Μουντιάλ 2010

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μια χαρα παιξαν τα κορεατακια...
αν παιζαμε εμεις ακομα θα μετρουσαμε
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για όσους δεν το γνωρίζουν,στα προκριματικά έπρεπε να παίξουν με την μισητή τους αντίπαλο Ν.Κορέα.Το ματς με γηπεδούχο την Βόρεια έγινε τελικά στην Σαγκάη λόγω της άρνησης της Βορειοκορεατικής ομοσπονδίας να υψωθεί η Νοτιοκορεατική σημαία σε Βορειοκορεατικό έδαφος καθώς επίσης και να ανακρουστεί ο εθνικός ύμνος της πρώτης.

Η μετάδοση του Παγκοσμίου Κυπέλλου έχει απαγορευτεί σε όλη την Βορειοκορεατική επικράτεια και θα μεταδωθεί σε μαγνητοσκόπηση ΜΟΝΟ εάν το κατακτήσει το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας.

Ας τους ευχηθούμε λοιπόν 행운을빌어 (καλή τύχη) μπας και δούνε κι αυτοί πως είναι το τόπι.


υ.γ.1 Χαρακτηριστικές είναι οι μοναδικές δηλώσεις του προπονητή της ομάδας Kim Jong-Hun ότι "θα είμαστε η πιο πιστή ομάδα στον ηγέτη και την πατρίδα της ! "

κι εγώ το ίδιο θα ήμουν αν κρατάγανε την οικογένειά μου όμηρο :rolleyes:


υ.γ.2 Σε μια προσπάθεια να εμπλουτίσει το βάθος των επιλογών στην επίθεση -δεν πιστεύω καν ότι τα γράφω αυτά- ο προπονητής δήλωσε μόνο δύο πραγματικούς τερματοφύλακες κι έναν επιθετικό ως τρίτο αναπληρωματικό με σκοπό να τον χρησιμοποιήσει ως βασικό γηπέδου.Πριν μερικές μέρες η αποστολή πήρε την απάντηση πως παίκτες δηλωμένοι ως τερματοφύλακες μπορούν να αγωνιστούν μόνο ως τέτοιοι,αφήνοντας σύξυλο τον Coach.


Μιλάμε για σκέτο ανέκδοτο αυτή η συμμετοχή :haha::haha::haha:
Mια ακόμη επίθεση λάσπης από τον μετρ του είδους...

Τα φαιδρά ανιστόρητα περί Νοτιας- Βόρειας Κορέας, εκβιασμών και μεταδώσεων τα αφήνω ασχολίαστα, τόσα ξέρει τόσα λέει...

Πάμε στα του ποδοσφαίρου που κι εκεί βέβαια ελάχιστα ξέρει...

ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΛΑΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΟΡΕΑΣ 2-1...

Ψάχνω ακόμη το ανέκδοτο... γιατί αντί να δω μια ομάδα που θα έψαχνε το τόπι είδα μια ομάδα με όλη την σημασία της λέξης, έξοχα δουλεμένη από έναν καταπληκτικό προπονητή με φανταστική αλληλοκάλυψη... αν η συγκεκριμένη ομάδα είχε περισσότερη πείρα και μια ακόμη επιθετική λύση θα μιλάγαμε για την έκπληξη του τουρνουά...ας είναι... το σίγουρο είναι πως σήμερα πολλοί κατάπιαν την γλώσσα τους και οι τραγικές τους δηλώσεις τώρα που τελείωσε ο αγώνας ακούγονται σαν το μεγαλύτερο ανέκδοτο...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
κι άλλη λάσπη..
να διασταυρώνεις πηγές πριν...

The replay of the South Korea-Greece game was shown Monday evening, with occasionally favorable commentary on the skills of South Korean players.
North Korean TV Accused of Illegally Showing Games - NYTimes.com

Δεν ήξερα πως είσαι συμπαθών.

Αυτή είναι η λασποπηγή μου πάντως.
Kim Jong-il bans World Cup coverage - unless North Korea win
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τελικά το ανέκδοτο της ημέρας είναι η υποστήριξη του Kim Jong-Il από τον Traveller (πως αλλιώς θα εκπληρώσει την ευχή της φωτό του εξάλλου).Όσο για τα ανιστόρητα όποιος θέλει ας ψάξει να δει τι έγινε στα προκριματικά,σιγά μην ανεβάσω όλο το web εδώ για να σας πείσω ότι της χώρας ηγείται ένας παλαβός (αν και το γνωρίζετε πολύ καλά και απλώς ψάχνεστε).

Σε λίγο θα κουνάτε και Β.Κορεατικές σημαίες για να πείσετε για την αμεροληψία σας.Σάμπως η καλή παρουσία της Β.Κορέας σήμερα την έκανε και ομαδάρα;

Εδώ εμείς πήραμε κοτζάμ Euro και ομάδα δεν γίναμε,όπως λέτε κι εσείς οι ίδιοι.Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείτε να αποδείξετε τώρα.

Μάλλον το άγχος σας να διαφωνήσετε σε οτιδήποτε γράψω.Ας είναι.Scripta manent.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μάλλον το άγχος σας να διαφωνήσετε σε οτιδήποτε γράψω.Ας είναι.Scripta manent.
προσγειώσου λίγο τώρα κ cool down. δεν ανέχεσαι κ κριτική ενώ αυτή που κάνεις είναι πολύ πιο σφοδρή.
την είδα τη λασποπηγή σου:
Published: 6:40AM GMT 25 Nov 2009
και συμφωνώ με το λατινικό σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.032
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
κι άλλη λάσπη..
να διασταυρώνεις πηγές πριν...

The replay of the South Korea-Greece game was shown Monday evening, with occasionally favorable commentary on the skills of South Korean players.
North Korean TV Accused of Illegally Showing Games - NYTimes.com
Πάντως ακόμα και σύμφωνα με τη δική σου πηγή, η Β. Κορέα λειτούργησε ως πειρατής, κλέβοντας το σήμα, σε πλήρη αντίφαση με την επίσημη θέση της περί μη μετάδοσης (η οποία ακόμα ισχύει).

Δεν ξέρω τι έγινε στο γήπεδο. Πάντως εκτός γηπέδου, η ανθρωπότητα πρέπει να τελειώνει με κάτι τέτοια καθεστώτα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχει τρομερή πλάκα όταν τύποι σαν τον Samion και τον Traveller προσπαθούν να υποστηρίξουν την Λ.Δ.Κ.

Τα περί ομηρίας ήταν προφανώς αστείο,εξού και το σαρκαστικό γελάκι που εντέχνως παρέλειψε να δει ο Samion.

Παιδιά,κι εγώ χάρηκα που έπαιξε στην κόντρα η Κορέα.Και πανυγήρισα και το γκολ της.Αυτό όμως έχει μεγάλη διαφορά απ'το να λέμε ότι είναι σοβαρή ομάδα κι ακόμα περισσότερο ότι στη χώρα τους δεν επικρατεί παλαβομάρα.

Όσο για το πότε δημοσιεύτηκε η είδηση που ανέφερα το γνωρίζω καλά,αυτό δεν αναιρεί ότι στην χώρα απαγορεύτηκε η αναμετάδοση,γεγονός που αναφέρθηκε και κατά την τηλεοπτική μετάδοση εχτές αλλά μάλλον είχες πάει προς νερού σου και παρέλειψες να το ακούσεις.

υ.γ. Ανέφερα ειδήσεις αθλητικής υφής που έχουν αναρτηθεί σε διεθνή ειδησειογραφικά πρακτορεία και μου το γυρίζετε πάλι στο πολιτικό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχει τρομερή πλάκα όταν τύποι σαν τον Samion και τον Traveller προσπαθούν να υποστηρίξουν την Λ.Δ.Κ.
υ.γ. Ανέφερα ειδήσεις αθλητικής υφής που έχουν αναρτηθεί σε διεθνή ειδησειογραφικά πρακτορεία και μου το γυρίζετε πάλι στο πολιτικό.
χαίρομαι που σε διασκεδάζουμε..
μα κι εγώ ειδήσεις ίδιας υφής ανέφερα. όπως φαινεται στο λινκ μου που μάλλον δεν έγινε αντιληπτό, η μετάδοση των αγώνων γίνεται κανονικά. το αν κλέβουν το σήμα ή όχι και γιατί, είναι πολιτική συζήτηση που ανήκει στο Σόσιαλ. απλά δεν ήθελαν να πληρώσουν τα δικαιώματα σε ιμπεριαλιστές. η μετάδοση ουδέποτε έχει απαγορευθεί. ο κόσμος χαιρεται κανονικά τους αγώνες. λάιβ ή πειρατικά έχει πολύ μικρή σημασία για το λαό της DPRK.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αυτό κι αν είναι ανέκδοτο!! Συμπόρευση του άκρατου καπιταλισμού τύπου taver με τα σοσιαλιστικά νεφελώματα του maltakias!! Tι υπέροχη συμμαχία!! Πως από λιθοβολιστής της πρεσβείας του Ισραήλ ρε σύντροφε έγινες ουραγός των Νοτιοκορεατών δεν το καταλαβαίνω... ας είναι, εσύ ξέρεις καλύτερα...

Επί της ουσίας ουδέν νεώτερο... τα γραπτά που μένουν λένε ότι θεωρούσες την λαική ομάδα ανέκδοτο... το τι είδους ανέκδοτο ήταν το είδε χθες όλος ο κόσμος... δεν ξέρω έναν που να μην χάρηκε την εμφάνιση της ομάδας της Λαικής Δημοκρατίας της Κορέας... όλοι πλην Λακεδαιμονίων...

Ε αφου αγαπητέ ανέφεραν οι έγκυροι δημοσιογράφοι της ΕΡΤ την είδηση τότε ησύχασα!! Τα πράγματα είναι απλά... οι σύντροφοι δεν δίνουν λεφτά στην καπιταλιστική FIFA για να προβάλουν τους αγώνες live και κλέβουν εικόνα... και καλά κάνουν... γιατί αν έψαχνες το πράγμα λίγο θα έβλεπες πως και η κρατική Ισπανική , Ιταλική και Πορτογαλική τηλεόραση δεν δείχνουν όλα τα παιχνίδια λόγω κόστους, αλλά επιλέγουν τι θα δείξουν...

Αυτά που έχουν αναφερθεί για λογοκρισία των αγώνων στη DPRK είναι φαιδρά και τα υιοθετούν τα καπιταλιστικά μέσα ενημέρωσης και τα φερέφωνά τους... τώρα για το τι πρεσβεύει το καθεστός και αν είναι παλαβό άσε μας σε παρακαλώ να έχουμε την δική μας γνώμη... εσύ τράβα στις διαδηλώσεις των Παλαιστινίων και άσε μας εμάς να ζούμε τον μύθο μας...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ουραγός των Νοτιοκορεατών επειδή αντιπαθώ την παράνοια της ηγεσίας των Βορείων;;;

Τι άλλο θα δουν τα ματάκια μου!

Δηλαδή μου λες ότι δεν υφίσταται λογοκρισία,κι ότι όλα πάνε καλά στη χώρα;
Γιατί άλλα διάβασα στο οδοιπορικό σου όταν πρωτομπήκα εδώ.

Μου αρέσει πολύ πως συνδέεις την αντιπάθειά μου για την πολιτική του Ισραήλ με τα αισθήματά μου για την τρέλα του Il.Και τα δύο τελειώνουν σε ιλ.
Τυχαίο;
Δε νομίζω!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αρκετά με αυτά τα ποστ. Όποιος θέλει να μιλήσει για ΜΠΑΛΑ, μπορεί. Τα υπόλοιπα δεν ενδιαφέρουν κανέναν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.469
Αρκετά με αυτά τα ποστ. Όποιος θέλει να μιλήσει για ΜΠΑΛΑ, μπορεί. Τα υπόλοιπα δεν ενδιαφέρουν κανέναν.
Μα τι λέτε, ενδιαφέρουν πολύ κόσμο...θέλουμε να δούμε πού το πάνε Τράβελερ και Σαμίωνας: είναι αντιδραστικοί ή κρυφο-προοδευτικοί τελικά? Αιωρούνται ερωτήματα που ταλανίζουν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.952
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom