Γενικά Νάξος ή Σύρος???????

Μηνύματα
31
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους!!!θα ήθελα τη γνωμη σας σχετικα με ποιο απο τα δυο νησια να επιλεξω.......θα παω με τον φιλο μου μετα το δεκαπενταυγουστο(ημαστε 23).....ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερη επιλογη για ζευγαρι?????ευχαριστω πολυ!!!!:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.422
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κοίτα, κανένα δεν είναι αμιγώς "ζευγαρονήσι", καθώς και τα δύο μαζεύουν ετερόκλητο κόσμο και πολλές οικογένειες με παιδιά. Μολαταύτα, στη Νάξο με τις τόσες επιλογές είναι πολύ εύκολο να πας κάπου απομονωμένα και προπαντώς να αποφύγεις τις οικογένειες, αλλά χρειάζεται μεταφορικό. Στη Σύρο από την άλλη προσωπικά δεν το κατάφερα, αλλά δεν είχαμε νοικιάσει αμάξι για να συγκρίνω.

Από εκεί και πέρα σαν ομορφιά, παραλίες, χωριά, φύση, η Νάξος είναι σαφώς ανώτερη! Το μόνο στο οποίο υπερτερεί η Σύρος είναι η Χώρα της (της Νάξου δεν είναι κάτι συναρπαστικό).

Και για να είμαι ειλικρινής, αν και λατρεύω τη Νάξο, αν ήμουν 23 και πήγαινα διακοπές με το αγόρι μου μάλλον Αμοργό θα επέλεγα.
 
Μηνύματα
31
Likes
2
μαλλον προς ναξο μας βλεπω να καταληγουμε μιας και ακουω τοσο θετικα σχολια για τις παραλιες κυριως:D.......ειχα επισης στο μυαλο μου αμοργο σιφνο και σεριφο αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο παραπανω ησυχα από οτι θελουμε.....:)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η Ναξος εχει καποια μπαρακια ..οχι ομως μεγαλα κλαμπ κλπ
Εχει και νεαροκοσμο ,γιατι εχει και ντοπιους αλλα κ πολλους που καταγονται απο κει.
Απο παραλιες εννοειται οτι υπερτερει της Συρου.
Εξαρταται τι ειναι σημαντικοτερο για σας ..αν ειναι οι παραλιες =Ναξος ..αν ειναι η ομορφη χωρα και η πιο εντονη ζωη =Συρος.
 
Μηνύματα
31
Likes
2
Η Ναξος εχει καποια μπαρακια ..οχι ομως μεγαλα κλαμπ κλπ
Εχει και νεαροκοσμο ,γιατι εχει και ντοπιους αλλα κ πολλους που καταγονται απο κει.
Απο παραλιες εννοειται οτι υπερτερει της Συρου.
Εξαρταται τι ειναι σημαντικοτερο για σας ..αν ειναι οι παραλιες =Ναξος ..αν ειναι η ομορφη χωρα και η πιο εντονη ζωη =Συρος.
πω πω τωρα μπερδευτηκα πιο πολυ....ειχα ακουσει απο γνωστους οτι η ναξος εχει πιο εντονη νυχτερινη ζωη......
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.422
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
.ειχα επισης στο μυαλο μου αμοργο σιφνο και σεριφο αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο παραπανω ησυχα από οτι θελουμε.....:)
Η Αμοργός πάντως δεν είναι και τόσο ήσυχη! Δεν έχει ιδιαίτερα clubs και λοιπά, όμως υπάρχουν πολλά μπαράκια, καφέ, ταβερνάκια και μαζεύει πολύ κόσμο.

.αν ειναι η ομορφη χωρα και η πιο εντονη ζωη =Συρος.
Δε νομίζω ότι η Σύρος έχει ιδιαίτερα έντονη ζωή σε σχέση με Νάξο. Στα ίδια πάνω-κάτω επίπεδα τις τοποθετώ. Άσε που όταν είχα πάει Σύρο έπαιζε πολύ σκυλάδικο! Είχα φρικάρει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
πω πω τωρα μπερδευτηκα πιο πολυ....ειχα ακουσει απο γνωστους οτι η ναξος εχει πιο εντονη νυχτερινη ζωη......
Ε οχι δε θα ελεγα και τρελα εντονη..ισως στον Αι Γιωργη καποια μπαρ σε αγγλικο στυλ ...μεσα στη χωρα ουτε τα μεγα κλαμπς εχει..εχει αρκετα μπαρ ... ορισμενα το βαρανε απο καποια ωρα κ μετα
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
η Νάξος είναι by far πολύ καλύτερο νησί απο την Σύρο
και οι άνθρωποι της Νάξου και το νησί και οι παραλίες αλλά και η διασκέδαση είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο απο αυτό της Σύρου !
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Mου ελεγαν οι Ναξιωτες οτι εχουν ψιλοκοντρα με τους Συριανους.Θελουν να μεταφερθει η εδρα του νομου κ οι διοικητικες υπηρεσιες στη Ναξο.
 
Μηνύματα
31
Likes
2
η Νάξος είναι by far πολύ καλύτερο νησί απο την Σύρο
και οι άνθρωποι της Νάξου και το νησί και οι παραλίες αλλά και η διασκέδαση είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο απο αυτό της Σύρου !
Τελεια γιατι τελικα για Νάξο αποφασίσαμε!!!!Διακοπεεεεεεες!!!!!!!!!!!:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.244
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom