ΝΕΟΣ!!

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολους επειδη μου αρεσουν τα ταξιδια και ιδιαιτερα με μοτοσυκλετα ηρθα για να μοιραστω μαζι σας τισ εμπειριες σας και τις δικιες μου κλα ταξιδια:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλή σου μέρα,καλώς όρισες!καλά τι εντυπωσιακός χάρτης είναι αυτός!!!μη μου πείς ότι τις περισσότερες χώρες τις γύρισες με τη μηχανή ε;
Καλή συνέχεια και πού είσαι όταν βρείς χρόνο γράψε μας και καμιά ταξιδ.ιστορία,θάχεις πολλά να μας πείς....
 

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
μακαρι να μπορουσα να τα γυρισω ολα με την μηχανη

με την μοτοσυκλετα εχω επισκευθει απο Ιταλια-Αυστρια-Γερμανια-Δανια-Σουηδια-Νορβηγια μεχρι το Νορτκαπ-Φιλανδια ενα κοματι
τα υπολοιπα λογω δουλειας

και φυσικα το ονειρο ειναι Σιβηρια με μηχανη:D
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα κι απο μένα και :welcome:
Ελπίζω να καταφέρεις να πραγματοποιησεις το όνειρό σου!!!!
 

KYRIAKOS1441

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΗΒΕΤ
καλησπερα σε ολους.θα πρεπει να σας ζητησω απο τωρα συγνωμη για τιχον ορθογραφικα λαθη.ο λογοσ που σασ γραφω ειναι οτι σκοπευω να κανω ενα ταξιδι με ιδιοτικο ιχ στην ευρωπη για πρωτη μου φορα και θα ειθελα την πολιτημη βοηθεια σας.συγκεκρημενα θα ξεκινησω απο αθηνα με προτο σταθμο στην ιγουμενιτσα για να παρω το καραβι με πρωορισμο την βενετια.αφου μενω μια μερα η επομενη σταση μου λεω να ειναι στην λιμνη κομο.απο εκι θα κανω μονοημερη εκδρομη μεχρι το μονακο και να γυρισω στο κομο.ο επομενοσ πρωορισμος θα ειναι η λουκερνη η ζυριχη το ιννσμπρουκ σαλττσπουργκ και μετα να γυρισω απο κροατια βοσνια μαυροβουνιο σκοπια.επιδη βλεπω οτι εχεται πολλη μεγαλη εμπιρια απο τετιου ιδος ταξιδια θα ηθελα νας ρωτησω τα πιο κατο
1)για το ιχ εκτοσ απο την πρασινη καρτα αν χρειαζωμε και κατι αλο?
2)χρειαζεται διαβατηριο για την κροατια βοσνια σκοπια η μονο ταυτοτητα καινουργια?
3)εκτοσ απο το πλοιο να κλεισω και ξενοδοχεια η θα βρησκω εκι.(θα φιγω 06-01-2011 και θα ειμαστε 5 ατομα)
4)στα συνορα απο ιταλια ελβετια να περασω κατο απο το τουνελ η απο πανω τον επαρχειακο?
σας ευχαριστω εκ τον προτερω και συγνωμη για τις πολες ερωτησεις αλα θα ειναι η πρωτη μου φορα και οσο νανε εχω λιγο ανχος......
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.051
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα σε ολους.θα πρεπει να σας ζητησω απο τωρα συγνωμη για τιχον ορθογραφικα λαθη.ο λογοσ που σασ γραφω ειναι οτι σκοπευω να κανω ενα ταξιδι με ιδιοτικο ιχ στην ευρωπη για πρωτη μου φορα και θα ειθελα την πολιτημη βοηθεια σας.συγκεκρημενα θα ξεκινησω απο αθηνα με προτο σταθμο στην ιγουμενιτσα για να παρω το καραβι με πρωορισμο την βενετια.αφου μενω μια μερα η επομενη σταση μου λεω να ειναι στην λιμνη κομο.απο εκι θα κανω μονοημερη εκδρομη μεχρι το μονακο και να γυρισω στο κομο.ο επομενοσ πρωορισμος θα ειναι η λουκερνη η ζυριχη το ιννσμπρουκ σαλττσπουργκ και μετα να γυρισω απο κροατια βοσνια μαυροβουνιο σκοπια.επιδη βλεπω οτι εχεται πολλη μεγαλη εμπιρια απο τετιου ιδος ταξιδια θα ηθελα νας ρωτησω τα πιο κατο
1)για το ιχ εκτοσ απο την πρασινη καρτα αν χρειαζωμε και κατι αλο?
2)χρειαζεται διαβατηριο για την κροατια βοσνια σκοπια η μονο ταυτοτητα καινουργια?
3)εκτοσ απο το πλοιο να κλεισω και ξενοδοχεια η θα βρησκω εκι.(θα φιγω 06-01-2011 και θα ειμαστε 5 ατομα)
4)στα συνορα απο ιταλια ελβετια να περασω κατο απο το τουνελ η απο πανω τον επαρχειακο?
σας ευχαριστω εκ τον προτερω και συγνωμη για τις πολες ερωτησεις αλα θα ειναι η πρωτη μου φορα και οσο νανε εχω λιγο ανχος......
1) Για Ελβετία και Αυστρία χρειάζεσαι ένα σήμα "τελών κυκλοφορίας" το οποίο κολλάς στο τζάμι και είναι αντί για διόδια. Το αγοράζεις στα σύνορα. Πρέπει να σταματήσεις και να το ζητήσεις, αλλιώς σε αφήνουν να περάσεις και χωρίς (θεωρητικά αν δεν κινηθείς καθόλου σε αυτοκινητόδρομους δε χρειάζεται).
2) Χρειάζεται σίγουρα για τη Σερβία, απ' όπου οπωσδήποτε θα περάσεις (το είχαν αναστείλει το καλοκαίρι αλλά επανήλθε). Δεν είμαι σίγουρος για τις υπόλοιπες χώρες, αλλά νομίζω πως επίσης χρειάζεται.
3) Νομίζω θα βρεις κι εκεί, με μόνη εξαίρεση την ορεινή Αυστρία, που είναι high season για το Σκί. Ίσως όμως online να βρεις και καλύτερες τιμές.
4) Δεν είναι στα σύνορα το Τούνελ, αλλά πιο μετά. Όμως πας Γενάρη μήνα, οπότε θεωρώ βέβαιο πως το (υπέροχο το καλοκαίρι) ορεινό πέρασμα θα είναι κλειστό και το τούνελ θα είναι η μόνη επιλογή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.293
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom