Μοναδικες προσφορες Alitalia απο 99ε euro

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλα οι χαμηλές τιμές δεν είναι σπάνιο φαινόμενο αυτές τις μέρες... εδώ δώσανε οι μισές εταιρείς (ba, luf, klm, air france) τη ΝΥ με 350, δε θα δώσει η alitalia την ιταλία με 100.

προς θεού δεν τη δικαιολογώ, έχω διαβάσει, ακούσει από φίλους και περάσει κι εγώ διάφορα, αλλά ας δώσουμε μια ευκαιρία, μπας και έχουν αλλαξει τα πράγματα, και βλέπουμε :roll:
η Alitalia την Ιταλια με 100?!!! όχι ποτέ δεν έχει συμβεί αυτό τα τελευταία 15 χρόνια. και γιατί να το κάνει? έχει ανταγωνισμό? από Αθήνα για Σικελία, Σαρδηνία, Τοσκάνη? και από ποιον? η προσφορά ήταν αχτύπητη, πάει και τελειωσε.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
μα δεν το είπα ως αρνητικο samion.. λεω απλα οτι αυτες τις μερες ειδαμε τα απιστευτα δηλαδη ΝΥ με 350 γιατι να μη δουμε και ιταλια με 100?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
να βοηθήσω: ισως ολα τα τελευταία σχολια θα πρεπει να μεταφερθουν εδώ http://www.travelstories.gr/%F0%F1%...-%E5%F5%F1%FE%F0%E7-%F3%F7%FC%EB%E9%E1-3.html
και να συνεχιστει η κουβεντα εκει!!!
Σιγουρα θα μεταφέρω τις εντυπωσεις μου απο τον ιταλικό εθνικο αερομεταφορέα αρχές Ιουλιου!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μα δεν το είπα ως αρνητικο samion.. λεω απλα οτι αυτες τις μερες ειδαμε τα απιστευτα δηλαδη ΝΥ με 350 γιατι να μη δουμε και ιταλια με 100?
οκ. απλά έχουμε ξαναδεί ΝΥ με τόσα (και 299) εσωτερικό Ιταλίας ποτέ. και αμφιβάλω αν θα ξαναδούμε εκτός αν ξαναπάει χάλια η εταιρεία..Κυριακή γύρισα με ΑΖ, άψογο ταξίδι, εντός ωραρίου, το ένα σκέλος με Air one. καινούριο Bombardier, και άνετο Α321.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Μόλις γύρισα απο Λονδίνο κι είπα να κλείσω το επόμενο ταξίδι μου...
Σκέφτηκα οτι πρωτομαγιά στην Ιταλία θα είναι μια χαρά..Λέω να πιάσω τον Μάη λοιπόν στην Στρέσσα κι έτσι έκλεισα το εισητήριο με 98€ και ήδη πετάω!!!!:clap:
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
παρτε κοσμε...εκ των εσω σας λεω πως και να ακυρωσεις πτηση παιρνεις πισω τους φορους. πχ εισιτηριο με επιστροφη για ρωμη που κανει 100€ ακυρωνοντας το παιρνεις πισω 75€. δεν ειναι καθολου ασχημα. προσωπικα εκλεισα ηδη δυο ταξιδακια (ρωμη και μιλανο με τελικο προορισμο λιμνη κομο). η ειρωνεια...ενας φιλος μου εκλεισε για μυτιληνη με επιστροφη 200€ με ολυμπιακη!!!!!!!!!ειναι να τρελαινεται κανεις...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μην μας λες τέτοια γιατί θα πέσουμε με τα μούτρα! :clap::clap::clap:
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Παραλίγο να πουλήσω τη ψυχή μου στο διάβολο και να κλείσω ενα τριήμερο στο Αμστερνταμ με 155 γιουρολάκια που πέτυχα για Ιούνιο με Αλιτάλια.Αλλά ενα τηλεφώνημα που ακολούθησε μου έδωσε την ευκαιρία να ξεπεράσω και το μίνι πανικό που πέρασα και έτσι χαλάρωσα.Τελικά απέκτησα τον αυτοέλεγχο και δεν έκλεισα τελικά.Αλλά για να πέρασα σε αυτή τη φάση δηλαδή να σκεφτώ να ταξιδέψω με τους Ιταλούς χωρίς να χω πειστήρια οτι βελτιώθηκαν οι υπηρεσίες στο έδαφος και στο αέρα τότε είμαι άξιος της μοίρας μου.

η ειρωνεια...ενας φιλος μου εκλεισε για μυτιληνη με επιστροφη 200€ με ολυμπιακη!!!!!!!!!ειναι να τρελαινεται κανεις...
Μυλαίδη για κλείσε και συ τελευταία στιγμή πτήση {απο}Ρώμη-[σε}Μιλάνο και τότε δες που θα φτάσει η λυπητερή με Αλιτάλια.Και η ΟΑ {σπάνια για την ώρα} κάνεις και αυτή κάποιες σπουδαίες προσφορές.
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Πάω με Alitalia μαρόκο και σκέφτομαι να μην κάνω τσεκ ιν αποσκευές, μήπως και δεν φτάσουν ποτέ στην Καζαμπλάνκα. Τι γίνεται με την πολιτική των εταιρειών, μπορώ να πάρω τη μικρότερου μεγέθους βαλίτσα?
 

libi

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Η βαλίτσα που μπορείς να πάρεις πάνω στο αεροπλάνο είναι κάτι σταθερό νομίζω για όλες τις εταιρείες αλλά με συγκεκριμένους, γνωστούς περιορισμούς για το περιεχόμενο (υγρά, αιχμηρά αντικείμενα κλπ.) Επειδή πάντως όσο και να άλλαξε η εταιρεία, οι υπηρεσίες αποσκευών στο Φιουμιτσίνο είναι δύσκολο να άλλαξαν, πάρε σίγουρα 2-3 αλλαξιές γιατί θα σου χρειαστούν! εμένα η βαλίτσα μου χάθηκε μετά το check-in και ήρθε μετά από 18 μέρες (στην Ελλάδα πια φυσικά). Της φίλης μου ήρθε μετά από 1,5 μήνα!!! Βέβαια κάποιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι είμαστε και γκαντομόσαυρες... και ίσως να μην έχει και απόλυτο άδικο, όπως είχαν έρθει τα πράγματα σ' αυτό το ταξίδι με Alitalia!
 

libi

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Αλήθεια ξέρει κανείς γιατί ενώ πέφτουν τόσο οι τιμές στις αεροπορικές, γιατί δεν πέφτουν οι τιμές στα οργανωμένα ταξίδια?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Πολύ καλό το ερώτημα
αλλά οφ και για ξεχωριστό ή άλλο τόπικ!

Επειδή πάντως όσο και να άλλαξε η εταιρεία, οι υπηρεσίες αποσκευών στο Φιουμιτσίνο είναι δύσκολο να άλλαξαν, πάρε σίγουρα 2-3 αλλαξιές γιατί θα σου χρειαστούν! εμένα η βαλίτσα μου χάθηκε μετά το check-in και ήρθε μετά από 18 μέρες (στην Ελλάδα πια φυσικά). Της φίλης μου ήρθε μετά από 1,5 μήνα!!!
Ωστε έτσι εεε, χάνονται ευκολα οι βαλίτσες στο Φιουμιτσίνο!!!:roll::(
Να πάει κανείς πχ στην Βαρκελώνη και να ψωνίζει μετά ρούχα στο ...Corte Ingles!
Εφιάλτης!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom