• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Νάξος Νάξος

Kostassp

Member
Σε 1 μήνα θα είμαστε στην Νάξο και ψάχνω πληροφορίες για το σε ποια μέρη αξίζει να πάμε για φαγητό όπως επίσης ποια 4 χωριά πρέπει να επισκεφθούμε στις 4 μέρες που θα είμαστε εκεί. Για παραλίες θα επιλέξουμε τις 4 καλύτερες του νησιού. Θα έχουμε αμάξι μαζί και θα μένουμε στον Άγιο Προκόπιο.
καλημέρα, απ'ότι θυμάμαι από χωριά Χαλκείο , Φιλότι , Απείρανθος είναι ωραία χωριά και για φαγητό και για βόλτα. Για φαγητό προτείνω Αξιώτισσα στο Καστράκι που μπορεί να συνδυαστεί με μπάνιο στη Μικρή Βίγλα.
Επίσης θα πρότεινα και επίσκεψη στον αρχαίο ναό της Θεάς Δήμητρας στο Σαγκρί (αν και δυσκολευτήκαμε να τον βρούμε).

gioannis13

Member
Μακριά αλλά ήσυχα για πραγματική ξεκούραση και διακοπές ο Απόλλωνας, εγώ λόγω συζύγου δεν τον αλλάζω με τίποτα (είναι ντόπια !)ότι θέλεις με πμ !

Thanos92

Member
καλημερα εχω χρονια που πηγα ναξο θα σ πω τι θυμαμαι τα βασικα
ωραια χωρια στα ορεινα οπωσηποτε φιλωτι για γαλακτομπουρεκο στη πλατεια
φαγητο ΜΑΡΩ διπλα στη χωρα θα κλαψεις!!!!! παραλιες χαβαι αγ αννα αγ προκοπιο θυμαμαι
Ποιο μαγαζί είναι με το γαλακτομουρεκο στο Φιλωτι στην πλατεία γιατί έχει πολλά μαγαζιά από τι βλέπω.

Menelaos83

Member
Απο το 2012 και μετατο νησι εχει ανεβει πολυ και φυσικα και στις τιμες ειδικα των ξενοδοχειων.Προσωπικα εχω παει 3 φορες και τις 3 μεσα ιουλιου ωστε να ειναι πιο φτηνα και πιο ησυχα.Για φαι μονο σε μαγαζια που μου προτεινε ντοπιος και ημουν ικανοποιημενος.Προσωπικα το καλυτερο φαι το εφαγα στην ματινα στην κορωνο.Μακραν οτι καλυτερο εχω φαει ποτε σε ενα πανεμορφο μερος.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.178
Μέλη
34.746
Νεότερο μέλος
Aleksander97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom