θα μπορούσες να το τσεκάρεις(πρίν κλείσεις) από το site της Aegean ποιοι ναύλοι παίρνουν μίλια και ποιοι έχει.Δεν άλλαξε κάτι τους τελευταίους μήνες.
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Αν σε ενδιέφεραν τόσο πολύ τα μίλια σε σχέση με την τιμή θα μπορούσες να το τσεκάρεις(πρίν κλείσεις) από το site της Aegean ποιοι ναύλοι παίρνουν μίλια και ποιοι έχει.Δεν άλλαξε κάτι τους τελευταίους μήνες.
Δεν το ήξερα νόμιζα πως όλο και κάτι θα έπαιρνα μιας που είναι και κ δύο εταιρείες στην ίδια συμμαχία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αυτό που πάω εγώ σε λίγες μέρες Αμερική με την Turkish και ο ναύλος μου δεν παίρνει μίλια στη κάρτα της Aegean δεν το λες και γκαντεμιά.?
Αν θες, μπορείς να ζητήσεις αναβάθμιση σε ναύλο που παίρνει μίλια, πληρώνοντας τη διαφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom