Γερμανία Μόναχο μεταφορά.

chrysaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλησπέρα παιδια! αν και ταξιδεύω συνέχεια ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο φόρουμ....
Τον Απρίλη θα πάω Μόναχο για 5 μέρες και θέλω αν μπορειτε να με βοηθήστε μεκάποιες πληροφορίες αν γνωριζετε...γιατί έχω διαβάσει δίαφορα και πρέπει να τα βάλω σε μια τάξη...στο μυαλουδάκι μου.
ειμαστε 2 άτομα οπότε φαντάζομαι να κάνουμε σίγουρα μια ημερίσια εκδρομή στο γραφικό salzburg λογικά
θα προμηθευτώ την bayern card απο αυτόματο μηχάνημα on the spot (φαντάζομαι!) . Διάβασα πως κοστίζει γύρω
στα 29€ για 2 persons round trip. Ισχύει αυτό?? αφορά όλα τα δρομολόγια τρένων? πρέπει να κάνω προκράτηση?
Υσχύει πως τις Κυριακές στο deuches museum η εισοδοσ ειναι 1 €? χλωμο...φαντάζομαι
επίσης απο το αεροδρόμιο με συμφέρει να αγοράσω tageskarte η οποία περιλαμβάνει την διαδρομη
munich airport-haubtbahnhof + απεριόριστες διαδρομές στην πόλη ή λέω βλακειες....
επισης σκεφθόμουν να έκανα την εκδρομή στο neuschwanstein castle η όπως γράφετε τέλος πάντων απλά η διαδρομή των 2,2 ώρων λίγο μέ χάλασε ...αξίζει? επίσης ισχύει πάλι η bayern card εδώ....?
ελπιζω να λάβω συγκεκριμές απαντήσεις όχι γενικές :)
όσο αναφορά για φαγητό και ποτό ειδα ότι αναφέρετε πολλά tips απλά σε κάθε μου ταξίδι όλο λέω θα πάω
αλλά κάτι άλλο βρίσκετε πάντα στο δρόμο μου και λοξοδρομώ...

παιδια ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
θα προμηθευτώ την bayern card απο αυτόματο μηχάνημα on the spot (φαντάζομαι!) . Διάβασα πως κοστίζει γύρω
στα 29€ για 2 persons round trip. Ισχύει αυτό?? αφορά όλα τα δρομολόγια τρένων? πρέπει να κάνω προκράτηση?
Ναι,θα την παρεις απο το μηχανημα.Η τιμη για 2 ατομα ειναι 26 ευρω η διαδρομη β'θεση(και οχι round trip)Αφορα μονο τα τοπικα τρενα και δεν χρειαζεται προκρατησηhttp://www.munich-touristinfo.de/Bavaria-Ticket.htm
επίσης απο το αεροδρόμιο με συμφέρει να αγοράσω tageskarte η οποία περιλαμβάνει την διαδρομη
munich airport-haubtbahnhof + απεριόριστες διαδρομές στην πόλη
Το εσιτηριο που θα αγορασεις, για να πας απο αεροδρομιο μεχρι το Μοναχο,θα μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις και για ολα τα ΜΜΜ,ολη τη μερα.http://www.mvv-muenchen.de/en/tickets-fares/tickets/day-tickets/airport-city-day-ticket/index.html
επισης σκεφθόμουν να έκανα την εκδρομή στο neuschwanstein castle η όπως γράφετε τέλος πάντων απλά η διαδρομή των 2,2 ώρων λίγο μέ χάλασε ...αξίζει? επίσης ισχύει πάλι η bayern card εδώ....?
Παλι ισχυει η Bayern card,αλλα ειναι πιο περιπλοκη η διαδρομη.Αυτο θα σε βοηθησει καποιος αλλος.Εγω το εκανα με γκρουπ.
 

chrysaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Νομίζω πως η sofianaxos έχει δίκιο τα 26€ με την bayern card ειναι Round trip Και Valid Για 24 ώρες για 2 άτομα ! δεν νομίζω πως είναι μόνο για μια διαδρομή.
όποιος το ξέρει στα σίγουρα ας το κάνει μια επιβεβαίωση....
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
Καλησπέρα,θα είμαι και εγώ Μόναχο τον Απρίλιο.Έχω δεί πολλές απο τις πληροφορίες που έχουν γραφτεί .Αν έχετε κάποια έξτρα τιπς καλοδεχούμενα.Θα μείνω για 4 μέρες.Καλά μας ανοιξιάτικα ταξίδια!!!!
 

chrysaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
thanks παιδιά εκτιμώ την βοήθεια, πάντως ψάχνοντας για διαμονή τις καλύτερες τιμές τις βρήκα στο www.cheaphotel.gr , το ξέρετε?....'έχω κάνει ήδη κράτηση και η αλήθεια ειανι πως έκανα contact με το ξενοδοχείο μου και μια χαρά την βλέπουν την κράτηση....έκλεισα το tryp munich city center , το ξέρετε ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο....κέντρο πάντα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.823
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom