Ρωσία Μοσχα - Αποριες,προτασεις κ.α

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Επειδή είχα κλείσει και εγώ Ιζμαίλοβο είχα κοιτάξει κάπως την περιοχή, το πιο ενδιαφέρον είναι μια τοπική αγορά με αυθεντικά προιόντα την οποία σκοπεύω να βρω. Το πάρκο και η λίμνη δεν ξέρω αν προσφέρονται για χειμώνα, το κάστρο είναι ψεύτικο, το έχτισαν τώρα και το χρησιμοποιούν για γάμους και άλλες εκδηλώσεις (χάλια). Το μόνο που μοιάζει κάπως ενδιαφέρον είναι η αναπαράσταση παλιού ρώσικου ξυλόσπιτου.
Από το μετρό κατέληξα ότι η Μαγιακόφσκαγια και Κομσομολσκα πρέπει να είναι οι πιο ενδιαφέρουσες.
Στο Πούσκιν δεν υπάρχει περίπτωση να μη πας, αν για τίποτε άλλο, τουλάχιστον για το θησαυρό του Πριάμου.
Εγώ πιστεύω να καταφέρω να δω και το Μαυσωλείο και το Μουσείο Λένιν.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Οι τιμές στα Μπολσόι για 12 Νοέμβρη είναι απαγορευτικές (πλην Τόσκας που δεν θέλω να ξαναδώ άμεσα) έχετε κάποια ιδέα για φτηνότερα εισητήρια ή για άλλα θεάματα σε περισσότερο λογικές τιμές?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Οι τιμές στα Μπολσόι για 12 Νοέμβρη είναι απαγορευτικές (πλην Τόσκας που δεν θέλω να ξαναδώ άμεσα) έχετε κάποια ιδέα για φτηνότερα εισητήρια ή για άλλα θεάματα σε περισσότερο λογικές τιμές?
πολλές φορές τυχαίνει να υπάρχουν εισιτήρια last minute (κυρίως ακυρώσεις από σωμάτια εργαζόμενων, σχολείων κτλ) , αρκεί να πας 1 ώρα με μισή ώρα πριν την παράσταση, κι θα μπορέσεις να βρεις τιμές αρκετά καλές ;)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αναρωτιέμαι γιατι όλοι προτείνουν το Novodevichy, δεν έχω καν καταλαβει τι στο διάολο έχει εκεί εκτός από Μοναστήρι. Βαριέμαι τα μοναστήρια, υπάρχει κανένας άλλος σοβαρός λόγος να το βάλω στο πρόγραμμα?
 

fay82

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία- Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλησπέρα και από εμένα.....μου αρέσουν πάρα πολύ τα ταξίδια και την Πέμπτη θα πάω Μόσχα μέχρι Κυριακή.
Θα ήθελα να μου πείτε εστιατόρια στη Μόσχα όποιος έχει πάει καθώς και για τις μετακινήσεις από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο.
Θα πάω μόνη με τον άντρα μου και όχι με πρακτορείο.
Μας αρέσει να ταξιδεύουμε μονοι.

Σας ευχαριστώ
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καταρχήν σε ποιο αεροδρόμιο προσγειώνεσαι, κι δεύτερο τι εστιατόριο ψάχνεις.

καλώς όρισες :)
 

fay82

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία- Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Ήμουν απότομή ε???
Συγνώμη..... Λοιπόν στο Sheremetyevo Arpt
και θέλω ένα πολύ καλό εσταιτόριο οπωσδίποτε και θέλουμε να δούμε ισως και κάποιο show.
thanks Thanasi
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
λογικά πάτε με Αεροφλοτ

από το Terminal D, υπάρχει η νέα γραμμή ΑeroExpress που με 320 ρούβλια (7,5 ευρώ) σας πάει στο σταθμό του τρένο Belorussky

το ταξίδι κρατάει γύρω στην μισή ώρα

To/From and In Sheremetyevo

ή αν είστε σε λοου μπατζετ, να πάρετε το απλό λεωφορείο (οι τιμές ξεκινάνε από 28 ρούβλια μέχρι 70 ρούβλια δλδ 0,65 ευρώ ή 1,3 ευρώ) κι στο τερματικό τους να πάρεις το μετρό για να πας εκεί που θες

To/From and In Sheremetyevo

σε ποια περιοχή θα μείνεις?
 

fay82

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία- Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Πετάω με Alitalia
Θα είμαι εκεί βράδυ περίπου 8.30 μένω down town 20 λεπτά από Κρεμλίνο.
Μου πρότειναν από Hotel να έρθουν να μας πάρουν 65 ευρώ. Θα πάμε με ταξί αλλά θέλω να ξέρω τις τιμές περίπου. Μόνο αυτό. Από εστιατόρια μου είπαν ότι είναι καλό τον Pouskin.
 

fay82

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία- Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Επίσης θέλουμε να κάνουμε και κάτι κάποιο βράδυ ή να δούμε μια παράσταση ή κάποιο show....δεν ξέρω το κλείσαμε το ταξιδι την προγγούμενη εβδομδα...πολυ βιαστηκά και σήμερα ήρθαν οι βίζες.
Απλά δεν πρόλαβα να ασχχοληθω και πολύ μόνο τώρα πήρα και έναν οδηγό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.041
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom