Μπιρες του κοσμου

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τέλειο θέμα συγχαρητηρια σε οσους ανεβαζουν αγαπημενες μπυρες.
Εγώ θα έλεγα εξίσου υπέροχο και το θέμα που άνοιξες εσύ!!! Μετά απο τόση κατανάλωση μπύρας, να παίρνω ιδέες και για τους τόπους παραγωγής αυτών ;)
Οι πληροφορίες σου έχουν καταγραφεί όλες και αν έχεις και άλλες, θα με υποχρέωνες αν τις ανέβαζες στο θέμα που άνοιξες!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
σκουρόχρωμη ξανθή μπύρα, με την πιο γευστική και βαριά πικράδα που συνάντησα ποτέ!!!! Ισάξια στη πικράδα πολλών καλών μαύρων και κόκκινων μπυρών
Κάποτε πάει ένας φίλος μου, άρρωστος μπυραράς, για μπύρα σε ένα καφέ. Έρχεται το κορίτσι το γλυκό και τι θα πάρετε και τι έχετε κτλ και ρωτάει ο φίλος μου:
-Από μπύρα τι έχετε;
-Ό,τι θέλετε. Μαύρη, κόκκινη, ξανθιά, αποκρίνεται η υπάλληλος.
-Αυτά είναι χρώματα, όχι μπύρες, απαντά ο κάφρος. :haha:
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Μόσχα και Craft rePUBlic
moscow.jpg

Πολλοί δεν γνωρίζουν ότι η Ρωσία έχει μία από τις μεγάλες αγορές μικροζυθοποιιών. Στο τελευταίο μου ταξίδι στη Πολωνία έμαθα και ένα τύπο μπύρας, την Russian Imperial Stout ή απλά RIS.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μόσχα και Craft rePUBlic
View attachment 223806

Πολλοί δεν γνωρίζουν ότι η Ρωσία έχει μία από τις μεγάλες αγορές μικροζυθοποιιών. Στο τελευταίο μου ταξίδι στη Πολωνία έμαθα και ένα τύπο μπύρας, την Russian Imperial Stout ή απλά RIS.
Ωραία! Διαβασμένη θα πάω στη Πολωνία :D

Υ.Γ. Να πείς στον φίλο σου, οτι θα γελάω στον αιώνα τον άπαντα με αυτό που είπε στην κοπελίτσα!!!
Το καλύτερο ανέκδοτο ever :haha::haha::haha:
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Και μερικές φωτογραφίες από το τελευταίο μου ταξίδι στη Πολωνία. Έναν παράδεισο της μπύρας με τιμές πραγματικά πολύ χαμηλές.

Κρακοβία και House of Beer
IMG_20171016_213735.jpg
Ένας υπέροχος χώρος για τους λάτρης της μπύρας. Μεγάλο κατάστημα με διάφορους χωρισμένους χώρους και πάρα πολύ κόσμο. Πάω στο μπαρ, του ανοίγω τη λίστα με τις κορυφαίες κατά τους χρήστες του Ratebeer πολωνικές μπύρες και του λέω: "Δώσε μπύρα στο λαό". Παίρνω την υπέροχη Imperator Baltycki της Pinta και συνεχίζω με Russian Imperial Stout μιας ζυθοποιίας με έδρα το Βρότσλαβ.

Την επόμενη μέρα σειρά είχε το Omerta Pub.

IMG_20171016_203128.jpg


Εν τω μεταξύ και στο χόστελ του δίνουμε να καταλάβει.

IMG_20171015_194221.jpg


IMG_20171018_234327.jpg

Το τελευταίο μας βράδυ στη Πολωνία και αυτή τη φορά στο Βρότσλαβ, αράξαμε στο Kontynuacja, που ήταν τίγκα στο κόσμο, και στις υπέροχες μπύρες φυσικά φυσικά.

IMG_20171019_202549.jpg


 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom