Κατάρ Μπαχρέιν Μπαχρέιν και Κατάρ. Όμορφεs χώρεs και όχι stopover!!!

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
varsa σευχαριστω πολυ.χαιρομαι που σαs αρεσε η ιστορια μου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου...

Πρώτα απόλα να πω ότι δεν έχω πάει ποτέ στο Μπαχρέιν και στην Doha ΄χω μείνει κι εγώ όπως τόσοι άλλοι κάτι ώρες...

Ρωτάω λοιπόν... με τι επιχειρήματα θα με πείσει ο τοπικός οργανισμος τουρισμού να δώσω ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό για να περάσω ας πούμε 5 μέρες στο Qatar όταν με τουλάχιστον τα ίδια χρήματα θα μπορώ να πάω στην Ιταλία, στην Γαλλία ή ακόμα και στην Αίγυπτο ή στο Μαρόκο...

Με πολύ ενδιαφέρον περιμένω την απάντηση...
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
οταν εισαι ταξιδιωτηs δεν εχειs αναγκη απο κανεναν "τοπικο οργανισμο τουρισμου" για να σε πεισει να παs καπου. θεs απλα να παs σε ολα οσα περισσοτερα μερη τηs γηs γινεται.να δειs καινουργια μερη ασχετα αν αυτα διαφημιζονται λιγοτερο η περισσοτερο απο τηλεορασειs περιοδικα η "οργανισμουs". αυτη ειναι η αποψη μου χωριs να θελω να πεισω κανεναν.οσο για τα εξοδα που λεs απο το να παω για 10η φορα στην ιταλια η για 9η φορα στην ισπανια,ναι προτιμω να ξοδευτω και να δω κατι καινουριο.σιγουρα για καποιον που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να σκορπαει λευτα θα δικαιολογουσα την επιλογη χωραs σε ενα ταξιδι του.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
οταν εισαι ταξιδιωτηs δεν εχειs αναγκη απο κανεναν "τοπικο οργανισμο τουρισμου" για να σε πεισει να παs καπου. θεs απλα να παs σε ολα οσα περισσοτερα μερη τηs γηs γινεται.να δειs καινουργια μερη ασχετα αν αυτα διαφημιζονται λιγοτερο η περισσοτερο απο τηλεορασειs περιοδικα η "οργανισμουs". αυτη ειναι η αποψη μου χωριs να θελω να πεισω κανεναν.οσο για τα εξοδα που λεs απο το να παω για 10η φορα στην ιταλια η για 9η φορα στην ισπανια,ναι προτιμω να ξοδευτω και να δω κατι καινουριο.σιγουρα για καποιον που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να σκορπαει λευτα θα δικαιολογουσα την επιλογη χωραs σε ενα ταξιδι του.
όταν είσαι ταξιδιώτης ψάχνεις, ρωτάς, μαθαίνεις, δεν ταξιδεύεις ηλιθιοδώς και άσκοπα με μοναδικό σκοπό να δεις όσα περισότερα μέρη της γης μπορείς... η ποιότητα του ταξιδιού αν έχεις ακουστά...

Δεν πιστευώ να μιλάς σοβαρά όταν λες ότι είναι προτιμότερο να πας στη Doha από το να πας δέκατη φορά στην Ιταλία... Ξέρω απόψεις είναι αυτές αλλά τι συγκρίνουμε τώρα έχεις καταλάβει? Τον πολιτισμό και τις άπειρες επιλογές της Ιταλίας με την Doha? H διαφορά της ποιότητας που λέγαμε παραπάνω...
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
δεν νομιζω πωs ηλιθιοτητα ειναι να παs να δειs 2 αραβικα κρατη.με εναν πολιτισμο διαφορετικο του ευρωπαικου.και δεν θεωρω πωs εσυ με το ταξιδι που εκανεs στο ντουμπαι το καταφερεs αυτο.τι παs στο ντουμπαι τι στην νεα υορκη ενα και ταυτο.αντιθετωs θεωρω ηλιθιοτητα το να μην συμφωνειs με τιs αποψειs του αλλου και προσπαθειs να περασειs το δικο σου.δεν μπορει ολοι να εχουν τα δικα σου γουστα.
οσο για την ιταλια που μου λεs,συμφωνω για τον πολιτισμο και ολα τα συναφη.αλλα πεs μου αν ειναι να επιλεξειs μεταξυ ντοχα και μιλανου τι θα διαλεγεs
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Δεν μπορούμε να τις μεταφέρουμε εμείς, οι διαχειριστές μόνο!
Σε ευχαριστούμε για την όμορφη ιστορία σου!:)
varioAthens σευχαριστω για την πληροφορια.δεν το ηξερα.να εισαι καλα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σευχαριστουμε για της πληροφοριες! Αληθεια από ξενοδοχειο που εμεινες? Ειναι αληθεια πολυ ακριβα?
Για την μεταφορα των ιστοριων ειχα κι εγω την ιδια απορια...Και γιατι δεν μεταφερονται ιστοριες που εχουμε τελειωσει? Πρεπει εμεις να ειδοποιουμε η να κανουμε κατι?
Οσο για τις ταξιδιωτικες επιλογες,δεν καταλαβαινω την αντιπαραθεση... Γουστα ειναι αυτα και δεν ειναι δυνατον να προσπαθουμε να επβαλλουμε τις αποψεις μας στον άλλον...Ειναι δυνατον? Σε άλλον αρεσει το χιονι και σε άλλον η θαλασσα..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
οταν εισαι ταξιδιωτηs δεν εχειs αναγκη απο κανεναν "τοπικο οργανισμο τουρισμου" για να σε πεισει να παs καπου. θεs απλα να παs σε ολα οσα περισσοτερα μερη τηs γηs γινεται.να δειs καινουργια μερη ασχετα αν αυτα διαφημιζονται λιγοτερο η περισσοτερο απο τηλεορασειs περιοδικα η "οργανισμουs". αυτη ειναι η αποψη μου χωριs να θελω να πεισω κανεναν.οσο για τα εξοδα που λεs απο το να παω για 10η φορα στην ιταλια η για 9η φορα στην ισπανια,ναι προτιμω να ξοδευτω και να δω κατι καινουριο.σιγουρα για καποιον που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να σκορπαει λευτα θα δικαιολογουσα την επιλογη χωραs σε ενα ταξιδι του.
..ακριβως...:clap:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
δεν νομιζω πωs ηλιθιοτητα ειναι να παs να δειs 2 αραβικα κρατη.με εναν πολιτισμο διαφορετικο του ευρωπαικου.και δεν θεωρω πωs εσυ με το ταξιδι που εκανεs στο ντουμπαι το καταφερεs αυτο.τι παs στο ντουμπαι τι στην νεα υορκη ενα και ταυτο.αντιθετωs θεωρω ηλιθιοτητα το να μην συμφωνειs με τιs αποψειs του αλλου και προσπαθειs να περασειs το δικο σου.δεν μπορει ολοι να εχουν τα δικα σου γουστα.
οσο για την ιταλια που μου λεs,συμφωνω για τον πολιτισμο και ολα τα συναφη.αλλα πεs μου αν ειναι να επιλεξειs μεταξυ ντοχα και μιλανου τι θα διαλεγεs
Μάλλον Αραβικά τα λέω και δεν τα καταλαβαίνεις...

Εγώ απλά σχολίασα την εξυπνάδα που είπες οτι πρέπει να πας σε όσα περισσότερα μέρη του κόσμου μπορείς ανεξέλεκτα χωρίς να διαβάσεις, να μελετήσεις, να ρωτήσεις...αυτό είναι μεγάλη ηλιθιότητα και όχι το να πας σε δύο Αραβικά κρατίδια... Ειλικρινά δεν έχω καμμιά όρεξη να περάσω το δικό μου ούτε να αλλάξω καμμιά σου άποψη, ο καθένας ότι καταλαβαίνει κάνει...την γνώμη μου είπα... απόδειξη αυτού, ότι δεν θεωρώ δηλαδή τον εαυτό μου ηλίθιο, είναι η επίσκεψή μου από ταξιδιωτική περιέργεια, για 6 ώρες στη Doha και για μία μέρα στο Dubai... προς Θεού για τόσο μια χαρά ήταν, για παραπάνω... απλά ας είμαστε σοβαροί... αν θέλω να πάω να γνωρίσω τον Αραβικό πολιτισμό θα πάω στο Μαρόκο , την Αίγυπτο ή έστω την Σαουδική Αραβία, δεν θα πάω σε δυό μοντέρνα κρατίδια μόνο και μόνο για να προσθέσω δυο πινέζες στον ταξιδιωτικό μου χάρτη...

Είναι προφανές λοιπόν, ότι άλλο είναι να πας για μια μέρα σε ένα stop over σε αυτές τις χώρες κι άλλο να προσπαθείς να μας τις πλασάρεις σαν hot τουριστικό προορισμό... και μάλιστα δεν σταμάτησες εκεί... με περίσσιο ταξιδιωτικό θράσος συγκρίνεις το Dubai με την Ν.Υόρκη ( τι Λωζάνη τι Κοζάνη δηλαδή!!) και μετά ρωτάς σοβαρα(?) αν είχαμε να διαλέξουμε μεταξύ Doha και Mιλάνου τι θα διάλεγέγαμε... Να υποθέσω ότι κάνεις πλάκα... υπάρχουν πολλοί που αν δεν είχαν πάει σε κανένα από τα δύο μέρη και τους χάριζαν ένα ταξίδι θα διάλεγαν την Doha από το Μιλάνο?? Απλά μην μας τα πετάς έτσι ξαφνικά γιατί παθαίνουμε σοκ...
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
εγω να δειs τι σοκ επαθα οταν διαβασα πωs η πιο ασχημη πολη στο εξωτερικο που εχειs παει ειναι η πραγα.χαχαχαχαχαχαχααχαχχαχαχαχαχαχαχχα
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Σευχαριστουμε για της πληροφοριες! Αληθεια από ξενοδοχειο που εμεινες? Ειναι αληθεια πολυ ακριβα?
Για την μεταφορα των ιστοριων ειχα κι εγω την ιδια απορια...Και γιατι δεν μεταφερονται ιστοριες που εχουμε τελειωσει? Πρεπει εμεις να ειδοποιουμε η να κανουμε κατι?
Οσο για τις ταξιδιωτικες επιλογες,δεν καταλαβαινω την αντιπαραθεση... Γουστα ειναι αυτα και δεν ειναι δυνατον να προσπαθουμε να επβαλλουμε τις αποψεις μας στον άλλον...Ειναι δυνατον? Σε άλλον αρεσει το χιονι και σε άλλον η θαλασσα..
meli τα ξενοδοχεια ειναι σε φυσιολογικεs τιμεs.απλα τα αστερια που τα χαρακτηριζουν δεν ανηκουν στην πραγματικοτητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom