Μου λείπετε!!!

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λόγο προβληματος με το internet (Ηοl) στο σπιτι δεν εχω μπει τις τελευταιες ημερες,και ενω τους εχω παρει 5 φορες μεσα στην εβδομαδα ολο μου λενε κατι διαφορετικο, αρε ελλαδα δεν αλλαζεις με τιποτα,που να βρεις το δικιο σου,να πληρωνεις συνδεση για 1024 και να μην μπορω να ανοιξω ουτε σελιδα.Μου λειπετε φιλοι μου.....:grouphug:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ψυχραιμία. Όταν εγώ είχα πρόβλημα με τη forthnet, έφτασα να κάνω καταγγελία στη γραμματεία προστασίας καταναλωτή, με απειλή ότι αν δε λυθεί το πρόβλημα άμεσα η καταγγελία θα προωθηθεί στην ευρωπαϊκή ένωση. Τότε και ΄μονο τότε ασχολήθηκαν να λύσουν το πρόβλημα. Η χώρα της αρπαχτής και του αντιεπαγγελματισμού...
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Είναι γελοίο και τραγικό να χρειάζεται κάποιος να φτάσει σε καταγγελίες για να του προσφέρουν υπηρεσίες για τις οποίες πληρώνει.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Άλλο τόσο όμως με πειράζει, όταν δεν αντιδρούμε σε όλα αυτά τα φαινόμενα.
Με τη λογική ότι τίποτα σεν γίνεται, ποιός θα με ακούσει, μη με βάλουν στο μάτι κλπ Τότε όλοι αποθρασύνονται.
Προσωπικά, δεν αφήνω σοβαρά πράγματα αναπάντητα. Λέω για τα σοβαρά γιατί, αν απαντάς σε όλα κινδυνεύεις να γίνεις γραφικός ή να μην ασχολείσαι με τίποτε άλλο.
Α, και κάτι για τους διστακτικούς. Η πείρα μου λέει ότι αν μιλήσεις σε υπολογίζουν.

ΠΡΟΤΑΣΗ
Να ανοίξει ένα τόπικ με διευθύνσεις (ηλεκτρονικές και μη) όπου μπορεί να απευθύνει κάποιος τις καταγγελίες του.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βαγγέλη έχεις απόλυτο δίκιο ότι η οκνηρία ενισχύει τέτοιου είδους φαινόμενα.

Αυτή όμως είναι η μισή αλήθεια στη χώρα που ζούμε, διότι αυτός που θα έπρεπε στο τέλος κάθε περίπτωσης αδικίας σου να σε προστατεύει και να σε βοηθάει, το ΚΡΑΤΟΣ δηλαδή, είναι χειρότερο και από αυτούς που σε εκμεταλλεύονται.

Οπότε θσ πρέπει κάποιος να έχει γερό στομάχι για να μπει σε μια διαδικασία συνεχούς κυνηγητού. Το τόπικ με τα λινκς που λες είναι πολύ καλή ιδέα, να το κάνουμε.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Θεωρώ ότι λύση είναι η οργανωμένη αντίδραση σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ. Οργανωμένα μπορούν να αντιδράσουν και άνθρωποι που δεν έχουν είτε χρήματα για σπατάλη σε τέτοιες ενέργρειες, είτε χρόνο επίσης για σπατάλη, είτε στην τελική δεν είναι πλήρως ενημερωμένοι για τα δικαιώματά τους.
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
ΟΤΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ! 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΕΛΕΙΑΣ ΣΧΕΣΗΣ !

ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΜΕ ΗΟL ΒΑΛΕ ΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΤΙΝΑΞΕΙΣ
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Το πρόβλημα της προστασίας των καταναλωτών , το γνωρίζουμε όλοι και φως στο τούνελ δεν υπάρχει. Βέβαια και εμείς από την πλευρά μας δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε ως συνειδητοί και οργανωμένοι καταναλωτές. Δεν έχουμε, για παράδειγμα, καταφέρει ποτέ να μποϋκοτάρουμε κανένα προϊόν σε περιπτώσεις που πρέπει να το κάνουμε.

Μία φορά έχω συμμετάσχει σε οργανωμένη κίνηση διαμαρτυρίας για την απίστευτα ακριβή τιμή της adsl (νομίζω πριν περίπου δύο χρόνια). Μαζεύτηκαν κάπου 2000 συμμετοχές. Η επιστολή πήγε στους πάντες (ΟΤΕ, βουλή, υπουργούς, ΕΕΤΤ, ΜΜΕ κλπ κλπ). Το αποτέλεσμα; Σε λίγες μέρες μείωση περίπου 50% στις τιμές. Εντυπωσιακό γεγονός: Κάποιοι δημοσιογράφοι αφήσαν τα θέματα τύπου Πάνια και προβάλαν το θέμα. Και επειδή δεν έπρεπε να λείπει και το γελοίο: Ο ΟΤΕ απάντησε με μία τυπικότητατη απάντηση χωρίς να μπει στην ουσία του θέματος και ο αρμόδιος Υπουργός έστειλε την ίδια απάντηση (copy paste που λέμε και στα Ελληνικά). Δηλαδή ο Υπουργός αντέγραψε την απάντηση μιας Ανώνυμης Εταιρίας!!!!!!! Το αποτέλεσμα βέβαια ήρθε.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Αυτό ακριβώς εννοούσα, Θάνο.
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Kαι ο Άγιος φοβέρα θέλει.

Παιδιά καλήμερα και πάλι μετά απο αρκετές ημέρες,το πρόβλημα που έχω με την σύνδεση συνεχίζεται,και ενω μετα απο email που είχα στείλει στην hol έδειξαν κάποιο ενδιαφέρον, ήταν δυστηχώς πρόσκαιρω και συνεχίζω να χω πρόβλημα και να μην βγάζω και άκρη.Το μόνο που με στεναχωρεί είναι που δεν μπορώ να σας γράφω τίποτα :( εύχομαι να είστε όλοι καλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.660
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom