Μύρτος ή Ζάκρος?

ΠΓΓ

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Γεια σας. Είμαι νέο μέλος.
Αν και μένω Κρήτη μόνιμα, υπάρχουν πολλά μέρη που λόγω δουλειάς του συζύγου δεν έχω προλάβει να επισκεφτώ.

Λοιπόν θέλουμε τέλος Αυγούστου να πάμε για 3-4 ημέρες κάπου ήρεμα και
κοντά σε θάλασσα με τα πιτσιρίκια μας (2,5 χρονών και 6 μηνών). Ψάχνουμε ένα μέρος με ενοικιαζόμενο διαμέρισμα, μίνι μάρκετ σχετικά κοντά και κυρίως δίπλα στη θάλασσα.

Πέρισυ πήγαμεστο Μύρτο και ενθουσιαστήκαμε :clap:αλλά λέμε να αλλάξουε λίγο.
Πριν 10 ημέρες πήγαμε Λεντα αλλά δεν μας άρεσε ιδιαίτερα.:(

Η Κάτω Ζάκρος πως σας ακούγεται; Εχετε πάει;
Ευπρόσδεκετες όλες οι πληροφορίες.
Ευχαριστώ
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Γεια σου.
Ζάκρος δεν το συζητώ μακράν καλύτερα..
Κοντά ειναι και το παλαίκαστρον που μπορείς να το δείς και σαν εναλλακτική,απέχει όμως 18 χιλ απο την κάτω ζάκρο.
Αν εννοείς οτι σκέφτεσαι τον Μύρτο που είναι πανω απο τον πλακιά γιατί μονο αυτόν ξέρω ...σαφώς η Ζάκρος υπερέχει!!!!!!!!!
Ζάκρος,Κάτω Ζάκρος,Δήμος Ιτάνου,Παλαίκαστρο.Πόλεις και Χωρια.Παραδοσιακοί οικισμοί στην ανατολική Κρήτη.Αξιοθέατα στο Crete Today,ο δικτυακός οδηγός της ανατολικής Κρήτης
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Γεια σας. Είμαι νέο μέλος.
Αν και μένω Κρήτη μόνιμα, υπάρχουν πολλά μέρη που λόγω δουλειάς του συζύγου δεν έχω προλάβει να επισκεφτώ.

Λοιπόν θέλουμε τέλος Αυγούστου να πάμε για 3-4 ημέρες κάπου ήρεμα και
κοντά σε θάλασσα με τα πιτσιρίκια μας (2,5 χρονών και 6 μηνών). Ψάχνουμε ένα μέρος με ενοικιαζόμενο διαμέρισμα, μίνι μάρκετ σχετικά κοντά και κυρίως δίπλα στη θάλασσα.

Πέρισυ πήγαμεστο Μύρτο και ενθουσιαστήκαμε :clap:αλλά λέμε να αλλάξουε λίγο.
Πριν 10 ημέρες πήγαμε Λεντα αλλά δεν μας άρεσε ιδιαίτερα.:(

Η Κάτω Ζάκρος πως σας ακούγεται; Εχετε πάει;
Ευπρόσδεκετες όλες οι πληροφορίες.
Ευχαριστώ
Στα Τέρσα πήγες κοπελιά;;; είναι κοντά στη Μύρτο (Ιεράπετρας πάντα)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Γεια σου.
Αν εννοείς οτι σκέφτεσαι τον Μύρτο που είναι πανω απο τον πλακιά γιατί μονο

Ρενάτα αυτός είναι ο Μύρθιος πάνω στο βουνό χωρίς θάλασσα. κατεβαίνεις στον Πλακιά για μπάνιο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Γεια σου.
Αν εννοείς οτι σκέφτεσαι τον Μύρτο που είναι πανω απο τον πλακιά γιατί μονο

Ρενάτα αυτός είναι ο Μύρθιος πάνω στο βουνό χωρίς θάλασσα. κατεβαίνεις στον Πλακιά για μπάνιο
Αυτον εννούσα,ειχα παει το περασμένο σκ.\
τον Μύρτο δεν τον ξέρω λοιπόν..ειναι τεράστιο το νησί μας soudiane πολλα δεν ξέρω ακόμα!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ

ragazza matta

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια..παλι...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Γεια σας. Είμαι νέο μέλος.
Αν και μένω Κρήτη μόνιμα, υπάρχουν πολλά μέρη που λόγω δουλειάς του συζύγου δεν έχω προλάβει να επισκεφτώ.

Λοιπόν θέλουμε τέλος Αυγούστου να πάμε για 3-4 ημέρες κάπου ήρεμα και
κοντά σε θάλασσα με τα πιτσιρίκια μας (2,5 χρονών και 6 μηνών). Ψάχνουμε ένα μέρος με ενοικιαζόμενο διαμέρισμα, μίνι μάρκετ σχετικά κοντά και κυρίως δίπλα στη θάλασσα.

Πέρισυ πήγαμεστο Μύρτο και ενθουσιαστήκαμε :clap:αλλά λέμε να αλλάξουε λίγο.
Πριν 10 ημέρες πήγαμε Λεντα αλλά δεν μας άρεσε ιδιαίτερα.:(

Η Κάτω Ζάκρος πως σας ακούγεται; Εχετε πάει;
Ευπρόσδεκετες όλες οι πληροφορίες.
Ευχαριστώ
Είναι ομορφα και τα 2, ο Μύρτος όμως σου δίνει περισσότερες επιλογές για βόλτες τριγύρω. Κοίτα και Ξερόκαμπο που έχει καλύτερη θάλασσα.
 

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
Ο Ξηρόκαμπος είναι αρκετά ήσυχος με αρκετές επιλογές σε δωμάτια, ταβέρνες και αν θυμάμαι καλά και μίνι- μάρκετ! Η κάτω Ζάκρος νομίζω παραείναι ήρεμη (έχει σούπερ μάρκετ; ούτε καν θυμάμαι), αφού έχει μικρή οικιστική ανάπτυξη λόγω αρχαιοτήτων. Εγώ θα πρότεινα επίσκεψη στον Ξηρόκαμπο για επισκόπηση και αν δεν πληροί τις προϋποθέσεις, Κάτω Ζάκρο αν και νομίζω πως υστερεί από άποψη υποδομών. Πολύ καλά είχα περάσει στην Αγ. Φωτιά Ιεράπετρας πέρισυ, αφού ταβέρνα καφέ και δωμάτια είναι ακριβώς πάνω από την παραλία, αλλά δεν θυμάμαι αν είχε μάρκετ. Βέβαια είναι υπερβολικά ήσυχα και δεν ξέρω μήπως βαρεθείτε. Μύρτο δεν έχω πάει!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
696
Ανασταινω αυτό το νημα, για ένα πολύ ενδιαφέρον δημοσίευμα που βρήκα, αν και νομίζω λίγο υπερβολικό
Αυτό είναι το πανέμορφο ελληνικό χωριό στο οποίο θέλει να μετακομίσει όλη η Ευρώπη - Δείτε βίντεο
Καλά πες πως το έγραψε ο ΣΚΑΙ να μην κλικάρουμε άδικα...Όχι λίγο υπερβολικό αλλά εξωφρενικό....
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλά πες πως το έγραψε ο ΣΚΑΙ να μην κλικάρουμε άδικα...Όχι λίγο υπερβολικό αλλά εξωφρενικό....
Το είδα και σε άλλα πάντως sites, τώρα ποιος το πρωτοέγραψε δεν ξέρω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.776
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom