Μύκονος Μύκονοοοος- Βοηθήστε έναν μετανάστη να εγκατασταθεί!

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Καλησπέρα καλησπέρα σας!
Λοιπόν, μετά από πολύμηνη αναζήτηση εργασίας τελικά βρήκα κι εγώ στην...Μύκονο (ναι ξέρω, το χειμώνα θα ψάχνεις μέχρι και σουβλατζίδικο να βρεις ανοιχτό, αλλά το καλοκαίρι ουυυυ)! Οπότε θα πρέπει να εγκαταλείψω τα Χανιά και να μεταναστεύσω στις Κυκλάδες (κρίμααααα) και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος ή έχει σχέση με το νησί να με βοηθήσει/ ενημερώσει κυρίως όσον αφορά το θέμα της διαμονής. Εγώ θα εργάζομαι στην Άνω Μερά και θέλω να βρω σπίτι σε εκείνη την περιοχή καθότι αρχικά δεν θα 'χω μεταφορικό.
Αν υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης που γνωρίζει για επιπλωμένα διαμερίσματα τα οποία μπορώ να νοικιάσω όλο το χρόνο, να μην χρειάζεται δηλαδή να φύγω την καλοκαιρινή σεζόν, και ακόμη καλύτερα αν κάποιος γνωρίζει άτομα που θα τα ενδιέφερε η συγκατοίκηση (π.χ δασκάλες, καθηγητές που έχουν διοριστεί εκεί- εγώ ψυχολόγος είμαι, καλή κοπέλα και πολύ καλή στο σιδέρωμα), παρακαλώ ας μου δώσει τα φώτα του!
Και εννοείται οποιοδήποτε άλλο τιπ καλοδεχούμενο (ιδίως όσα αφορούν μέρη που έχουν καλό φαγητό:D)!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Στη Μύκονο λοιπόν!!
Για κανε επι τη ευκαιρία καμμια ψυχολογικη μελέτη για τα νούμερα που πανε στο νησί το καλοκαίρι..
και μια ιδέα..μιας και τώρα ειναι κλειστές τόσες βίλλες δεν βρίσκεις να μείνεις σε καμμία ..να περιποιείσαι και τον κήπο...
περαν της πλάκας σου εύχομαι να περάσεις ομορφα και πολλές βόλτες στο όμορφο νησί των ανέμων!!:p
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Μεταναστρια στο νησι των γκει πας!
ελπιζω ξαδελφη να μην αλλαξεις και εσυ γουστα.......
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Στη Μύκονο λοιπόν!!
Για κανε επι τη ευκαιρία καμμια ψυχολογικη μελέτη για τα νούμερα που πανε στο νησί το καλοκαίρι..
και μια ιδέα..μιας και τώρα ειναι κλειστές τόσες βίλλες δεν βρίσκεις να μείνεις σε καμμία ..να περιποιείσαι και τον κήπο...
περαν της πλάκας σου εύχομαι να περάσεις ομορφα και πολλές βόλτες στο όμορφο νησί των ανέμων!!:p
Χαχαχαχα...renata, αρχικά ευχαριστώ πολύ πολύ! Αν ξεκινήσω τέτοια μελέτη μπαίνω σε ύποπτα μονοπάτια και φοβάμαι μην καταλήξω εγώ το νούμερο στο τέλος:D Πάντως τώρα που είναι και η εποχή της μπιγκόνιας, καλή η ιδέα περί βίλας, θα τον κάνω κουκλί τον κήπο...και εννοείται πως αν μείνω σε βίλα θα είναι καθαρά και μόνο για τον κήπο, δεν αποσκοπώ σε προσωπικά οφέλη...........

Μεταναστρια στο νησι των γκει πας!
ελπιζω ξαδελφη να μην αλλαξεις και εσυ γουστα.......
Ξαδέρφη μου καλή. Καταρχάς δεν κρίνουμε κανέναν για τα γούστα του. Κατά δεύτερον, σε ερωτώ είναι δυνατόν μετά από έναν χρόνο στην Ολλανδία (πασίγνωστη για τα γούστα των υπηκόων της), να δεχθώ κάτι λιγότερο από Μύκονο?? βοήθα τώρα να βρω σπίτι, γιατί σε αντίσκηνο τέτοια εποχή δεν λέει....:bleh:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
χάσαμε την Αμάντα μας. Συγχαρητήρια και καλά να περνάς.

Το καλοκαίρι θέλουμε social ειδήσεις από τα εκεί δρώμενα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
χάσαμε την Αμάντα μας. Συγχαρητήρια και καλά να περνάς.

Το καλοκαίρι θέλουμε social ειδήσεις από τα εκεί δρώμενα.
άσχετο αλλα θα το πω.
σε βρίσκω πολύ προχωρημένο που διαβάζεις Μπωντλαίρ...
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
χάσαμε την Αμάντα μας. Συγχαρητήρια και καλά να περνάς.

Το καλοκαίρι θέλουμε social ειδήσεις από τα εκεί δρώμενα.
Ευχαριστώ πολύ!!Θα υπάρχει άμεση ανταπόκριση το καλοκαίρι, λέω να συνεργαστώ και με το σταρ:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.136
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ πολύ!!Θα υπάρχει άμεση ανταπόκριση το καλοκαίρι, λέω να συνεργαστώ και με το σταρ:D
Αμα ειναι να συνεργαστεις με το σταρ, δεν πας να λες τον καιρο απο τωρα; τον αλλον τον βλακα δεν τον μπορω...
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Αμα ειναι να συνεργαστεις με το σταρ, δεν πας να λες τον καιρο απο τωρα; τον αλλον τον βλακα δεν τον μπορω...
Θα στείλω μία αίτηση με υποσημείωση το μήνυμά σου! Αν και μετά την Πετρούλα, οτιδήποτε άλλο απλά θα υπολείπεται ποιότητας και μεγαλείου..βεβαίως βεβαίως!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
χμ...στην Σαντορινη ξερω απο πρωτο χερι οτι υπηρχε ενα προβλημα με το θεμα διαμονης γαι καθηγητες κλπ
οι ιδιοκτητες θελανε να αφησεις το σπιτι το καλοκαιρι για να το χρησιμοποιησουν ως ενοικιαζομενο....
μην πεσεις σε κατι τετοιο
ψαξτο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.431
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom