Νάμαι κι εγώ...

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Γειά σας! Βρήκα τυχαία αυτό το σάιτ στο ίντερνετ ψάχνοντας κάποιες πληροφορίες και πραγματικά "κόλλησα" να διαβάζω! Καταρχήν να πω ότι θαυμάζω όλους εσάς που είχατε τη δυνατότητα ως τώρα να κάνετε πολλά ταξίδια στη ζωή σας εκτός Ελλάδος, αυτό ήταν πάντα ένα από τα όνειρά μου (όπως όλου του κόσμου φαντάζομαι..) αλλά δε μπόρεσα να το κάνω πραγματικότητα παρά μόνο φέτος το καλοκαίρι. Φέτος τον Ιούλιο λοιπόν, πήρα τη μεγάλη απόφαση και πήγα επιτέλους Ιταλία (Ρώμη-Φλωρεντία-Σιένα-Πίζα-Πομπηία) που πάντα ήθελα και το καταχάρηκα! Έτσι, θα επιχειρήσω φέτος τα Χριστούγεννα να ταξιδέψω εκτός Ελλάδος για πρώτη φορά (Πράγα-Βιέννη) και ελπίζω να μη το μετανιώσω..Η Ιταλία πάντως ήταν όλα όσα περίμενα και περισσότερα.Κρίμα που δε μπόρεσα να πάω Βενετία πάντως! Μια άλλη φορά σίγουρα. Αξέχαστη θα μου μείνει η Σιένα!! Με εξέπληξε ευχάριστα. Σε αντίθεση με τη Πίζα..

Υ.Γ. 1. Θα συμφωνήσετε πάντως μαζί μου ότι όσο μαγικό και να είναι να γνωρίζεις ξένες χώρες και κουλτούρες, η Ελλάδα μας είναι μοναδική!

Υ.Γ. 2. Πάρτε κι ένα fun quiz που βρήκα στο ίντερνετ σχετικά με ταξίδια: Blogthings - What's Your Travel Horoscope?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς όρισες ταξιδιάρα!πολύ ωραία τα λές!!μετά την μαγευτική Ιταλία πιστεύω ότι θα σ'εντυπωσιάσει και η Αυστρία!!(Τσεχία δεν έχω πάει για να εκφράσω γνώμη),η Βιέννη είναι υπέροχη αν και "αδικείται"λόγω εποχής γιατί μέσ το καταχείμωνο δεν θα απολαύσετε τα πάρκα της...αλλά δεν πειράζει.
Συμφωνώ μαζί σου και στην τελευταία κουβέντα που είπες,ναι η Ελλάδα μας είναι μία!είναι ο ευλογημένος τόπος μας!
Καλά ταξίδια εύχομαι!
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
καλώς ήρθες κι απο μένα ταξιδιάρα.
Σε βλέπω δυναμική και αυτό σημαίνει πως θα διαβάσουμε πολλές ιστορίες απο εσένα στο μέλλον.
Καλά ταξίδια να έχεις και πολλά!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Kαλως ήρθες στην ΄οικογενεια μας' ....καλη παραμονη στο φορουμ...περιμενουμε τις ιστοριες σου....για οτι θελήσεις....στη διαθεση σου:clap::clap:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Καλώς μας ήρθες...Γιατί να το μετανιώσεις το χριστουγεννιάτικο ταξίδι;Μια χαρά θα περάσεις και θα δεις οτι θα σου αρέσει και περισσότερο από το άλλο λόγω του εορταστικού κλίματος!
 

Biko

Member
Μηνύματα
25
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Για να δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλώς ήρθες στην παρέα. Σου εύχομαι να χαρείς πραγματικά όσα ταξίδια επιχειρήσεις στη ζωή σου, κοντινά ή μακριά. Θα πρέπει όμως να ξαναπάς άνοιξη ή καλοκαίρι σε Βιέννη και Πράγα γιατί είναι πόλεις που δε χορταίνεις να τις περπατάς (το κρύο του χειμώνα είναι διαπεραστικό και στις δύο...). Να χαρείς το ταξίδι σου.
 

Alcorfu

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΓΕΡΜΑΝΙΑ 18/12- 30/12/09
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
καλώς την... πραγματι ξεκινησες με μια απο τις όμορφες διαδρομές..
να σου ευχήθω ... αέρα στα πανια σου σε αλλα ταξίδια σε αλλους προορισμούς.
 

sweetart

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
σου ευχομαι η Ιταλια να ειναι απλως η αρχη και στα επομενα λοιπον...κι εγω νεα στο σαιτ και η αληθεια ειναι οτι εχω χαθει εδω μεσα!!καλα ταξιδια κ παντα με καλη παρεα!!!!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ! Είναι ωραίο να βρίσκεις ανθρώπους που μοιράζονται μαζί σου το ίδιο πάθος για πράγματα που σου αρέσει να κάνεις..
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
taxidiara καλως ορισες!καλα ταξιδια σου ευχομαι!το ξερεις οτι εχεις μια συνονοματη εδω στο φορουμ???μονο που αυτη εχει ενα θαυμαστικο στο τελος!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Καλωσόρισες taxidiara!!! :)
Ήταν να μην κάνεις την αρχή με ταταξίδια, ε? Τώρα ποιος σε πιάνει? :lol:
Καλά να περάσεις σε Πράγα και Βιέννη, πράγμα βέβαιο δηλαδή!
Υ.Γ. Ωραίο το κουϊζάκι!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλώς ήρθες!!
Καλά ταξίδια, πάω να δω το κουίζ, το άνοιξα σε άλλο παράθυρο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom