Κουφονήσια Νάξος Νάξος και Κουφονήσια σε 7 μέρες?

aggeliki93

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kuba 🇨🇺
Καλησπέρα σε όλους. Φέτος λέμε με το αμόρε να κατέβουμε προς Κυκλαδες και πιο συγκεκριμένα προς Νάξο. Θα έχουμε στην διάθεση μας 7 διανυκτερεύσεις. Η ερώτηση είναι να τις μοιράσουμε 5 Νάξο και 2 Κουφονήσια η να κάνουμε απλά μια ημερήσια από Νάξο μιας και από ότι είδα το νησί είναι πολύ μικρό και γυρίζεται με τα πόδια. Ξέρω πως η Ναξος είναι μεγάλο και όμορφο νησί για αυτό κ δεν θέλω να χάσω διανυκτερεύσεις άδικα. Όλες οι γνώμες δεκτές! :)
 
Last edited:

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Καλησπέρα σε όλους. Φέτος λέμε με το αμόρε να κατέβουμε προς Κυκλαδες και πιο συγκεκριμένα προς Νάξο. Θα έχουμε στην διάθεση μας 7 διανυκτερεύσεις. Η ερώτηση είναι να τις μοιράσουμε 5 Νάξο και 2 Κουφονήσια η να κάνουμε απλά μια ημερήσια από Νάξο μιας και από ότι είδα το νησί είναι πολύ μικρό και γυρίζεται με τα πόδια. Ξέρω πως η Ναξος είναι μεγάλο και όμορφο νησί για αυτό κ δεν θέλω να χάσω διανυκτερεύσεις άδικα. Όλες οι γνώμες δεκτές! :)
Καλύτερα ημερήσιο από Νάξο. Από άκρη σε άκρη το κουφονήσι είναι 40 λεπτά περπάτημα, ούτε καν μεταφορικό μέσο δεν χρειάζεσαι. Απλώς αν θέλεις να δεις και το Κάτω κουφονήσι , είναι πολύ στριμωγμένο σε μια μέρα.

Αλλά λόγω του ότι η Νάξος από μόνη της είναι πολύ μεγάλο νησί και θέλει σίγουρα μια εβδομάδα , καλύτερα να δεις εμβριθώς τη Νάξο και να μην δώσεις περισσότερες μέρες αλλού.

Άσε που αν θέλεις μπορείς να πεταχτείς Κουφονήσι και σε όλες τις μικρές κυκλάδες και από Αμοργό σε επόμενες διακοπές.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η ερώτηση είναι να τις μοιράσουμε 5 Νάξο και 2 Κουφονήσια η να κάνουμε απλά μια ημερήσια από Νάξο μιας και από ότι είδα το νησί είναι πολύ μικρό και γυρίζεται με τα πόδια.
Όχι στην ημερήσια, ναι στη/στις διανυκτερεύσεις.
Το νησί είναι μικρό, γυρίζεται εύκολα σίγουρα, αλλά η διανυκτέρευση είναι μοναδική εμπειρία.
Σίγουρα στη Νάξο χωράνε και 7 και 8 και 10 μέρες, αλλά και οι μικρές Κυκλάδες είναι όνειρο.
Εγώ στη θέση σου μια φορά το έκανα...
 

aggeliki93

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kuba 🇨🇺
Όχι στην ημερήσια, ναι στη/στις διανυκτερεύσεις.
Το νησί είναι μικρό, γυρίζεται εύκολα σίγουρα, αλλά η διανυκτέρευση είναι μοναδική εμπειρία.
Σίγουρα στη Νάξο χωράνε και 7 και 8 και 10 μέρες, αλλά και οι μικρές Κυκλάδες είναι όνειρο.
Εγώ στη θέση σου μια φορά το έκανα...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Και εγώ αυτό σκέφτηκα! Ασε αρχικά ξεκινήσαμε από Μηλο με Κίμωλο αλλά απογοητεύτηκαμε από κάποιες συγκυρίες με τα καταλυματα και πήγαμε από την άλλη μεριά τελικά.. μάλλον θα προσθέσω διανυκτέρευση Κουφονήσια! 😊
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom