Μύκονος Μυκονος πληροφοριες

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.424
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ποια παραλία προτείνετε? Θα μας παραχώρησαν σπίτι στον Ορνο. Κανένα οικονομικό φαγητό εκεί κοντά?

Επίσης Δήλο έχω πάει, τι άλλο έχει να δω στο νησί εκτός από τη Χώρα;
Κάντε μια βόλτα και προς Άνω Μερα, ειδικά το απόγευμα. Έχει ένα ενδιαφέρον μοναστηρι την Παναγία την Τουρλιανη και αρκετές (και μάλιστα σχετικά οικονομικές για τα μυκονιατικα δεδομένα) ταβερνες γύρω και πέριξ της πλατείας του χωριού.
Από παραλίες προσωπικά αγαπώ Ελιά κ Αγραρι. Αμα πάντως δεν έχει δυνατούς βοριάδες όταν πάτε, τσέκαρε και Άγιο Σωστη. Είναι κοντά στο "πριγκηπατο" του Πανόρμου, αλλά είναι ελεύθερη, χωρίς ξαπλώστρες!!!
Ως προς το ηλιοβασίλεμα, πέρα από τους ανεμόμυλους, θα σου πρότεινα το 180 μοίρες sunset bar προς τον περιφερειακό της Χώρας. Λίγο ακριβό, αλλά καλά ποτά κ καφές, και νομίζω πως απολαμβανεις όντως το καλύτερο ηλιοβασίλεμα. Νομίζω πως ειδικά τώρα το Σεπτέμβριο θα είναι πανέμορφα εκεί.
 
Last edited:

rafaela 14

Member
Μηνύματα
31
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Με 48 ώρες στη Μύκονο τι θα κάνατε;
Ηλιοβασίλεμα πού είναι ωραία;
Για ηλιοβασίλεμα ωραία είναι και στον φαρο. Δεν έχει καφε κτλ απλά ωραίο σημείο. Αλλιώς Βενετία.

Ποια παραλία προτείνετε? Θα μας παραχώρησαν σπίτι στον Ορνο. Κανένα οικονομικό φαγητό εκεί κοντά?

Επίσης Δήλο έχω πάει, τι άλλο έχει να δω στο νησί εκτός από τη Χώρα;
Αν έχει βοριά, όπως σήμερα δηλαδή θα προτιμήσεις νότιες παραλίες, πχ Άγιος Ιωάννης, κάπαρη (μη οργανωμένη παραλία και τέλειο σαν σετ), αν δεν έχει βοριά σούπερ παραλίες φωκος και μερσινι!
για φαγητό στον Ορνό στον κρητικό Μπαλωθιες (Ελπίζω να μην έχει αυξήσει τιμές), ψητοπωλείο Λευτέρης, τίμιο και ωραιο φαγητό. Επίσης για φαγητό εντός χώρας Μαεργειο! Νορμαλ τιμές, πολύ ωραίο φαγητό!
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
654
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Ποια παραλία προτείνετε? Θα μας παραχώρησαν σπίτι στον Ορνο. Κανένα οικονομικό φαγητό εκεί κοντά?

Επίσης Δήλο έχω πάει, τι άλλο έχει να δω στο νησί εκτός από τη Χώρα;
Καλησπέρα!
Ενα πιο οικονομικό sunset bar πέραν του 180 μοίρες είναι το garden bar κοντά στην χώρα !
Για φαγητό στον Ορνό προτιμήστε το Απάγγιο για ψάρι,και επίσης πολύ δυνατή η ταβέρνα του Νικόλα στην Αγία Άννα.
Για brunch θα πρότεινα το bruno ,οχι τεράστιες μερίδες αλλα ποιοτικό φαγητό και εξυπηρετικό σέρβις.
Επειδή οι τιμές έχουν ξεφύγει στο νησί μπορείς να ενημερώνεις τους σερβιτόρους ότι "δουλεύεις" στο νησί και στα περισσότερα μαγαζιά θα έχεις μια κάποια έκπτωση.
Αγαπημένες παραλίες Φοκός, Αγράρι και Καλό λιβάδι.

Επίσης μια ωραία ημερησία είναι βόλτα με sailing boat η καταμαράν στα νησάκια Δήλο-Ρήνια! Κρυστάλλινα τα νερά στα Ρήνια. Οι τιμές κυμαίνονται περίπου στα 120-140/άτομο με φαγητό και unlimited ποτό.
Καλά να περάσετε.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom