Μουντιάλ 2010

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Το είχε πει τότε ναι,
επίσης είχε πει ότι η ομάδα είχε μπερδευτεί από την αποβολή παίχτη των Γερμανών γι' αυτό έχασε.
Με 11-11 τους είχαμε.
Πήγε ο ρεφ και απέβαλε παίχτη τους και τους έδωσε το ματς.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Παιδια μετά από 9 χρόνια δε πρεπει να μιλάμε για τον Ρεχάγκελ..ο ανθρωπος με 2 ντουζίνες κατσικια πήρε ευρωπαικό..Οπότε σεβασμός..

Και προσωπικά σαν Αεκτζής θεωρούσα αδικία να παει στο μουντιάλ ο Μάκος..έλεος δηλαδή..Ο πρίττας ορθώς επιβραβέβεται...


Σαν πρόβλεψη ψηφίζω Αργεντινή (λόγω φανελας) Ισπανία (λόγω ποιότητας) και Γκάνα (σαν Αφρικάνικη έκπληξη, έτσι για να έχει ενδιαφέρον για τους ντόπιουσ..τουλάχιστον μέχρι τον ημιτελικό...)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Φαβορί βλέπω Βραζιλία και Ισπανία, αλλά να μην ξεχναμε ότι σημαντικό ρόλο παίζουν και το πως διασταυρώνουν οι ομάδες, κάτι το οποίο δεν έχω μελετήσει.

Για την Ελλάδα είμαι απαισιόδοξος. Προσωπικά αυτό που θα ήθελα είναι να παίξουμε λίγο μπάλα και ας αποκλειστούμε και όχι να μας γιουχάρει όλο το γήπεδο, όπως στο euro 2008 που παίξαμε ΤΟ αντιποδόσφαιρο.
Για μένα επιβάλλεται η παρουσία Νίνη και Τοροσίδη στα χαφ.

Αλήθεια πόσους αγώνες σκοπέυευτε να βλέπετε την ημέρα;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.375
Likes
6.876
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
σημαντικό ρόλο παίζουν και το πως διασταυρώνουν οι ομάδες, κάτι το οποίο δεν έχω μελετήσει.
http://www.fifa.com/mm/document/tournament/competition/64/42/24/2010fwc_matchschedule_3004_en.pdf

ας μην λησμονούμε τα γνωστα από το παρελθον "πάντσερ", που μπορει παικτικά που λενε στην διαλεκτο μας,,, να μην ειναι κατι το σπουδαιο,,, αλλα
2η στο τελευταίο EURO
3η στο τελευταίο Μουντιάλ

και ας μην ξεχνάμαι τι ειχε πει ο Γκάρι Λινεκερ:
Το ποδόσφαιρο είναι απλό άθλημα, 22 παίκτες κυνηγούν μια μπάλα για 90 λεπτά και στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί.
:haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.585
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θέλω να το πάρει η Ολλανδία διότι δεν έχει πάρει κανένα και κατά καιρούς έχει παίξει μπαλάρα, θα μ' άρεσε να το πάρει ο Μαραντόνα για να το τρίψει στους συμπατριώτες δημοσιογράφους του που έχουν πιο χαμηλό IQ κι από τον ίδιο, λογικά φαβορί είναι οι Αγγλία και Ισπανία λόγω ρόστερ και θα κόψω φλέβες αν το πάρουν οι Ιταλοί παίζοντας ελληνικό ποδόσφαιρο. Για να μην κάνω το μ.Χ προφήτη έχω παίξει πως θα περάσουν στον επόμενο γύρο Ουρουγουάη, Ν.Κορέα (είχε καλή απόδοση...), ΗΠΑ, Χιλή, Πορτογαλία και Σλοβακία, αν περάσουν από 4 και πάνω πάμε πολύ καλά, αν τους πιάσω και τους έξι πηγαίνω για 2-3 χρονάκια διακοπές...

Η Βραζιλία δε με πείθει, αν και Βραζιλία είναι αυτή, αλλά με τέτοιες θεογκόμενες στον πάγκο πού να αποδώσουν τα παιδιά;

ΥΓ: Στο ματς με τους Γερμανούς κερδίζαμε 2-1, αποβάλλεται ένας Γερμανός και χάνουμε 2-4, τρώγοντας τρία τεμάχια όταν τα πάνστερ παίζανε με παίκτη λιγότερο. Στη συνέντευξη τύπου ο προφήτης λέει "πως δεν έχουμε μάθει να παίζουμε με λιγότερους αντιπάλους και μπερδευτήκαμε", ακολουθεί δούλεμα από τους ρεπόρτερ κι εκεί ακούγεται η γνωστή δήλωση...
ΥΓ2: Άμα είναι να μιλάνε μόνο οι προπονητές τότε να το κλειδώσουμε το θέμα μέχρι να ποστάρει ο Ότο και ο Αλέφαντος...
ΥΓ3: Φοβερά πράγματα στα προκριματικά από τη Χιλή, με μπόλικα πιτσιρίκια να βγάζουν μάτια, ένα δεκάρι-φωτιά και εξαιρετικό επιθετικό δίδυμο, συν ένα προπονητή (Μπιέλσα) που δεν προσελήφθη στην Εθνική Αργεντινής για πολιτικούς καθαρά λόγους (για τους ίδιους για τους οποίους προσελήφθη ο Μαραντόνα)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εγω προβλεπω Αγγλια γιατι ετσι :cool:
ας ελπισουμε η Ελλαδαρα να μην παιξει παλι 4-4-2 σαν το 1994:p
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
O χοντρός θα είναι στον πάγκο, αλλά τα ταλέντα θα βάζουν τα γκολ αρκεί να γράφουν στα παπούτσια τους αυτά που θα τους λέει....

πόσους αγώνες την ημέρα; όλους φυσικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.137
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom