Νάξος Νάξος

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και του χρόνου εύχομαι :D. Φίλε μπορείς να βοηθήσεις μιας και γύρισες τώρα για το ποιες παραλίες πληρώνεις ξαπλώστρα και σε ποιες πληρώνεις μόνο ότι αγοράσεις; Πολύ σημαντικό επίσης να χαλάς 10€ για 2 ξαπλώστρες.
έχω αναφέρει στο post 166 κάποια beach bar που δεν χρεώνουν.
 

gio1283

Member
Μηνύματα
22
Likes
13
Και του χρόνου εύχομαι :D. Φίλε μπορείς να βοηθήσεις μιας και γύρισες τώρα για το ποιες παραλίες πληρώνεις ξαπλώστρα και σε ποιες πληρώνεις μόνο ότι αγοράσεις; Πολύ σημαντικό επίσης να χαλάς 10€ για 2 ξαπλώστρες.
Εμείς δεν είμαστε πολύ της ξαπλώστρας οπότε δυστυχως δεν εχω να δωσω πολλές πληροφορίες. Είχαμε μια ψάθα και ξαπλωναμε στην άμμο. Πηγαίναμε και σε 2-3 παραλίες την ημέρα οπότε οικονομικά δε μας έπαιρνε σε καθεμια από αυτές να νοικιάζουμε ξαπλώστρες. Ελάχιστες φορές καθίσαμε σε ξαπλώστρα και αυτό ήταν στο santana στην αγ.Άννα που τις έχει δωρεάν (όπως έλεγε και η sofia στο post) και παίρνεις μόνο κάτι να πιεις και αλλη μια μέρα στον Αγ.Προκόπιο στο mohito που είχε 7 ευρώ τις 2 μαζί με ομπρέλα.
 

pwlinaki

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Συγνωμη,δεν γνωριζα για τα greeklish,ευχαριστω για την επισημανση :) θα επισκευθουμε την ναξο στις 23 αυγουστου,ελπιζω ο αερας να μην ειναι ιδιαιτερα δυνατος ωστε να απολαυσουμε τις ομορφες παραλιες :)
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Αν δεν φυσήξει θα χαλάσουν οι δικές μας διακοπές... Μην σε νοιάζει πάντως. Όπως και να είναι ο αέρας υπάρχουν παραλίες που θα τις απολαύσεις σαν να έχει μηδέν μποφόρ.
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Γυρισα χτες απο Ναξο,εμεινα 6 νυχτες στο Orama Studios 2 στην Αγ.Αννα πολυ οικονομικο ξενοδοχειο για τα λεφτα του μια χαρα ευχαριστημενη ειμαι ανετο δωματιο και μπαλκονι κοντα στη παραλια .
Ειναι πολυ ομορφο νησι εχει πολυ τουρισμο , δεν το περιμενα, ωραιες παραλιες δυστυχως τις μισες μερες φυσαγε πολυ και δε μπορουσαμε να ευχαριστηθουμε το μπανιο μας και καταληγαμε προς Καστρακι και Αλυκο που ειναι και πιο ησυχα.Περιττο να πω οτι η Μαρω ειναι απο τις καλυτερες ταβερνες του νησιου διπλα στην πλατεια στη Χωρα πολυ οικονομικο φαγητο χορταστικες μεριδες και πολυ νοστιμα ολα πηγαμε την 2η μερα και μεχρι και την 7η δεν φυγαμε απο εκει!!
Καναμε το λαθος να κατσουμε μια μερα στο Μεζε Μεζε στη Χωρα.Απαραδεκτο για μενα,ηταν ακριβο και καθολου νοστιμο το φαγητο κριμα τα λεφτα ...Για παγωτο εννοειται Waffle House και μου αρεσε πολυ και το Soucre με τις πρωτοτυπες καραμελιτσες!
Αξιζει πολυ η παραλια στον Πανορμο!
Σε γενικες γραμμες ειναι ενα νησι που περνας καλα εχεις πολλες επιλογες για παραλιες και εξοδους και η αληθεια ειναι πως ειναι φτηνο νησι καναμε τις πιο οικονομικες διακοπες και δε στερηθηκαμε τιποτα περασαμε πολυ ωραια !Μια Μαρω να ειχαμε και στην Αθηνα κι ολα καλα :p
 

kyra

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Σκεφτόμαστε για Νάξο 15-25 Αυγούστου, χωρίς αυτοκίνητο, διαμονή σε camping. Ποιο camping να επιλέξουμε το Μάραγκας ή το Πλάκα; Θα ταλαιπωρηθούμε πολύ χωρίς αυτοκίνητο; (θέλουμε να δούμε τα ποιο ωραία χωριά και παραλίες του νησιού). Ενδείκνυται το νησί για ρομαντικές διακοπές( απόμερες παραλίες, ατμοσφαιρικά καφέ, μπάρ, ταβερνάκια); :hug:
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
το μάραγκας camping έχω την εντύπωση ότι έχει κλείσει... πήρατε τηλέφωνο και συννενοηθήκατε? Τα δρομολόγια από Πλάκα προς Χώρα είναι ανά μισάωρο μέχρι 12 άντε 1, αλλά για να δείτε όλο το νησί σίγουρα θα χρειαστείτε κάποιες μέρες αυτοκίνητο. Όλα όσα ζητάς θα τα βρειςμ και τις ερημικές παραλίες και τα ωραία καφέ - μπαρ. Για φαί ούτε λόγος, όπου και να πας σκασμένη θα φύγεις. Διάβασε τα ποστ παραπάνω να δεις προτάσεις που έχουν γραφτεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom