Μουσική (youtube)

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
Give me a ticket for an aeroplane, ain't got time to take a fast train
lonely days are gone, I'm a-goin' home, my baby he wrote me a letter

 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
βλέπω στον ύπνο μου αυτή την γυναίκα, ξυπνάω και τα τραγούδια είναι στο κεφάλι μου..
λατρεύω την Haley, μου αρέσει περισσότερο από όλες τις άλλες...

 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
πως μου αρέσουν οι ωραίες γυναίκες που τραγουδούν καλά, εάν παίζουν και μουσική παίρνουν βραβείο.

 

kokobloko

Member
Μηνύματα
12
Likes
120
Ονειρεμένο Ταξίδι
Argentina

I’m gonna stand here like a unicorn Out here on my own I got the power of a unicorn Don’t you ever learn? That I won’t look back I won’t look down I’m going up You better turn around The power of a unicorn The power of a unicorn
 

kokobloko

Member
Μηνύματα
12
Likes
120
Ονειρεμένο Ταξίδι
Argentina
Πάνω στου Κύ, βρα ‘μαν αμαν, πάνω στου Κύκκου τα βουνά Πάνω στου Κύκκου τα βουνά πέφτει η ομίχλη χαμηλά Κι ένας αητός, βρα ‘μαν αμαν, Κι ένας αητός ψάχνει να βρει Κι ένας αητός ψάχνει να βρει νεράκι κρύο για να πιεί Βρίσκει ένα πεύκο, αμάν αμάν, βρίσκει ένα πεύκο μοναχό Βρίσκει ένα πεύκο μοναχό μαραζωμένο απ’ τον καιρό Διψάει κι η ρίζα, αμάν αμάν, διψάει κι η ρίζα του να πιεί Διψάει κι η ρίζα του να πιεί νεράκι κρύο απ’ την πηγή Σ’ ένα κλαδί του, αμάν αμάν, σ’ ένα κλαδί του χαμηλά Σ’ ένα κλαδί του χαμηλά στέκει ο αητός και το ρωτά Ποιος αφεντεύει, αμάν αμάν, ποιος αφεντεύει την πηγή ποιος αφεντεύει την πηγή και δεν κρένει νερό να πιεί Του έρωτα, βρα ‘μαν αμαν, του έρωτα είν’ η πηγή Του έρωτα είν’ η πηγή κι απ’ τον καημό του καρτερεί Να ‘ρθει απ’ τη μαύρη, αμάν αμάν, να ‘ρθει απ’ τη μαύρη ξενιτιά Να ‘ρθει απ’ τη μαύρη ξενιτιά η όμορφη η κορασά Να βρει το νιο, βρα ‘μαν αμαν, να βρει το νιο που καρτερεί Να βρει το νιο που καρτερεί κι απ’ το φευγιό της πια δε ζει Κι απ’την πηγή, βρα ‘μαν αμαν, κι απ’την πηγή να πιούν ξανά Κι απ’την πηγή να πιούν ξανά ν’ ανθίσουν πάλι τα βουνά
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ
Ευχαριστήθηκα πάρα πολύ την συναυλία από το Μέγαρο Μουσικής Αθηνών που είδα στην ΕΤ1.
Η συναυλία υπό τον τίτλο «Γεννήθηκα στη Σαλονίκη» στη σκηνή του Μεγάρου με πλήρη συμφωνική ορχήστρα και μεικτή χορωδία, τραγουδούν μαζί οι Φώτης Σιώτας και Κατερίνα Πολέμη, μαέστρος ο Μίλτος Λογιάδης.
Ο Δ.Σαββόπουλος 79 ετών είναι υπεράνθρωπος της ελ μουσικής κουλτούρας.
Ανέβασα μόνο ένα τραγούδι στο δίκτυο όμως ολόκληρη η συναυλία είναι συγκλονιστική, να ψάξετε στο ERTFLIX να την δείτε, αξίζει..

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom