Τουρκία Μόλις επέστρεψα από Κωνσταντινούπολη...

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
τελικά πρέπει να είμαι από τους λίγους που δε θέλω να ξαναπάω καθώς δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα... και πιστεύω ότι την είδα αρκετά καλά.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
τελικά πρέπει να είμαι από τους λίγους που δε θέλω να ξαναπάω καθώς δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα... και πιστεύω ότι την είδα αρκετά καλά.
Μην το λες ..μην το λες !Την Τριτη που θα γυρισω μπορει να συμφωνησω μαζι σου.
Για να δουμε!Εχω δηλωσει και παλιοτερα οτι πηγαινω με αρκετη επιφυλαξη γιατι αυτο που εχω δει μεχρι στιγμης σε φωτο ,δεν ειναι ακριβως το στυλ μου.
Τωρα αν η μαγεια της Ανατολης με παρασυρει και μενα ........θα δειξει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μην ανησυχεις, ο fitziano είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Μην παραλείψεις ν' αγοράσεις (ακόμη κι αν δεν σου αρέσει, όταν τον δοκιμάσεις, μάλλον θ' αλλάξεις γνώμη) παστουρμά (απ' τον καλό) στο Μισίρ Τσαρσί (Αιγυπτιακή αγορά). Και λακέρδα "τορίκ" (έτσι να τη ζητήσεις) απ' την Ιχθυαγορά στην Ιστικλάλ (ακριβή αλλά καμμία σχέση με ότι κυκλοφορεί εδώ).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μέτρα και εμένα Fitziano....
Απολύτως κατανοητό: Πού να ζήσεις εμπειρίες σαν αυτές (της δικές σου) της Ινδοκίνας εκεί. Αν και, αν επιχειρήσεις να ταξιδέψεις με "ΚΤΕΛ" και πας στον τοπικό σταθμό, θα πάρεις ένα μικρό άρωμα...

Η Πόλη θέλει συναίσθημα και όχι ψυχρή λογική.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Απολύτως κατανοητό: Πού να ζήσεις εμπειρίες σαν αυτές (της δικές σου) της Ινδοκίνας εκεί. Αν και, αν επιχειρήσεις να ταξιδέψεις με "ΚΤΕΛ" και πας στον τοπικό σταθμό, θα πάρεις ένα μικρό άρωμα...

Η Πόλη θέλει συναίσθημα και όχι ψυχρή λογική.
Καλά. Θα δώσω μια 2η ευκαιρία στα λατρεμένα μου ΚΤΕΛ. Πάντως τα καλύτερα ταξίδια να ξέρεις Babadumaki γίνονται με τοπικά ΚΤΕΛ. Και αυτό είναι αξίωμα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πάντως τα καλύτερα ταξίδια να ξέρεις Babadumaki γίνονται με τοπικά ΚΤΕΛ. Και αυτό είναι αξίωμα!
Ευχαριστώ, θα το έχω υπόψη μου για τα επόμενα ταξίδια μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.492
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom