Μουσική στη Βαρκελώνη και την Καταλονία

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Μελωδικό thread δεν έχει το group μας, κι έτσι είπα να το ανοίξω...

Θα αρχίσω με ένα κομμάτι των ojos de brujo, του πλέον χαρακτηριστικού group της σκηνής της βαρκελώνης... και πιστεύω θα το εμπλουτίσουμε το θεματάκι με τον καιρό!



και φυσικά μη ξεχνάμε και ότι έρχονται στην Ελλάδα και πάλι: περισσότερα εδώ --> OJOS DE BRUJO . ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μολις γυρισα απο τον υπεροχο Tonino Carotone !!! στο παρακατω βιντεο τραγουδουν μαζι
στο bar του Μanu στην Βαρκελωνη.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.497
Likes
8.017
Παίδες sorry που μπαίνω σφήνα αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ....Λατρεύω την Luz Casal.....Μάλιστα την είχα κοτσάρει και στο group των Λατινολατρών κάποια στιγμή....
Δεν είναι καταπληκτική?


recordaras


piensa en mi
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Πολυ καλο Chrikky!!!! Λοιπον το αγαπημενο μου γκρουπ για διαφορους λογους και ενας απο αυτους ειναι οτι μεσω αυτου τα ισπανικα μου εγιναν καλυτερα ειναι το Amaral,ειχαν βγαλει και δισκο με το που ηρθα να μεινω εδω,αρα εχω πολλα με αυτο το γκρουπ!!! Αυτοι ειναι απο Zaragoza ,οκ δεν ειναι καταλωνια αλλα μολις 3 ωρες απο βαρκελωνη!!!
θα επιστρεψω με τραγουδια!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289


Μoriria por vos!
Θα πεθανα για σενα!
Vos χρησιμοποιειται στη λατινικη αμερικη και το ακους πολυ στην Αργεντινη!
 
Last edited by a moderator:

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
o manu chao μπορεί να έχει καταγωγή από τη γαλικία και τη χώρα των βάσκων, έχει ζήσει όμως και επηρεάσει τη μουσική της βαρκελώνης καταλυτικά.. έχει παίξει και ηχογραφήσει μουσική στην πόλη... και εδώ τραγουδά... τη ρούμπα της Βαρκελώνης...

 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
νομίζω κρίκι οτι βρήκα την μουσική επένδυση για το βιντεάκι αφιέρωμα για τις Ράμπλες!
;)

εξαιρετικά!:clap:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Η Amparanoia είναι ακόμη ένα group από τη λεγόμενη σκηνή της Βαρκελώνης. Η τραγουδίστρια και ψυχή του συγκροτήματος, Amparo Sanchez, φίλη και συνεργάτιδα για καιρό του Manu Chao, έχει γεννηθεί μεν στην Ανδαλουσία, αλλά τα τελευταία χρόνια ζει και δραστηριοποιείται και στην καταλανική πρωτεύουσα...

Το όνομα του συγκροτήματος Amparanoia είναι ένα λογοπαίχνιο από την αρχή του ονόματός της και τη λέξη paranoia.

To group έχει συνεργαστεί με τους Locomondo και έχει παίξει στην Ελλάδα...

Εδώ όμως βλέπουμε και ακούμε το video-clip της για το "La vida te da".

 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
o manu chao μπορεί να έχει καταγωγή από τη γαλικία και τη χώρα των βάσκων, έχει ζήσει όμως και επηρεάσει τη μουσική της βαρκελώνης καταλυτικά.. έχει παίξει και ηχογραφήσει μουσική στην πόλη... και εδώ τραγουδά... τη ρούμπα της Βαρκελώνης...

Tι ξεσηκωτικο τραγουδι!!!! Τελειο!!!!!!!! Αν αρχισουμε με manu chao δε θα τελιωσουμε ποτε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom