Νάξος Νάξος

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπέρα. Ειμαι καινούργιο μέλος. θα ηθελα μερικες συμβουλες για το πως μπορει να περασει πιο ευχαριστα ενα ζευγαρι μεσηλικες 48φευγα στη ναξο που πανε πρωτη φορα οι δυο τους διακοπες χωρις τα παιδια για να μην σκυλοβαρεθουν και γυρισουν και ψαχνουν για δικηγορους Αυγουστιατικα. θα παμε μεσα Ιουλιου για 7 μερες με αυτοκινητο και διαμονη στον Αγ. Προκοπιο.
πάντως αν ψάχνετε δικηγόρο παρούσα...
πέρα από την πλάκα γιατί να βαρεθείτε?? τόσα μέρη έχει το νησί για εξερεύνηση. Χαλκί, Φιλώτι, Απείρανθος, Βρύση Δανακού, Απόλλωνας, Μουτσούνα την γιορτή πατάτας στα μέσα του μήνα και ένα σωρό άλλες εκδηλώσεις
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=645050252311389&id=304381453044939
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
Έχει και με συμβατικό και με ταχύπλοο μερικές μέρες αλλα δυστυχώς απο ότι έψαξα τυχαία κάποιες ημερομηνίες μέσα στον Αύγουστο, η παραμονή σου στο νησί δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη των 2 ωρών γιατί τα δρομολόγια απο Κουφονησια-Αμοργό προς Νάξο σταματούν νωρίς το απόγευμα. Καλό θα ήταν να αναφέρεις για ποιές ημερομηνίες ψάχνεις για να το ψάξω καλύτερα και να σου πω ακριβώς.
για την εβδομαδα του 15γουστου, κατι δεν θα χει;
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
για την εβδομαδα του 15γουστου, κατι δεν θα χει;
Όπως είπε η sofianaxos πάνω κάτω είναι ίδια τα δρομολόγια. Σου ανεβάζω ενδεικτικά τα δρομολόγια απο Πέμπτη 11/8 - Πέμπτη 18/8 : Από Νάξο προς Κουφονήσι και το αντίθετο. Επίσης ανέφερες πως θες να πας και Aμοργό. Αλλά σε ποιό λιμάνι θες να φτάσεις; Αιγιαλη ή Καταπολα;


 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ευχαριστώ πολύ!!! Ενδιαφέρομαι για Απείρανθο, Φιλότι, Μικρή Βίγλα, Αγιο Προκόπη.
Και καθυστερισα λιγακι και δεν μπορεσα να μαθω παρα μονο για τον Αγιο Προκοπη, μου ειπαν 1,80 το κανονικο και το φοιτητικο -25%.
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
Όπως είπε η sofianaxos πάνω κάτω είναι ίδια τα δρομολόγια. Σου ανεβάζω ενδεικτικά τα δρομολόγια απο Πέμπτη 11/8 - Πέμπτη 18/8 : Από Νάξο προς Κουφονήσι και το αντίθετο. Επίσης ανέφερες πως θες να πας και Aμοργό. Αλλά σε ποιό λιμάνι θες να φτάσεις; Αιγιαλη ή Καταπολα;


οντως ειναι λιγες οι ωρες παντως, δεν βλεπω να βολευει
 

Downhill

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
καλημέρα. θέλω να κάνω μία περίεργη ερώτηση. θέλω να κλείσω για ναξο 5-10 Αυγούστου και 10-12 να παω κουφονήσια. Αν αφήσω το αυτοκίνητο νάξο μπορώ να το παρκάρω κοντά στο λιμάνι για προλάβω να κατεβω απο το πλοιο και να το φορτώσω στην επιστροφή για Πείραιά?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Υπάρχουν διάσπαρτες θέσεις στάθμευσης κοντά στην παλιά πόλη και το λιμανι. Μία από αυτές είναι πραγματικά πάρα πολύ κοντά, λιγότερο από δύο λεπτά κανονικό περπάτημα, όχι τρέξιμο, απο το λιμάνι. Το κακό ειναι ότι είναι πολύ μικρό και βρισκεται ακριβώς δίπλα ή μέσα στο κύμα τις περισσότερες φορές. Οποτε ναι εάν φροντίσεις να το αφήσεις εκεί και φροντίσεις να βγεις από τους πρώτους από το πλοίο προλαβαίνεις άνετα. Το πλοίο θέλει πάνω από 15-20 λεπτα να βγαλει-βαλει τον κόσμο και τα οχήματα.
 

Downhill

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Υπάρχουν διάσπαρτες θέσεις στάθμευσης κοντά στην παλιά πόλη και το λιμανι. Μία από αυτές είναι πραγματικά πάρα πολύ κοντά, λιγότερο από δύο λεπτά κανονικό περπάτημα, όχι τρέξιμο, απο το λιμάνι. Το κακό ειναι ότι είναι πολύ μικρό και βρισκεται ακριβώς δίπλα ή μέσα στο κύμα τις περισσότερες φορές. Οποτε ναι εάν φροντίσεις να το αφήσεις εκεί και φροντίσεις να βγεις από τους πρώτους από το πλοίο προλαβαίνεις άνετα. Το πλοίο θέλει πάνω από 15-20 λεπτα να βγαλει-βαλει τον κόσμο και τα οχήματα.

σε ευχαριστώ φίλε μου, αν μπορείς να μου δείξεις την τοποθεσία στο google maps θα με εξυπηρετούσες απίστευτα!

Εκανα ενα τουρ με το αυτοκινητακι της google στο maps και είδα οτι μεσα στο λιμάνι εχει κατι κιτρινες θεσεις σταθμευσης κοντα στις θεσεις σταθμευσης των ταξί. αυτές εννοείς?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σε κοκκινο ειναι οι χωροι σταθμευσης κοντα στην χωρα. Το πιο βολικο για εμενα ηταν το νουμερο 2 οντας το πιο μεγαλο. Αυτο που σου λεω ειναι το νουμερο 1. Με κιτρινο η διαδρομη με τα ποδια. Τωρα που το ξαναβλεπω εχεις και διαδρομη με τα ποδια μεσα στο λιμανι οποτε ειναι παραπανω απο 2 λεπτα που σου ειπα. Εξακολουθω να πιστευω οτι γινεται.
 

Attachments

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ αυτό το βρίσκω εξαιρετικά επίφοβο. Ξέρεις τι κίνηση θα χει τέτοια ημερομηνία στο λιμάνι ?
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
οντως ειναι λιγες οι ωρες παντως, δεν βλεπω να βολευει
Πράγματι δεν βολεύει, εκτός αν κλείσεις και διανυκτερεύσεις εκεί. Αν το καταφέρεις θα είσαι πολύ τυχερός γιατί θεωρώ πως θα είναι όλα τα δωμάτια των καταλυμάτων κλεισμένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom