Μαλαισία Μόνη στη Μαλαισία ..?

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλησπέρα,

Δεν έχω πρόβλημα να ταξιδεύω μόνη (στην Ευρώπη μέχρι στιγμής) αν δεν βρίσκεται παρέα αλλά για εκτός Ευρώπης ομολογώ ότι δεν το τολμώ...έχω μια προσφορά για το Penang στη Μαλαισία κατά τον Οκτώβριο (400e πτήσεις + 6ημερη διαμονή!) κ δε 8α ήθελα να την χάσω..είναι κ ευκαιρία να κάνω το 1ο μου ταξίδι προς Ασία...αλλά το σκέφτομαι..:roll:
Ποιός ξέρει από Μαλαισία, να μου πει αν κάνω σωστά που το σκέφτομαι κ τί πράγματα 8α πρέπει να λάβω υπόψη ...?
Ευχαριστώ!
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Mη το σκέφτεσαι καθολου!!! Έπρεπε να τα έχεις κλείσει ήδη. Μια χαρά ασφαλής είναι η Μαλαισία, πιο πολλούς κινδύνους έχει η Αθήνα!!!
..................
άντε τα έκλεισες; :D
 

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Kαλημέρα, ασφαλώς και να πάς.Το Πάσχα ήμουν Μαλαισία παραδίπλα απο την Penang στο Langkawi.Πέρασα φανταστικά, καλοί άνθρωποι, όλοι ξέρουν αγγλικά , αν έχεις και μηχανάκι γυρνάς παντού πανεύκολα.
Σημείωσε οτι η Μαλαισία είναι μουσουλμανική χώρα, όχι φανατικοί μουσουλμάνοι βέβαια αλλά στα νησιά δεν βρίσκεις παντού αλκοόλ - έστω και μπύρα
Καλά να περάσεις!
 
  • Like
Reactions: RTW

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Πήγαμε Μαλαισία (Κουάλα Λουμπούρ - Λανγκάουι - Πενάνγκ) το Μάρτιο και μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι θα αισθανθείς πιο ασφαλής απ' ότι στην Αθήνα. Παίζει σ' αυτό μεγάλο ρόλο η θρησκεία τους. Στο Πενάνγκ θα δεις πολλές οικογένειες μουσουλμάνων, δεν θα σε πειράξει κανένας. Αν θες ρίξε μια ματιά στην ιστορία μου για το τι μπορείς να κάνεις στο Πενάνγκ!:D
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F3%DF%E1/5180-selamat-datang-ke-malaysia.html
 
  • Like
Reactions: RTW

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Φυσικά και να πας!
Το είχα ψάξει πρόσφατα για Μαλαισία και πουθενά δεν είχα διαβάσει κάτι που να δήλωνε κινδύνους για μια γυναίκα μόνη. Ειδικά στο Πενάνγκ!

Αλήθεια, τι προσφορά είναι αυτή?
Δεν μας την λες και εμάς μήπως μπούμε στον πειρασμό???
Καλά να περάσεις και όταν επιστρέψεις να μας γράψεις τις εμπειρίες σου από το ταξίδι.
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Φυσικά και να πας!
Το είχα ψάξει πρόσφατα για Μαλαισία και πουθενά δεν είχα διαβάσει κάτι που να δήλωνε κινδύνους για μια γυναίκα μόνη. Ειδικά στο Πενάνγκ!

Αλήθεια, τι προσφορά είναι αυτή?
Δεν μας την λες και εμάς μήπως μπούμε στον πειρασμό???
Καλά να περάσεις και όταν επιστρέψεις να μας γράψεις τις εμπειρίες σου από το ταξίδι.
Είναι από τα ωραία της δουλειάς μου - προσφορά για ταξιδιωτικούς πράκτορες;)
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Mη το σκέφτεσαι καθολου!!! Έπρεπε να τα έχεις κλείσει ήδη. Μια χαρά ασφαλής είναι η Μαλαισία, πιο πολλούς κινδύνους έχει η Αθήνα!!!
..................
άντε τα έκλεισες; :D
Είναι πια γεγονός - αναχωρούμε για Μαλαισία τον Νοέμβρη :clap: ( όλως τυχαίως βρέθηκε κ παρέα στο μεταξύ..! )
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Είναι πια γεγονός - αναχωρούμε για Μαλαισία τον Νοέμβρη :clap: ( όλως τυχαίως βρέθηκε κ παρέα στο μεταξύ..! )
πολυ καλα εκανες!!!πολυ ωραια η μαλαισια!!!παρε λεφτα για ψωνια!!δε φανταζεσαι τι κρυβεται στους διδυμους πυργους!!!:haha:
εγω αλλο θελω να μαθω!που τη βρηκες αυτη την προσφορα?ειναι πολυ καλη και θα μενδιεφερε πολυ να παω ξανα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
taxidiara , λεει η φιλη πιο πανω οτι ειναι προσφορα λογω δουλειας (για ταξιδιωτικούς πράκτορες).
Και σουπερ τιμη και παρεουλα βρεθηκε , μια χαρα θα περασεις στη Μαλαισια RTW!
Καλο ταξιδι!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
αχ ναι...δεν το δα....κριμα και χαρηκα τσαμπα...:(
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
taxidiara , λεει η φιλη πιο πανω οτι ειναι προσφορα λογω δουλειας (για ταξιδιωτικούς πράκτορες).
Και σουπερ τιμη και παρεουλα βρεθηκε , μια χαρα θα περασεις στη Μαλαισια RTW!
Καλο ταξιδι!
ευχαριστώ! ναι, δεν το συζητώ... 400e (πτήσεις retour με Malaysian k 6 μέρες διαμονή στο νέο Ηard Rock ξεν/χείο που ανοίγει τον Σεπτέμβρη στο Penang)..ξέρω..ούτε του παππά να μην το πω:D
θα ήθελα να πεταχτώ κ KL ....ελπίζω τα καταφέρουμε!
την άλλη βδομάδα κατεβαίνω Ελλάδα για διακοπές κ το μυαλό μου είναι ήδη Μαλαισία :haha:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
ευχαριστώ! ναι, δεν το συζητώ... 400e (πτήσεις retour με Malaysian k 6 μέρες διαμονή στο νέο Ηard Rock ξεν/χείο που ανοίγει τον Σεπτέμβρη στο Penang)..ξέρω..ούτε του παππά να μην το πω:D
θα ήθελα να πεταχτώ κ KL ....ελπίζω τα καταφέρουμε!
την άλλη βδομάδα κατεβαίνω Ελλάδα για διακοπές κ το μυαλό μου είναι ήδη Μαλαισία :haha:
Καλά να περάσεις.Κουάλα Λουμπούρ θα είμαι κιεγώ τον Αύγουστο με την οικογένεια.Είναι πολύ ασφαλής χώρα (πήγα πρίν από δύο χρόνια Τζοχόρ Μπαρού ).:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.558
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom