Ινδονησία Σιγκαπούρη Ταϊλάνδη Μπανγκοκ Μπαλί Σιγκαπούρη

Masouneto

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη ίσως..
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα Τανζανία Σαφάρι
Καλημέρα σας!

Προσπαθώ να προγραμματίσω ένα ταξίδι στο Μπαλί 17-31/10 και το τουριστικό μου γραφείο μου πρότεινε το εξής πακέτο: 3 μέρες Μπανγκοκ, 7 Μπαλί και 2 Σιγκαπούρη. Διάβασα αρκετά σχόλια για το Μπαλί και έχω ενθουσιαστεί αλλά είναι καλός ο συνδυασμός των άλλων 2 πόλεων??
Επίσης μια εναλλακτική που μου έδωσε ήταν 3 μέρες Μπανγκοκ 7 Μπαλί και 2 Ubud...θα ήθελα την γνώμη σας και την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
773
Likes
614
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Το Μπαλί είναι τόσο υπέροχο που θα θέλεις να μείνεις όσο περισότερο γίνεται. Γνώμη μου είναι να προτιμήσεις το 2ο πακέτο με το Ubud (ότι καλύτερο έχει να προσφέρει το Μπαλί) και να αφήσεις το stopover στη Σιγκαπούρη για άλλη φορά.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ντε και καλά Μπαλί, ε? Τέλος πάντων. Κατ' αρχήν καλώς όρισες.

Κατά δεύτερον: Δεν καταλαβαίνω (στο δεύτερο πακέτο). Τι πάει να πει, 7 μέρες Μπαλί και 2 μέρες Ουμπουντ? Το Ουμπουντ στο Μπαλί είναι! Κι όταν λέει "Μπαλί" πού εννοεί τη διαμονή? Στην Κούτα?

Κι ένα τρίτο: Διάβασε τις (άφθονες) ιστορίες για το Μπαλί (αν προλαβαίνεις). Το αν αξίζει και τι να δεις σε συνδυασμό μ' αυτά που σου προσφέρει το πρακτορείο. Φρόντισε να κινηθείς όσο μπορείς και σε "εκτός προγράμματος" δραστηριότητες. Όχι ότι θα βρεις μέρη που δεν έχει τουρίστες αλλά λέμε τώρα, μην ξενερώσεις εντελώς. Και προσοχή στις αλλαγές χρημάτων στα ανταλλακτήρια. Όπου φαίνεται πολύ καλύτερη (από αλλού) η ισοτιμία, κάποιο λάκκο έχει η φάβα...
 

Masouneto

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη ίσως..
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα Τανζανία Σαφάρι
thx για τα μην. σας και για το καλως όρισμα!
Η επιλογή του προορισμού έγινε βάσει του budget μας που είναι γύρω στα 1500-1600 euro pp. Αλλά ακόμα προλαβαίνουμε να δούμε και κάτι άλλο αν έχετε καμία καλή ιδέα να μου προτείνετε που να ξέρετε ότι αξίζει.

Η διαμονή στο Μπαλί είναι στο Nusa Dua αν το γράφω καλά
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Για Σιγκαπουρη δεν σου φτανουν 2 ημερες. Το Ubud ειναι must. Αν δεν πας για ρηλαξ κοψε μερες απο Nusa Dua.

Παντως υπαρχει πολυ πραγμα στο φορουμ μας για ολα τα παραπανω.
 
Μηνύματα
773
Likes
614
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Συμφωνώ για τις παραπάνω μέρες στο Ubud. Η Nusa Dua είναι παραλιακή και το ΄Μπαλί δεν φημίζεται για τη θάλασσα αλλά για όλα τα υπόλοιπα. Δες τις ταξιδιωτικές ιστορίες για το Μπαλί και θα καταλάβεις τα πάντα.
 

Masouneto

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη ίσως..
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα Τανζανία Σαφάρι
Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Πραγματικά μ' έχετε βοηθήσει αρκετά δεν θα έλεγα ότι πάμε για ρηλαξ..θέλουμε και λίγο περιπέτεια και λίγο ξεκούραση. Μας ενδιαφέρει να δούμε πράγματα και ότι αφορά στη φύση και στα ζώα. Αρχικά θέλαμε να πάμε Αφρική Κένυα ή Τανζανία σαφάρι αλλά το κόστος ήταν υπερβολικό οπότε βρήκαμε τη λύση του Μπαλί..έχω διάβασει ήδη κάποιες ταξιδιωτικές ιστορίες και συνεχίζω. Είναι όντως κατατοπιστικές!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν ανήκω στους θιασώτες του Μπαλί
Προσωπικά θα έπαιρνα το πακέτο της Σιγκαπούρης για να τη δώ έστω και για τόσο λίγο . Στο Μπαλί φτιάξε ένα πρόγραμμα ανά ημέρα, βρες ένα ταξιτζή συμφώνησε τη τιμή και κάνε εκδρομές. Ρώτησε το πρακτορείο αν μπορείς να μοιράσεις τις 7 μέρες στη Nusa Dua και το Ubud.
Mε τόσα χρήματα θα μπορούσατε να πάτε Μυανμαρ (Βιρμανια) που είναι κατά πολύ πιο ενδιαφέρουσα από το Μπαλί
 

Masouneto

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη ίσως..
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα Τανζανία Σαφάρι
Διάβασα σχεδόν όλες τις ταξιδιωτικές ιστορίες για το Μπαλί και έχω ενθουσιαστεί. Επίσης ζήτησα απο το τουρ. γραφείο να κόψει μέρες απο Nusa Dua και να τις βάλει Ubud. Δύο ερωτήσεις ακόμα...αν έχετε απαντήσεις..

Ο καιρός τον Οκτώβριο στο Μπαλί είναι καλός?

και επίσης ταξιδεύουμε με THAI έχετε ταξιδέψει? είναι καλή εταιρεία??
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Με THAI εχω ταξιδεψει και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.660
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom