Μιανμάρ (Βιρμανία) Μ' έχει πιάσει μια μανία, για να φύγω Βιρμανία!

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ξεφωνισε τον λοιπον! Αλλα πρωτα πρεπει και να τον γραψουμε κιολας!
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Χρόνια Πολλά, έμορφες και έμορφοι
Χρόνια Πολλά, ταξιδιάρικα, προκλητικά, αστείρευτα
Η ξενιτεμένη, έδωσε σημεία ζωής?
Έμαθα ότι πρωτοχρονιάτικο δώρο της Σιγκαπούρης στους Έλληνες που άλωσαν τις πύλες της χρονιάρες μέρες, ήταν πενθήμερη διαμονή σε πεντάστερο και free massage, όσο το αντέξουν
Λέτε?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Επέστρεψε η rosa μας!
ας πάρει λίγο χρόνο να συνέλθει,γιατί έχει πολλα να μας πεί..
(ειμαι η πολεμική ανταποκρίτρια)...η ταξιδιωτική ειναι η Ερση!:xmas_mrgreen:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Βρε τι αστέρια είστε εσείς, τι απίθανα πλάσματα!!!!!!!!!!!!!:xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:
ΞΑΝΑΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin: Και μου γλυκάνατε τόσο πολύ τη μελαγχολία της επιστροφής!.....

Πατήσαμε τα πάτρια εδάφη σήμερα το πρωί, αφού γυρίσαμε τη χρονιά στη Σιγκαπούρη! Ξανακλείσαμε 18ωρο σε αεροπλάνα κι αεροδρόμια, αλλά ακόμα να κλείσουμε μάτι! Ακόμα τσουγκρίζουμε τα κρασάκια μας και βλέπουμε (για πολλοστή!) φορά το dvd που φέραμε μαζί μας, με τη μικρή να αναφωνεί 'α, κι εκεί πήγαμε, κι εκεί, κι εκεί!', και 'να η παγόδα με τους δράκους, και το ποτάμι, α! και η μεγάλη χρυσή παγόδα στη Γιαγκόν!', η οποία μικρή δηλώνει ξετρελαμένη γιατί 'μου ταίριαξε πολύ αυτή η χώρα, μαμά!', και '΄πότε θα ξαναδούμε τον Ούμιο και τον Τζο Τζο και τη μικρή Γούντι, και να τους γράψουμε, μαμά, μην το ξεχάσεις, έτσι;' Περάσαμε τρεις αξέχαστες και μοναδικά ανέμελες βδομάδες, ανεβοκατεβήκαμε σε τριψήφιο αριθμό παγόδων, φωτογραφήσαμε αντίστοιχο αριθμό Βούδων, κι ακόμα να χορτάσουμε...Είδαμε απίστευτα πράγματα, ανταλλάξαμε χιλιάδες χαμόγελα, νιώσαμε 'αγκαλιασμένοι', κακομάθαμε, χαλαρώσαμε, ευφρανθήκαμε, 'γεμίσαμε'....Θα προσπαθήσω να το βάλω σε λέξεις, μολονότι είναι τόσο δύσκολο, για να το μοιραστούμε, φιλαράκια μου, και να το ζήσουμε παρέα!....Να βρω την αρχή μόνο, γιατί προς το παρόν πηδάω από τη μια εικόνα στην άλλη χωρίς απολύτως κανέναν ειρμό...:xmas_lol:

ΚΑΛΗ ΚΙ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!
ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ, ΒΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:
 
Last edited by a moderator:

kemcap

Member
Μηνύματα
43
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
γαυδος
αυριο θα σου τα στείλω όλα σε email και με τις μούρες τους να ξέρεις ποιόν βλέπεις!
στα ιμαλάια θα παμε όλες μαζί οι φιλενάδες με τις μαγκούρες ..:bleh:
καλο ταξιδι και παντα ολο και καλυτερα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ρόζα καλώς μας ήρθες και καλή σου χρονιά! Αν και είμαι σίγουρη ότι θα ήθελες να 'χεις μείνει εκεί πέρα, εμείς χαιρόμαστε που σε έχουμε και πάλι κοντά μας!
Ξεκουράσου, χαλάρωσε και μετά ...δώσ' του κλώτσο να γυρίσει παραμύθι ν' αρχινίσει!!! Σαν παραμύθι θα είναι η ιστορία σου, με τόσες παγόδες, βούδες και γλυκιά διάθεση.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
well come back Rosa!!!
σας περιμέναμε και είχαμε στήσει καραούλι!!
οι ευρωπαιολάτρεις θα λένε φτού πως θα την παλέψομε πάλι να ακούμε για ασιολαγνείες ...τα καθάρματα ..ολοι τους!!!
να βουλώσετε τα αυτιά σας ακούτε???

πότε αρχίζομε την ιστορία rosa?:xmas_mrgreen:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Το ξωτικό τελικά σας χάρισε εικόνες και συναισθήματα που θα σας συντροφεύουν την νέα χρονιά.
Καλώς μας ήρθατε!!
Έπιασα εξώστη και αναμένω.:xmas_wink:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Α, Ντίνα, το ξωτικό μάλλον την έχτισε ήδη τη μαγική παγόδα του, μετά το ταξίδι μας! Η μικρή ξεχύθηκε στους ναούς (μόνο στο Μπαγκάν, είναι κάτι χιλιάδες...), και γύριζε με τις τσέπες ξέχειλες από χαλικάκια! Κάθε 10 χαλικάκια, ερχόταν το ξωτικό και άφηνε ένα μικροδωράκι!...(αν είχα συνειδητοποιήσει πόσες είναι στ' αλήθεια οι παγόδες, είμαι σίγουρη πως το ξωτικό θα ερχόταν κάθε 30 πετρούλες, κι όχι δέκα.....:xmas_wink:) Το καταφχαριστήθηκε, πάντως!!! Άσε που όποιος την έβλεπε, όλο κι από κάτι της έδινε (πορτοκάλια, λιόσπορους, καραμελίτσες, βραχιολάκια....) Καλύτερα κι από Ντίσνευλαντ.........

renata, mariath, ευχαριστώ, κορίτσια!!! Με τι χαρά σας ξαναβρήκα!!!!!
Φωτό θα ακολουθήσουν οσονούπω, η ιστορία θα αργήσει λίγο, μέχρι να κατακαθήσουν οι εντυπώσεις κι οι εικόνες, και να καταλαγιάσει ο ενθουσιασμός, για να μπορέσω να γράψω....
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλώς τα, τα ξενητεμένα μας !

Ρόζααα...

:kiss::kiss::kiss:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Επιτέλους, μετά κόπων και βασάνων, ξεσκάρταρα τις φωτό από Βιρμανία! Μετά από κάμποσο πονοκεφάλιασμα για να τις μικρύνω, τα κατάφερα και ανέβασα μερικές για να πάρετε μια ιδέα...Ελπίζω πως κατάφερα, έστω κι εν μέρει, να μεταφέρω όχι μόνο τις εικόνες, αλλά και την αίσθηση του τόπου..(Όχι τίποτε άλλο, αλλά αν δεν τα κατάφερα, έχω ιερό καθήκον να ξαναπάω για να τραβήξω καλύτερες αυτή τη φορά!!!)

υ.γ. βρε....λες...??...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom