Μπιρες του κοσμου

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Την ήπια στη Γιάλοβα μετά από βουτιές στην παραλία της Βοϊδοκοιλιάς. Αφιλτράριστη, απαστερίωτη, με αρώματα εσπεριδοειδών και σωστή απόδοση ονόματος! ;)

IMG-9fb50a35e0982dabdbbbf4fd429d865e-V.jpg
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Αν είναι να πιείς την «ΦΟΝΙΑΣ»….

.... πιες την εκεί που πρέπει.

DSCN3022.JPG


Καταρράκτης και 1η βάθρα του Φονιά (εικόνα της ετικέτας)

Χειροποίητη, αφιλτράριστη, απαστερίωτη με έντονο και δυναμικό χαρακτήρα όπως ο καταρράκτης…

Πίνεται σε ποτήρι για να ξεθυμάνει η μαγιά.


Αν πάλι έκανες την ηρωική προσπάθεια να ανέβεις («σκαρφαλώσεις» το σωστό) μέχρι τη 2η βάθρα τότε δικαιούσαι επάξια να γευτείς την φρουτώδη καλοκαιρινή έκδοση Summer ΙΡΑ

DSCN2996.JPG



Σαμοθράκη 27/7/2021
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ουγγαρία

Ένα μπαρ στη Βουδαπέστη...
1.JPG

2.JPG

3.JPG


...στο οποίο ανακάλυψα μία απο τις καλύτερες μπύρες που έχω πιεί... Liquid Cocaine_Mad Scientist brewery Hungary!!! Απο τις πιο δυνατές και εύγεστες μπύρες ever 🍺🍺🍺
4.JPG
5.JPG


Της ίδιας ζυθοποιίας είναι και η Jam72 με λιγότερο αλκοόλ αλλά περισσότερη πικράδα!!!
6.JPG


Soproni Careful Duhaj APΑ!!! Μία ποιοτική μπύρα, οχι βαριά (5,5%), με ωραία γεύση απο HEINEKEN Hungária Sörgyárak Zrt.
7.JPG


Dreher Pale Ale_Dreher Sörgyárak_Εύγεστη μπύρα με νορμάλ αλκοόλ....
8.JPG


....και η Dreher Bak (μαύρη), την οποία κατανάλωνα με πολύ ευχαρίστηση κατα την διαμονή μου στη πόλη!!!
9.JPG


Τσέχικη Δημοκρατία
Στη Βουδαπέστη καταναλώθηκαν και οι δύο επόμενες....

Svijanska Knezna_Svijany Brewery (13%)........με γεύση καραμέλας. Ιδιαίτερη μπύρα!!!
11.JPG


Krušovice Ĉerné Dark_Krusovice Royal Brewery
Σκούρα lager μπύρα η οποία δεν με ενθουσίασε αλλά καταναλώθηκε πάραυτα :innocent:
12.JPG
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Στο καλύτερο σουβλατζίδικο Αθήνας-Πειραια. Δυστυχώς του τέλειωσε η απαστερίωτη Ζέος (η αγαπημένη μου ελληνική μπύρα απ' όσες έχω δοκιμάσει). Φοβερές μπύρες συνοδεία του καλύτερου σουβλακίου με μπιφτέκι στην Αθήνα!
 

Attachments

Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Στάση για ξεκούραση δίπλα στον Τίβερη παρέα με μια αφιλτράριστη. Καλή ήταν!
View attachment 366532
Σου άρεσε; Εμένα πάντως όχι....ήταν η χειρότερη μπύρα που έχω πιεί στην Ιταλία! Αν και το "καλή ήταν" που γράφεις τα λέει όλα :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom