Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

GOLDIE

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο κόσμος
1 με 5 Απρίλη θα είμαι και εγώ Λονδίνο και θέλω μια μέρα να πάω ή Docklands - Greenwich ή στο Windsor Castle. Τι μου προτείνετε? Ευχαριστώ!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Σιγά την εκδρομή που θέλεις να κάνεις... τα Docklands και το Greenwich αν μένεις ανατολικό Λονδίνο είναι πιό κοντά από το Kew Gardens και από το Camden...

Aν θες να κάνεις μια πραγματική εκδρομή να πας στην Oxford ή στο υπέροχο Rye...
 

GOLDIE

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο κόσμος
Σιγά την εκδρομή που θέλεις να κάνεις... τα Docklands και το Greenwich αν μένεις ανατολικό Λονδίνο είναι πιό κοντά από το Kew Gardens και από το Camden...

Aν θες να κάνεις μια πραγματική εκδρομή να πας στην Oxford ή στο υπέροχο Rye...
Στο Oxford έμεινα ένα χρόνο. Πραγματικά υπέροχο. Και Cambridge εχω παέι και Stonehedge και στo Stratford upon Avon (Χώρα Σαίξπηρ) και Warwick και στο Bath. Αυτά τα δυο μέρη που ειπα δεν τα εχω επισκεφτεί αξίζει τον κόπο και σε πιο από τα δυο αξίζει?
Όντως το Greenwich δεν είναι πολύ μακρία. (Θα μένω δίπλα στο London Eye).
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
Αν επιλέξεις Γουίνσδορ, πρόσεχε την γυναίκα σου με τις πιστωτικές, έχει καλούτσικη αγορά. Εγώ προσωπικά δεν τρελάθηκα με το μέρος. Για τα άλλα δύο μέρη Docklands και Greenwich από London Eye είσαι δίπλα. Καλή η σκέψη με το πλοίο αν έχει και καλό καιρό απίθανη βόλτα.
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια

GOLDIE

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο κόσμος
Αν επιλέξεις Γουίνσδορ, πρόσεχε την γυναίκα σου με τις πιστωτικές, έχει καλούτσικη αγορά. Εγώ προσωπικά δεν τρελάθηκα με το μέρος. Για τα άλλα δύο μέρη Docklands και Greenwich από London Eye είσαι δίπλα. Καλή η σκέψη με το πλοίο αν έχει και καλό καιρό απίθανη βόλτα.
Γυναίκα είμαι! Θα προσέχω όμως τον άντρα μου γιατί πολλές φορές είναι πιο επικίνδυνος από μενα στα ψώνια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ενδιαφέρον φαίνεται.Αξίζει πραγματικά?Μπορείς να πεις κάτι περισσότερο?
Έχω περίπου 23 χρόνια να το επισκεφτώ, οπότε μάλλον τζίφος. Πάντως όταν είχα πάει, πιτσιρικάς, μου άρεσε πάρα πολύ, που το θυμάμαι ακόμα ως highlight του Kent.
Δες το website του κάστρου καθώς επίσης και Leeds Castle - Wikipedia, the free encyclopedia και Leeds Castle - Travel by Train
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom