Μόνη μου...

demi12001

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα, Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!
Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Δεν είμαι πλέον μόνη μου! Τον έρωτα που έχω για τα ταξίδια τον έχετε κι εσείς! Εγώ είμαι τόσο ερωτευμένη που νομίζω πως τη ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου εγώ θα πάρω δώρο στον ταξιδιωτικό μου πράκτορα!!:bleh:
Είμαι 26 ετών και έχω ταξιδέψει μόνο στο 4.4% του πλανήτη!!!Για μένα όλα ξεκίνησαν το 2002 όταν πηγαίνοντας για ζεστή σοκολάτα στο κυλικείο της Σχολής,το μάτι μου έπεσε σε μαι μικρή αφίσα! Το Τμήμα Ηλεκτρολογίας δοοργάνωνε ταξίδι στην Αυστρία!Ήθελα να πάω τόσο πολύ! Αλλά τα προβλήματα άρχισαν να εμφανίζονται δυσοίωνα. Είδα κι έπαθα να βρώ κάποιον να έρθει μαζί μου και από λεφτά τίποτα! Τελικά δουλεύοντας υπερωρίες σε ένα γραφείο που είχα πιάσει δουλειά part time και με 300 € στη βαλίτσα, έκανα το πρώτο μου ταξίδι! Και τότε ήρθε ο έρωτας! Παρεπιτώντως τότε ήρθε πραγματικά ο έρωτας, γιατί σε εκείνο το ταξίδι γνώρισα τον καλό μου!! Τέλος πάντων. 2002 Αυστρία-Γερμανία, 2003 Παρίσι-Ελβετία, 2004 Ιταλία, 2005 Τσεχία-Ουγγαρία! Το 2006 είχα ρεπό!
Εκείνη τη χρονιά μου έλλειψαν πολύ τα ταξίδια μου...Άνεργη πτυχιούχος γάρ και χωρίς χρήματα έκανα υπομονή... Ευτυχώς τα πράγματα έφτιαξαν! Μετά από 2 εξετάσεις και 3 συναντευξεις με προσέλαβαν σε μια τράπεζα. Και το 2007 έκανα το πρώτο μου υπερατλαντικό ταξίδι στην Αργεντινή. Χορεύω tango καιρό και ήταν ένα όνειρό μου να επισκευτώ τη Μητρόπολη!Υπέροχο Μπουένος Άιρες...!
Φέτος το 2008 δεν έχω αποφασίσει που θα πάω διότι πραγματικά δεν βρίσκω παρέα! Εκτός απο μια θεια μου που είναι 60 ετών και μάλλον απο εκείνη έχω πάρει το μικρόβιο των ταξιδιών, όλοι οι υπόλοιποι φίλοι και συγγενείς είναι τόσο πιεσμένοι με τα δικά τους που δεν έχουν χρόνο για ταξίδια.:(
Στις πρώτες μου επιλογές είναι πάντως το Μονακό!
Είμαι ενεργά υπέρ της κατάργησης της θανατικής ποινής και γι' αυτό δεν ταξιδεύω σε χώρες που υποστηρίζουν αυτόν τον απάνθρωπο θεσμό, έστω και αν έτσι χάσω κάποιες απο τις ομορφιές του πλανήτη μας.Πάντως...
:clap:Είμαι πολύ χαρούμενη που σας βρήκα!:clap:
Demi​
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες Demi.

Από ότι κατάλαβες, δεν είσαι μόνη σου. Εδώ, όλοι λατρεύουμε τα ταξίδια.

Θα ήταν πολύ ωραίο αν μας έγραφες μια ταξιδιωτική ιστορία. Ιδίως από την Αργεντινή.

Καλώς ήρθες και πάλι :)
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
:welcome: Demi!
Απο οτι βλεπω εισαι και συ ενα απο τα τρομερα παιδια της γεννιας του ΄82. Χαίρομαι!
Φέτος το 2008 δεν έχω αποφασίσει που θα πάω διότι πραγματικά δεν βρίσκω παρέα!​
Μα καλα, ο καλος σου δεν σε συνοδευει στα ταξίδια?
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Demi :welcome2:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.982
Likes
9.450
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: Demi ,
Η ζεστη σοκολατα και η Αργεντινη σε κανουν αυτοματα φιλη μου.
Σιγουρα γνωριζειs οτι στιs ΗΠΑ γενικα σαν χωρα ισχυει η θανατικη ποινη , αρα δε θα παs?Η θα σκεφτειs καθε πολιτεια σαν χωρα?
 

demi12001

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα, Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!
Καλώς σας βρήκα! Τι ζεστή υποδοχή!

Ithanos έρχεται σύντομα μια ιστορία από Αργεντινή!Ας χαλαρώσω λίγο, να βρώ και χρόνο και θα γράφω με τις ώρες! Και δεν αστειεύομαι! Μου αρέσει να γράφω και επίσης μου αρέσει να διηγούμαι τα ταξίδια μου! Πόσο μάλλον εδώ που θα τα κάνω και τα δυο!:D

Doug, δυστυχώς ελλείψει χρημάτων δεν με συνοδεύει πια! Τα περισσότερα όμως ταξίδια μαζί τα κάναμε! Ελπίζω και φέτος να καταφέρουμε έναν σωστό προγραμματισμό γιατί πραγματικά τις ομορφιές του κόσμου τις βλέπεις τριπλές αν τις μοιράζεσαι με κάποιον!(έχω ρομαντική διάθεση λόγω της ημέρας!)

go2dbeach το ξέρω πως δυστυχώς σε κάποιες από τις πολιτείες των ΗΠΑ ισχύει η θανατική ποινή αλλά προσπαθώ να κάνω αυτό ακριβώς που λες, να θεωρήσω την κάθε μια ξεχωριστή χώρα. Σαν την Ε.Ε. για παράδειγμα. Άσε που οι πολιτείες που την έχουν καταργήσει με κάνουν να τις συμπαθώ περισσότερο αφού "συνήλθαν"! Άλλωστε η Νέα Υόρκη είναι Νέα Υόρκη...σωστά??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.316
Μηνύματα
887.662
Μέλη
38.980
Νεότερο μέλος
juanito

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom