Μπαρακια στη Βαρκελωνη!

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Παιδες,πως μπορω να κανω κρατηση ή να αγορασω τα εισητηρια για La pedrera,για το jazz night ?
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Παιδες,πως μπορω να κανω κρατηση ή να αγορασω τα εισητηρια για La pedrera,για το jazz night ?
Εισιτήρια για οτιδήποτε έχει να κάνει με την Pedrera μπορείς να βρεις καλώντας τον αριθμό 902 10 12 12 (Tel-entrada de Caixa Catalunya) από Ισπανία ή να πας σε κάποιο από τα καταστήματα της Caixa Catalunya. Εδώ μπορείς να βρεις τα καταστήματα ανάλογα με την περιοχή σου

Red de oficinas y cajeros

Πάντως ούτε στο site της Pedrera ούτε σ'αυτό της Caixa Catalunya δεν βρήκα τίποτα για τις φετινές συναυλίες de noche. Ίσως να μην έχουν βγάλει πρόγραμμα ακόμα ή μπορεί εγώ να μην έψαξα καλά:D
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Το δασος με τις νεραιδες

Hola κι απο μενα!
Δεν νομιζω να το ανεφερε κανενας αλλα υπαρχει ενα φοβερο μπαρ στην Βαρκελωνη που λεγεται (στα καταλανικα) El bosc de les fades (το δασος με τις νεραιδες) και βρισκεται διπλα απο το μουσειο του κεριου σ ' ενα στενακι κοντα στη Ραμπλας
Passatge de la Banca 5
Μπορειτε να δειτε σχετικα εδω
Museu de Cera de Barcelona

Ειναι στ'αληθεια σαν δασος, με νεραιδες, βροντες και αστραπες και αλλα περιεργα πραγματα!
Βαζω και μια φωτο
 

Attachments

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
Είχα πάει σε ένα τέλειο αλλά δε θυμάμαι πως λεγόταν! Τετραόροφο νομίζω, έπαιζε διαφορετικά είδη μουσικής σε κάθε όροφο! Δεν ήταν στη Ράμπλας, Barcelonetta, κλπ, έπαιρνες το μετρό για να πας. Θα θελα πολύ να ξαναπάω, δε βαριόσουν ποτέ και ανάλογα με το mood πήγαινες σε άλλο όροφο. Χαμός!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Είχα πάει σε ένα τέλειο αλλά δε θυμάμαι πως λεγόταν! Τετραόροφο νομίζω, έπαιζε διαφορετικά είδη μουσικής σε κάθε όροφο! Δεν ήταν στη Ράμπλας, Barcelonetta, κλπ, έπαιρνες το μετρό για να πας. Θα θελα πολύ να ξαναπάω, δε βαριόσουν ποτέ και ανάλογα με το mood πήγαινες σε άλλο όροφο. Χαμός!
χμ..κατι πηρε το αυτι μου για αυτο..το ειχε και το time out, δεν θυμαμαι ομως το ονομα..

εγω προτεινω το Princesa 23(η ονομασια ειναι και η διευθυνση), στην περιοχη
born(η αγαπημενη μου!!)..νεαροκοσμος και ωραια μουσικη για χαλαρο ποτακι!!
εχει παραρτημα και στην barcelonetta, αλλα εγω τιμησα μονο το αλλο!!
οταν ηρθε ο λογαριασμος, δεν πιστευα στα ματια μου..
το mojito (αξιοπρεπεστατο- δεν μυρικασαμε αυτη την φορα, παραδοξως..:bleh:- ισως λιγο
γλυκο για το γουστο μου, αλλα πινοταν ευχαριστα..)....στην τιμη των.....3,5 ευρω..

οπως καταλαβαινετε, η μεταβαση απο τα 3,5 της βαρκελωνης στα 12 της αθηνας ηταν αποτομη και σοκαριστικη...
 

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
Θυμαμαι ειχα παραγγειλει ουισκι με κοκα κολα, το οποιο αναψυκτικο το δινανε χωριστα για να βαλω εγω οσο θελω! απ' οσο θυμαμαι δε βαζουνε και πολυ αλκοολ γενικα στο ποτηρι που σου δινουν (το οποιο by the way ειναι πλαστικο και το γουσταρα πολυ!)
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Είχα πάει σε ένα τέλειο αλλά δε θυμάμαι πως λεγόταν! Τετραόροφο νομίζω, έπαιζε διαφορετικά είδη μουσικής σε κάθε όροφο!
Μήπως λες το Razzmatazz?
 

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
wow thanx! ναι το Razzmatazz εννοουσα! Θα ξαναπηγαινα σιγουρα! Ειχε τρελη ουρα οταν πηγαμε, αλλα οι υπευθυνοι εξυπηρετουσαν απιστευτα γρηγορα και μπηκαμε συντομα μεσα!

Photos of Razzmatazz, Barcelona - Attraction Images - TripAdvisor
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Στο δάσος με τις νεραιδες(el bosc de les fades) πήγαμε κι εμείς ....Πολύ περιργο ντεκορ ,μας άρεσε πολύ...και το μοχιτο του επισης

aimg16.imageshack.us_img16_1962_p1020048kjp.jpg


aimg199.imageshack.us_img199_3523_p1020041v.jpg

 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Παιδιά καμια πρόταση για ζευγάρι στα 30 μακριά απτην ramblas ?
Ούτε πολυ έντονο clubbing αλλα να εχει ένα επίπεδο ρε παιδί μου, δν μπορούμε τα τουριστικά, ξενερωσαμε
Είμαστε κ απο Θεσσαλονίκη κ όσο ναναι είμαστε καλομαθημενοι :)
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Στην ιστορία μου εδω αναφέρω το μπαράκι Boca chica που πιστεύω ότι σου κάνει. Δυστυχώς δεν έχουν ακόμη ιστοσελίδα αλλά αν γκουγλάρεις, θα βρεις κάτι για να παρεις μια ιδέα.
Επίσης έχω και αρκετές προτάσεις για φαγητό που μπορεί να σε ενδιαφέρουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom