Μπανγκόγκ ή Μπαλί

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
traveliara για το nusa dua ολα ειναι σχετικά!
προσωπικά δεν προτιμώ αυτό το στύλ γιατί ειναι πολύ στημένα τα πράγματα,και απέχει κατά πολύ απο το κυρίως θέμα.....και το νόημα επίσκεψης ενός τέτοιου τόπου!
θα συνιστούσα παραδοσιακή βιλίτσα με private παραδεισένιο κήπο στο χωριό ubud`ξέρω που σου λέω ...(ειχα πάει το γαμήλιο στον όγδοο γάμο μου):rolleyes:
αυτα΄τα μεγαθήρια τύπου nusa dua ξένων συμφερόντων,αλλοτριώνουν το μοναστικό κλιμα του νησιού,τις ομορφιές το feeling γενικότερα...γνώμη μου έτσι?
οποιος πάει στο μπαλί πρέπει να αφεθεί στα χρώματα και τα αρώματα...στο original και στο μαγικό..διαφορετικά ελάτε στο elouda beach να γλυτώσετε και τα εισιτήρια!!!
η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω πως ακριβως ειναι αυτο που λες και επισης η αληθεια ειναι οτι εμενα μου ειχε αρεσει παρα πολυ το nusa dua!!!απο κει και περα στο διαδικτυο υπαρχουν και αποφασιζουν!!επισης παιζουν και τα διαθεσιμα χρηματα!!εγω αλλωστε ειπα αυτο που ηξερα γιατι σαυτο ειχα παει!πιθανοτατα κατι αλλο ναναι πολυ καλυτερο!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω πως ακριβως ειναι αυτο που λες και
δεν κατάλαβες taxidiara δεν εχει να κάνει καθόλου με τα χρήματα!ίσα ίσα που οι βιλίτσες αυτές ειναι πάμφθηνες!!
προσπαθώ να πώ μήπως και προσθέσω κάτι στις πληροφορίες,ότι ο κόσμος ξέρει μόνο το nusa dua κλπ,γιατί αυτό του πλασάρουν τα νυφικά πρακτορεία..δεν φταίς εσύ,για όσους ενδιαφέρονται και θέλουν να μάθουν λέω οτι εκτός απο αυτά υπάρχουν και τα άλλα που είναι στην καρδιά του νησιού,έχουν χαρακτήρα ινδονησιακό και δίνουν μιά πραγματικά άλλη νότα στις διακοπές ..ίσως άτομα που κανονίζουν μόνοι τους να τους αρέσει κάτι το πραγματικά διαφορετικό...αυτό ενοούσα .
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
βρηκες ατομο να παρεξηγηθει:haha::haha::haha:!!!!φυσικα και καλα εκανες!μη σου πω να πεις περισσοτερες πληροφοριες (π.χ.πως τις βρισκουμε!!) για ολους μας!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
βάλε στον google τις λέξεις hotels ubud και θα δείς περίπου τι παίζει....κάπως έτσι ή χρησιμοποίησε λέξεις κλειδιά σχετικές για το νησί..στα αγγλικά φυσικά.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Renata ,γιατι βρε κοριτσι μου καλο? Γιατι μου κανεις τετοια βραδιατικα??:shock:
Ειδα εγω τι εννοεις και θελω να παντρευτω τωρα!!!:clap:
Ξανα!:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Renata ,γιατι βρε κοριτσι μου καλο? Γιατι μου κανεις τετοια βραδιατικα??:shock:
Ειδα εγω τι εννοεις και θελω να παντρευτω τωρα!!!:clap:
Ξανα!:D
εδώ με ξεσηκώσατε και μένα...θα πάω για τον ένατο γάμο!!! μου φαίνεται...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.733
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
να ζησετε καταρχην...αυτο σας ευχομαι...γιατι οι οδηγιες μου δεν κανουν...με τιποτα!!!!!!! εγω 10μ μερες και για ολα τα παραπανω με κοβω μεταναστρια στο Αφγανισταν.!!!!!!!!!!!:haha::haha::haha:
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Μια άλλη ερώτηση απο τους έμπειρους του forum : Μπαλί ή Πουκέτ
τι αξίζει περισσότερο να δεις.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
http://www.taxidevo.gr/destinations/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=149&Itemid=118
αυτό θα σε βοηθήσει πολύ για το μπαλί..για να μην σου γράφω πράγματα που ήδη υπάρχουν σε αυθονία...
όσο για το πούκετ,παραλίες ,νυχτερινή ζωή άν προτιμάς και γενικά πολύ τουριστικό..
άν ειναι να μοιράσεις τις μέρες σου,θα σου έλεγα μπαλί μακράν.....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν έχω επισκεφθεί ούτε το Μπαλί ούτε το Πουκετ, αλλά από διηγήσεις φίλων και γνωστών, που έχουν επισκεφθεί και τα δύο, Μπαλί ασυζητητί!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.370
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom