Singapore Airlines Νέα της Singapore Airlines

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κι αυτή? Ήμαρτον βρε παιδιά. Πέραν του ότι είναι καλή εταιρεία (απ΄ότι έχω ακούσει) κι είναι κρίμα, το να αποχωρεί άλλη μια από τις εταιρείες της "Συμμαχίας" από την Αθήνα το παίρνω και λίγο προσωπικά ως γκαντεμιά γιατί μαζεύω ως τρελή μίλια μπας και πάω κανα ταξιδάκι, αλλά με τη "μητσοτακίαση" που με δέρνει με βλέπω να ξεμένω με την Aegean..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Και η gulf air δεν έχει σταματήσει τις πτήσεις?

οπότε μένουν μόνο Emirates,Qatar airways,etihad για πτήσεις προς Αυστραλία.

Περίεργο πάντως γιατί την πτήση απο Μελβούρνη την προτιμούσαν πολλοί έλληνες.

Ευτυχώς πρόλαβα και ταξίδεψα μαζί της.
Πολύ ωραία εμπειρία.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Νομίζω ότι μετά απ΄αυτό, οι απευθείας πτήσεις (εκτός Ευρώπης) από Αθήνα, είναι για Ντόχα (Qatar) και Ντουμπάι (Emirates).
Προορισμοί που δεν είναι και τόσο μακριά (4 ώρες όσο η Λισαβόνα).
Δηλαδή ουσιαστικά δεν θα υπάρχει απευθείας πτήση για μακρινό προορισμό.
Απίστευτο.....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Νομίζω ότι μετά απ΄αυτό, οι απευθείας πτήσεις (εκτός Ευρώπης) από Αθήνα, είναι για Ντόχα (Qatar) και Ντουμπάι (Emirates).
Προορισμοί που δεν είναι και τόσο μακριά (4 ώρες όσο η Λισαβόνα).
Δηλαδή ουσιαστικά δεν θα υπάρχει απευθείας πτήση για μακρινό προορισμό.
Απίστευτο.....
Και για Κάιρο (Egyptair), Abu Dhabi (Etihad), Tel Aviv (3 εταιρίες), Amman (Royal Jordanian), και δεν είμαι σίγουρος τι παίζει με Βυρρητό, Αλεξάνδρεια, Δαμασκό, Τρίπολη, Τύνιδα.
OΚ, δεν είναι και τόσο μακρυά, πάντως Ευρώπη δεν είναι.
Επίσης υπάρχουν οι εποχιακές πτήσεις Air Canada, Air Transat και US Airways....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Την κάνουν με ελαφρά οι εταιρίες και αντε να έρθουν τουρίστες μετά
Οι τουρίστες έρχονται κυρίως με πτήσεις charter... Οι υπόλοιποι, θα κάνουν τώρα καμμιά ανταπόκριση παραπάνω για να έρθουν. Δεν είναι και το τέλος του κόσμου (και με δεδομένο ότι η Singapore δεν έφερνε Σιγκαπουρέζους αλλά κόσμο από όλη τη ΝΑ Ασία/Αυστραλία). Τώρα απλως όλοι αυτοί που χρησιμοποιύσαν τη Singapore θα αναγκαστούν να κάνουν ανταπόκριση στο Ντουμπάι, στο Λονδίνο, στη Φρανκφούρτη ή όπου.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Και για Κάιρο (Egyptair), Abu Dhabi (Etihad), Tel Aviv (3 εταιρίες), Amman (Royal Jordanian), και δεν είμαι σίγουρος τι παίζει με Βυρρητό, Αλεξάνδρεια, Δαμασκό, Τρίπολη, Τύνιδα.
OΚ, δεν είναι και τόσο μακρυά, πάντως Ευρώπη δεν είναι.
Επίσης υπάρχουν οι εποχιακές πτήσεις Air Canada, Air Transat και US Airways....
Μερικές από τις εταιρίες που αναφέρεις τις θυμήθηκα εκ των υστέρων.
Η ουσία πάντως δεν αλλάζει,
Δεν θα υπάρχει πια απευθείας πτήση από Αθήνα για μακρινό προορισμό.
ή πιο σωστά, Δεν θα υπάρχει πια απευθείας πτήση για Αμερική και Ασία.
Τώρα αυτό δεν νομίζω πως οφείλεται μόνο στην οικονομική κρίση, υποψιάζομαι πως μεγάλο ρόλο έχει παίξει και το αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης που μαζί με την turkish αναπτύσσεται ταχύτατα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν θα υπάρχει πια απευθείας πτήση από Αθήνα για μακρινό προορισμό. ή πιο σωστά, Δεν θα υπάρχει πια απευθείας πτήση για Αμερική και Ασία.
Ε, σορρυ κιόλας, αλλά την τελευταία φορά που το τσέκαρα το Tel Aviv, το Abu Dhabi και το Amman ήταν στην Ασία... :)

(Ναι, όντως δε θα έχουμε πτήση για πέρα από την Ινδία, απλά έχω ένα κόλλημα με τις ακριβείς διατυπώσεις στη γεωγραφία :bleh:¨)
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ε, σορρυ κιόλας, αλλά την τελευταία φορά που το τσέκαρα το Tel Aviv, το Abu Dhabi και το Amman ήταν στην Ασία... :)

(Ναι, όντως δε θα έχουμε πτήση για πέρα από την Ινδία, απλά έχω ένα κόλλημα με τις ακριβείς διατυπώσεις στη γεωγραφία :bleh:¨)
Το ακριβές στη γεωγραφία για τις πόλεις που αναφέρεις είναι Μέση Ανατολή. :bleh:
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Καλώς να μας ξανάρθει λοιπόν...:)
Βέβαια από μια πρόχειρη ματιά που έριξα οι τιμές των εισιτηρίων είναι λίγο "τσιμπημένες" {για Ιούνιο πάνω από 1000 € :shock:) και το διάστημα αυτό (Ιούνιο με Οκτώβριο) δύσκολο να παίξει καμιά προσφορά:(
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
το θεμα ειναι να υπάρχει και για τον δικο μας χειμώνα..αγαπαμε ασια και κριμα ειναι να μας την χαλάνε!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom